Cenne zwycięstwo ze Świebodzinem

Zarówno kalendarz rozgrywek jak i perypetie przeciwników sprawiły, że mecz rozgrywany w sobotę 1.12 był ostatnim meczem na własnym parkiecie w tym roku! Tęcza chciała dobrze zakończyć rok i pokonać rywala, jednak mieli za przeciwnika nie byle kogo – zespół Zewu Świebodzin nigdy nie “leżał” naszej drużynie.

Początek meczu zdecydowanie na korzyść gości, którzy po 8 minutach prowadzili 0:3. Na szczęście gospodarze szybko się otrząsnęli i od 13 minuty zdobyli 6 bramek z rzędu! Dodatkowo Noskowiak wybronił rzut karny i nastroje na trybunach zdecydowanie się poprawiły. Jedyny zgrzyt w tej części gry to sytuacja z 11 minuty, gdy niesłusznie ukarany czerwoną kartka zostaje Napierkowski. Warto zaznaczyć, że zawodnik gości mógł zachować się fair-play i przyznać rację naszym zawodnikom, którzy protestowali u sędziów. Dobry przykład dał w zeszłym miesiącu zawodnik drużyny RK Vardar Staš Skube, który w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie po interwencji Dika Mema poszedł do sędziów i powiedział… że nic nie było. Po jego interwencji kara została anulowana!
Zobacz całą akcję!

Druga połowa to popis gry w bramce Omara! Pierwsza wpuszczona bramka dopiero w 40 minucie, dwa obronione karne, ponad 50% obronionych piłek (10/19) – gdyby tylko w ataku zagrać na wyższym procencie to i rozmiar zwycięstwa byłby większy! Kibice mieli sporo pretensji do sędziów, którzy momentami podejmowali bardzo dyskusyjne werdykty na niekorzyść Tęczy. Jednak dzięki wspomnianemu Omarowi oraz dobrej dyspozycji Napieralskiego (4 bramki z kontry w tej połowie) udało się w końcu pokonać drużynę Zewu i utrzymać kontakt z pierwszą trójką w tabeli! Brawo dla drużyny oraz dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem ponieśli zespół do zwycięstwa!

Trener Dawid Nowak: „Tego przeciwnika się obawialiśmy. Ostatnie potyczki z Zewem kończyły się wysokimi przegranym. Pierwsze minuty nerwowe, ale bardzo dobra gra w obronie i do tego atak szybki funkcjonował tak jak powinien. W drugiej połowie Amir “zamurował” bramkę i nastąpił odjazd. Niepotrzebnie odpuściliśmy ostatnią fazę meczu, bo wynik mógł być bardziej okazały. Gratulacje dla całego zespołu, bo w tym meczu byliśmy drużyną. Super też, że na trybunach jest coraz więcej kibiców. Przy tak pełnej hali gra się lepiej”

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 8.12 na wyjeździe z outsiderem SSRiR Start Konin.

MKS Tęcza Kościan – TS Zew Świebodzin 23:18 (11:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Piątek (5), Krystkowiak (4), Napieralski (4), Wesołek (3), Gessner (2), Olejnik (2), Weiss (2), Graf (1), Idziak, Napierkowski, Żurek.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Ryba.

Najwięcej dla Świebodzina: Nogajewski (5).