Twierdza Świebodzin zdobyta!

Niezwykle trudne zadanie mieli przed sobą zawodnicy Tęczy w ostatnią sobotę (30.03). Mecze ze Świebodzinem zawsze były bardzo wyrównane i pełne walki o każdą bramkę. Tym razem Nasza drużyna miała ze sobą 8 zawodnika – do Świebodzina wybrała się 40-osobowa grupa kibiców, którzy swoim głośnym dopingiem poprowadzili Kościaniaków do zwycięstwa!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry prowadzili 4-0. Kościańska drużyna pierwszą bramkę tego dnia zdobyła dopiero w siódmej minucie za sprawą celnego rzutu Damiana Krystkowiaka. Gospodarze odpowiedzieli momentalnie, a bramkę zdobył Wojciech Hrycak. Chwilę później drugą bramkę dla Tęczy zdobył Dawid Graf, jednak kolejne trzy bramki padły łupem zawodników ze Świebodzina i w dwunastej minucie gry Tęcza Przegrywała 8:2. Od tego momentu gra zawodników z Kościana zaczęła się lepiej układać. Bramki dla Tęczy zdobyli kolejno Kamil Napierkowski i Krystkowiak, a dodatkowo rzut karny zmarnował zawodnik gospodarzy Marcin Nowicki. Niestety w 19 minucie niebieską kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Piątek. Mimo osłabienia Tęcza cały czas odrabiała straty i na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry po trzech bramkach Napierkowskiego zbliżyła się do drużyny ze Świebodzina na jedną bramkę. Minutę przed końcem po raz kolejny z linii siódmego metra pomylił się Nowicki, a Napierkowski chwilę przed końcową syreną doprowadził do remisu i obie drużyny do szatni schodziły przy wyniki 12:12.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia niezawodnego tego dnia Napierkowskiego. Minutę później okazję do wyrównania miał Kamil Nogajewski, jednak nie wykorzystał on rzutu karnego. Od stanu 14:14 Tęcza Kościan zaczęła wychodzić na prowadzenie. Podopieczni Dawida Nowaka zdobyli trzy bramki z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Zew Świebodzin nie zamierzał się poddawać i ruszył do odrabiania strat. Po bramkach Nowickiego z rzutu karnego i Nogajewskiego przewaga Tęczy wynosiła jedną bramkę. Mecz obfitował w zagrania na pograniczu faulu, sędziowie raz za razem odsyłali zawodników na ławkę kar, ale sytuacja z 42 minuty zmusiła do pokazania drugiej tego dnia niebieskiej kartki – tym razem dla zawodnika gospodarzy – Jakuba Cenina. W czterdziestej dziewiątej minucie meczu okazję do wyrównania stanu meczu miał Nowicki, ale i tym razem z linii siedmiu metrów nie udało mu się pokonać bramkarza Tęczy. Niewykorzystany rzut karny w tym momencie meczu był kluczowy. Gospodarze jakby się podłamali a Tęcza Kościan ruszyła do ataku. Bramki Daniela Olejnika, Eryka Napieralskiego oraz dwie Napierkowskiego pozwoliły Tęczy objąć pięciopunktowe prowadzenie. W ostatnich sześciu minutach meczu drużyna ze Świebodzina próbowała jeszcze odrabiać starty, jednak zabrakło na to czasu. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała na wyjeździe Zew Świebodzin 24:22. Kolejny mecz o ligowe punkty kościańska drużyna rozegra w sobotę szóstego kwietnia. Do Kościana przyjedzie zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli Start Konin. W pierwszym spotkaniu kościańska drużyna niespodziewanie przegrała w Koninie. Będzie to, więc idealna okazja do rewanżu.

Trener Dawid Nowak po meczu: “Był to mecz walki i agresywnej obrony. Na to jednak byliśmy nastawieni. Początek meczu to była wojna nerwów, w której lepiej radzili sobie gospodarze. Pomimo słabego początku konsekwentnie graliśmy swoje, a kiedy Adam Noskowiak zaczął odbijać w bramce zaczęliśmy odrabiać stary. Po przerwie wyszliśmy na czteropunktowe prowadzenie. To bodajże pierwsza wygrana Tęczy w Świebodzinie, więc radość była ogromna. Klasą samą dla siebie byli kibice, dzięki którym czuliśmy się jak w domu.”

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra u siebie z 14 zespołem II ligi – SSRiR Start Konin. W pierwszym meczu w Koninie niespodziewanie Tęcza przegrała 30:28. Tym razem punkty zostaną w Kościanie – takie życzenie mają zarówno kibice jak i zawodnicy!
Mecze drużyn walczących o 2 miejsce w tabeli:
LKS OSiR Komprachcice (13 miejsce w tabeli) – (2) MKS Żagiew Dzierżoniów (pierwszy mecz: 23:36)
LKPR Moto-Jelcz Oława (11) – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (3) (pierwszy mecz: 24:38)
SPR Bór Oborniki Śląskie (1) – SKS Orlik Brzeg (5) (pierwszy mecz: 38:26)

TS Zew Świebodzin – MKS Tęcza Kościan 22:24 (12:12)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Krystkowiak (7), Napierkowski (7), Graf (3), Wesołek (3), Olejnik (2), Napieralski (1), Weiss (1), Babiarczyk, Gessner, Grzesiak, Idziak, Piątek, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Świebodzina: Nowicki (6).