Derby Wielkopolski dla Nas!

W minioną sobotę 14.12 nasz zespół seniorów udał się na mecz XIII kolejki rozgrywek II ligi do Obornik Wielkopolskich. Mecze z Obornikami to kolejne Debry Wielkopolski w zdominowanej przez Dolny Śląsk II lidze, wraz z meczami przeciwko Wolsztynowi stanowią dodatkowy smaczek, zwłaszcza dla kibiców.

Przy dużym wsparciu z trybun mecz doskonale rozpoczęli nasi, którzy szczelnie zamurowali bramkę i nie pozwolili gospodarzom na bramkę z gry aż do 13 minuty! Gdyby nie bramka z karnego, wygrywalibyśmy tę część meczu 6:0! Wspaniała postawa w tej połowie zaowocowała powiększeniem przewagi aż do 8 bramek! Aby uzmysłowić jak znakomicie funkcjonowała obrona tego dnia, powiem tylko tyle, że na 5 zdobytych bramek 3 były z karnych! Czyli tak naprawdę Sparta Oborniki rzuciła przez 30 minut zaledwie 2 bramki!!! Bohaterem zdecydowanie Noskowiak, który będzie się śnił zawodnikom Sparty jeszcze bardzo długo! Na trybunach w sektorze gości prawdziwe święto – Kościańska Hałastra cały mecz na stojąco, a śpiewom i oklaskom nie było końca! Po pierwszej połowie na tablicy wyników 5:13!

Druga połowa, pomimo fantastycznej przewagi, to pełne skupienie i konsekwentna gra na 100%. Trener Nowak ostrzegał w przerwie, że taki zespół jak Oborniki, może przy dużym szczęściu zniwelować to prowadzenie. Tego dnia na naszych bohaterów nie był mocnych, kolejne obronione rzuty (w tym obronione 3 karne!) skutecznie podcinały skrzydła gospodarzom. Na dobrej skuteczności rzucali Graf, Krystkowiak i Wesołek (łącznie 14 bramek – red.). Końcowy gwizdek i niesamowita radość w naszym zespole! MVP spotkania bezsprzecznie Noskowiak! Na trybunach szał radości! Widać, że mecz w Brzegu (przegrana Tęczy 25:28 – przyp. red.) to był wypadek przy pracy. Ta drużyna ma potencjał i charakter zwycięzcy! Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, na zaległy mecz XII kolejki! A po meczu podsumowanie rundy i zaproszenie na drugą część rozgrywek!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra u siebie z 4 drużyną II ligi – zespołem ŚKPR Świdnica. Będzie to ostatni mecz w tym roku! Zapełnijmy halę i pokażmy chłopakom nasze wsparcie!

Zapraszamy również na mecz rezerw w rozgrywkach III ligi – niedziela 22.12 o godzinie 16:00 a rywalem będzie zespół Lidera Swarzędz!

SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Tęcza Folplast Kościan 19:26 (5:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (5), Wesołek (5), Graf (4), Napierała (4), Gessner (2), Olejnik (2), Piątek (2), Weiss (2), Babiarczyk, Dymkowski, Haryk, Idziak, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Obornik: Januchowski (9).