3 punkty z Dziewiątką!

Drużyna Tęczy Kościan wybrała się na zawody do Legnicy w roli faworyta i ku uciesze swoich fanów wygrała dość pewnie 24:17 (10:9).

Pierwsze trafienie w meczu zaliczył Gessner, a do 13 minuty wynik utrzymywał się w okolicy remisu. W pierwszych 30 minutach Tęcza wypracowała 3 bramkową przewagę, ale gospodarze trafiając dwie ostatnie bramki w tej części, zniwelowali przewagę do jednego trafienia.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Kościaniaków – przez 15min gospodarze rzucili tylko 2 bramki, tracąc 6. Dzięki dobrej grze w obronie oraz wysokiej skuteczności bramkarzy przewaga wzrosła nawet do ośmiu bramek. Losy meczu wydawały się już przesądzone, ale gospodarze nie zamierzali złożyć broni i Tęcza na ostatnie minuty musiała jeszcze popracować nad utrzymaniem przewagi. Ostatnie bramki należały jednak do Napieralskiego i Tęcza mogła dopisać 3 punkty po końcowym gwizdku.

Trener Dawid Nowak: „Pierwszy raz jestem w pełni zadowolony z gry zespołu. Przykładaliśmy dużą wagę do obrony i wreszcie to zadziałało. W pierwszej połowie odskakiwaliśmy na trzy bramki, ale gospodarze zmniejszali tę różnicę. W drugiej połowie obrona zagrała koncertowo, a do tego bramkarze Adam Noskowiak i Amirjan Omar dołożył swoje i uzyskaliśmy wyraźną przewagę. Także zmiennicy dobrze się spisywali w tym spotkaniu. Gdyby nie to, że w drugiej połowie pozwoliliśmy sobie na kilkuminutowy przestój, to nasze zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. W pełni zasłużyliśmy na tę wygraną. Teraz z niecierpliwością czekamy na mecz w Kościanie z OSiR-em Komprachcice.”

Mateusz Pacała: „Przełamaliśmy przede wszystkim złą passę w obronie. Do 19 minuty drugiej połowy przeciwnik rzucił tylko 2 bramki! Walka była o każdą piłkę do samego końca. Fakt, popełniliśmy trochę więcej błędów niż w dwóch poprzednich meczach, jednak dzięki bardzo dobrej obronie, gdy zabrzmiała ostatnia syrena więcej oczek było po naszej stronie. Wielkie ukłony również w stronę naszych golkiperów, którzy bronili na bardzo dobrej skuteczności.”.

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Gessner (4), Napierkowski (4), Olejnik (3), Pacała (3), Piątek (3), Musielak (2), Napieralski (2), Weiss (2), Graf (1), Cierniewski, Landzwojczak

Najwięcej dla Dziewiątki: Piotrowicz (4)