Lider za mocny

To nie było udane rozpoczęcie weekendu w wykonaniu zawodników MKS Tęczy Folplast Kościan – wyjazd do lidera nie zakończył się zdobyczą punktową. Drużyna Szczypiorniaka Gorzyce to bardzo doświadczona drużyna, oparta przede wszystkim na duecie Dutkiewicz-Dutkiewicz. Prawie każdy zawodnik z Gorzyc miał styczność z pierwszoligowymi parkietami, i to właśnie doświadczenie przesądziło o końcowym wyniku.

Mecz rozpoczął się od bramek Piątka i Dymkowskiego, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. Prowadzenie w meczu zmieniało się kilkakrotnie – w 8 minucie gospodarze prowadzili 7:5, by w 12 to Tęcza prowadziła 7:8! Obie drużyny miały wysoką skuteczność w ataku, dzięki czemu bramki padały bardzo często! Praktycznie do 25 minuty gra toczyła się bramka za bramkę. Wówczas na tablicy mieliśmy remis po 15. Wcześniej często jedną bramką prowadzili przyjezdni. Końcówka pierwszej połowy należała do Szczypiorniaka, który rzucił trzy bramki z rzędu i wygrywał 20:17.

Tuż po przerwie gospodarze objęli najwyższe, bo czterobramkowe prowadzenie. Tylko na moment, bo Tęcza nie zamierzała się poddawać. Zdaniem licznie zgromadzonych kibiców Tęczy był to najlepszy występ kościaniaków w tym sezonie. Niestety tego dnia na Szczypiorniaka to nie wystarczyło. Duet sędziowski tego dnia zdecydowanie pozwalał gospodarzom na więcej, długie rozgrywanie ostatnich akcji i liczba karnych oraz kar mówią same za siebie. Niestety już przyzwyczailiśmy się do tego, że sędziowie gwiżdżą “pod trybuny” i tylko konsekwentna gra mogła przynieść komplet punktów. Niestety, pomimo pogoni za wynikiem w ostatnich minutach, to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów. Po raz kolejny nie możemy się nacieszyć niesamowitą postawa kibiców, którzy po raz kolejny wybrali się na mecz wyjazdowy i swoim głośnym dopingiem wsparli naszych! DZIĘKUJEMY za wsparcie!

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra u siebie z 7 drużyną II ligi – zespołem EUCO-UKS Dziewiątka Legnica (7z – 0r – 1p).

SPR Szczypiorniak Gorzyce – MKS Tęcza Kościan 34:32 (20:17)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Gessner (8), Krystkowiak (7), Wesołek (7), Piątek (5), Graf (2), Dymkowski (1), Napierała (1), Weiss (1), Babiarczyk, Haryk, Idziak, Olejnik, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Gorzyc: Dutkiewicz P.(12).