Inauguracja bez punktów

Nowy sezon, nowy Zarząd, nowi zawodnicy – być może tego wieczora za dużo było tych “nowości”, być może obwieszczone przez część kibiców 3 punkty już z góry a być może presja trybun… Po wygranym meczu w Obornikach na pewno apetyty były spore. Jednak tym razem Kościaniacy musieli uznać wyższość zespołu przyjezdnych.

Prezes Kaniewski wraz z nowo wybranym Zarządu zaprosili kibiców 30 minut przed rozpoczęciem meczu na prezentację zespołu oraz inaugurującą sezon oprawę. Zawody swoimi występami uświetnił Zespół Mażoretek “RYTMIX”. Przed meczem życzenia zespołowi i kibicom złożyli Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Pan Marek Werle oraz Burmistrz Miasta Kościana Pan Michał Jurga. Na trybunach można było zobaczyć wielu przyjaciół sportu w Kościanie, m.in. Pana Wojciecha Ziemniaka oraz Pana Zbigniewa Bernarda. Miła niespodzianką dla najmłodszych kibiców Tęczy było stoisko sponsorskie Mlekovity, gdzie można było skosztować nowości z oferty Firmy: jogurty bez laktozy, lody rożki oraz serki.

Obie drużyny mecz rozpoczęły dość niemrawo, przez pierwszy kwadrans żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Od 15 min Śląsk zdobył 4 bramki z rzędu i od tego momentu Tęcza musiała gonić wynik. Proste środki przynosiły efekt – nabiegnięcie, wyskok i rzut przynosiły bramki Krystkowiakowi i Weissowi. Jednak obrona tego dnia pozostawiała wiele do życzenia. Te 30 minut Tęcza przegrała 9:14.

Na drugą połowę zawodnicy Tęczy wyszli bardziej zdeterminowani i od pierwszych minut rozpoczęli mozolne odrabianie strat. W 47 minucie, głównie za sprawą dobrej postawy Piątka w ataku i w obronie, kibice w końcu zobaczyli na tablicy remis po 20! Niestety Tęczy bardzo ciężko przychodziło tego dnia zdobywanie bramek i na każdą nieudaną akcję w ataku goście odpowiadali bardzo szybko dwoma bramkami. Tęcza, niesiona dopingiem licznie zgromadzonej publiczności, nie poddawała się i w 59 minucie zdobyła 26 bramkę za sprawą Weissa, wobec 27 bramek gości. Przyjezdni mieli swoją akcję, jednak Parzonka przestrzelił rzut karny! Zatem gospodarze na 40 sekund przed końcem mieli akcję na remis, jednak mimo prób Krystkowiaka nie udało się zdobyć bramki. Również Graf nie trafił z rzutu wolnego bezpośredniego i to goście cieszyli się z kompletu punktów.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 29.09 na wyjeździe z GOKIS Kąty Wrocławskie.

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Nowaczyk (wszyscy br) – Krystkowiak (8), Wesołek (6), Piątek (4), Weiss (3), Graf (2), Olejnik (1), Napieralski (1), Gessner (1), Idziak, Napierkowski, Żurek, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Wrocławia: Gawski (10)