Kościaniacy w półfinale OOM

Już dzisiaj rozpoczynają się półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej młodzików z udziałem trójki kościańskich zawodników: Kajetan TOMASZEWSKI, Adam KANIEWSKI i Tobiasz DZIUBAŁA. Gospodarzem rozgrywek jest Małopolski ZPR, a mecze rozgrywane są w Krakowie. Bezpośrednie relacje z meczów można oglądać na stronie facebookowej MZPR. Postaramy się wrzucać wyniki na bieżąco.

WIELKOPOLSKIE
GAWLIK Jakub, WELKE Kacper, TOMASZEWSKI Kajetan, BENYSEK Marcel, WUJCZAK Józef, ZIÓŁKOWSKI Igor, ŁAWECKI Dawid, ŚWITAŁA Mateusz, NOWACKI Maciej, CEBULSKI Tobiasz, KANIEWSKI Adam, LUPA Gracjan, ORSZULAK Michał, KUŚNIEREK Marcel, WAWRZYŃSKI Filip, DZIUBAŁA Tobiasz.
Trener: Zbigniew Stachowiak

Wyjazd zespołu sponsorują między innymi kościańskie firmy: FOLPLAST , CUKIERNIA AM TYCNER oraz KOM-EKO – dziękujemy za wsparcie!

sobota, 06.02.2021
godz. 11:00
ŚWIĘTOKRZYSKIE – WIELKOPOLSKIE 33:20 (13:9)
Świtała (6 bramek), Orszulak (5), Wawrzyński (2), Wujczak (2), Ziółkowski (2), Cebulski (1), Kaniewski (1), Nowacki (1), Benysek, Dziubała, Gawlik, Kuśnierek, Lupa, Ławecki, Tomaszewski, Welke.
godz. 12:30
MAŁOPOLSKIE – OPOLSKIE 23:15 (12:10)
godz. 16:00
OPOLSKIE – ŚWIĘTOKRZYSKIE 20: 27 (10:14)
godz. 17:30
MAŁOPOLSKIE – WIELKOPOLSKIE 26:16 (13:5)

niedziela, 07.02.2021
godz. 10:00
WIELKOPOLSKIE – OPOLSKIE 17:14 (7:9)
godz. 11:30
MAŁOPOLSKIE – ŚWIĘTOKRZYSKIE 24:19 (13:6)

Twój 1% podatku szansą na rozwój piłki ręcznej!

Drogi Podatniku, Kibicu piłki ręcznej!

Prosimy o przekazanie 1% podatku za rok 2020 na rzecz klubu MKS Tęcza Folplast Kościan!

To nic nie kosztuje poza wpisaniem wyliczonej kwoty w PIT, a może wspomóc działalność Klubu oraz pozwoli na rozwój piłki ręcznej w Kościanie!

Podsumowanie rundy – wywiad z Trenerem

Korzystając z przerwy między rundami poprosiliśmy Trenera Dawida Nowaka o krótkie podsumowanie pierwszej części rozgrywek. Zapraszamy do lektury!

RED: Panie Trenerze jak wrażenia po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek?

Trener Dawid Nowak: Na pewno zadowolenie z dobrze wykonanej pracy na treningach i podczas meczów oraz pozycji jaką osiągnęliśmy po 12 meczach. Jednak radość musimy tonować i skupić się na przygotowaniach do drugiej rundy. Na półmetku jesteśmy liderem ligi i możemy z optymizmem patrzeć na drugą rundę. Jedyny minus, ale bardzo odczuwalny, to brak kibiców na meczach. Miejmy nadzieję, że to się niebawem zmieni i będziemy mogli czerpać energię od sympatyków z trybun.

Co na plus, a co jeszcze do poprawy?

Na plus trzeba zdecydowanie zaliczyć atmosferę jaka panuje w zespole, ma ona niepośledni wpływ na grę. Z pewnością pozytywne morale wywodzi się z pozycji lidera oraz relacji między zawodnikami. Kolejnym pozytywem jest nasza postawa w defensywie, no i oczywiście w bramce. Na plus zaliczam niewielką ilość strat w ataku, a do poprawy zdecydowanie skuteczność rzutowa. Cały czas też pracujemy nad poprawą drugiej i trzeciej fali ataku szybkiego.

Czy pandemia wymusiła zmiany w przygotowaniach do sezonu?

Nie, pandemia nie miała wpływu na przygotowania do sezonu. Mogliśmy korzystać z hali sportowej, siłowni, bieżni na stadionie, a także boxu crossfitowego, generalnie jak zwykle. Mieliśmy trochę szczęścia i tylko jednego zawodnika na kwarantannie podczas trwania rundy, ale nie miało to wpływu na wyniki.

Pana zdaniem, który mecz był najlepszy, a który najsłabszy w rundzie jesiennej?

Trudno jest wybrać najsłabszy i najlepszy mecz w naszym wykonaniu dlatego, że każdy z nich graliśmy z innym przeciwnikiem. Jako najlepszy mecz wybrałbym ten ze Świebodzinem, ale nie ze względu na jakość gry – bo np. skuteczność była bardzo słaba – ale na zaangażowanie mentalne. Z kolei najsłabszy nasz mecz to Świdnica i Komprachcice. W Świdnicy walczyliśmy, ale sportowo nie potrafiliśmy się wznieść na odpowiedni poziom. Tragiczna skuteczność – najsłabsza w całej rundzie – a i w obronie nie było najlepiej. Z takim zespołem i na ich parkiecie trzeba zagrać bardzo dobre zawody żeby wygrać. Komprachcice to był mecz po prostu odegrany.

Porażka w Świdnicy to był najtrudniejszy moment w rundzie? Jak sobie z nim poradziliście, że 2 tygodnie później zagraliście koncert przeciwko Świebodzinowi?

Tak, porażka w Świdnicy to nasz najbardziej dotkliwy moment tej rundy i nie tylko z powodu jedynej przegranej. Myślę, że mieliśmy w tym okresie dołek, spadek formy (choroby, niedoleczone kontuzje) jak zwał tak zwał, tydzień później także zagraliśmy słaby mecz z Komprachcicami. Od początku sezonu chłopacy nastawiali się na ten mecz z Zewem i chyba gdzieś umknęła nam Świdnica. Oczywiście wiedzieliśmy, że jest to mocny zespół i trzeba się spiąć, aby wygrać, jednak zagraliśmy tam słabo a skuteczność zanotowaliśmy najniższą ze wszystkich meczy w rundzie. Z pewnością zabrakło nam wtedy tego nastawienia mentalnego jakie mieliśmy 2 tygodnie później. Czy z Świebodzinem zagraliśmy koncert? Można polemizować. Z pewnością w defensywie to był nasz najlepszy mecz, natomiast kulała skuteczność rzutowa, ale właśnie obrona wraz z bramką oraz mała ilość strat pozwoliła nam ten mecz w miarę spokojnie wygrać.

Czy ten zespół ma jeszcze jakieś rezerwy, pole do rozwoju?

W każdym obszarze możemy grać lepiej. Pamiętajmy, że zespół się jeszcze zgrywa. Doszło dwóch podstawowych zawodników, pod których nieco zmieniliśmy ustawienia i taktykę. Dodatkowo skład uzupełnili młodzieżowcy, którzy dopiero się rozwijają i nabierają doświadczenia w seniorskim graniu. Od paru sezonów w rundzie wiosennej gramy dużo lepiej i zdobywamy więcej punktów, więc trzeba utrzymać ten trend.

Jaki jest plan przygotowań do rundy wiosennej?

Zaczęliśmy przygotowania 7 stycznia. Jak zwykle praca nad motoryką przeplatana taktyką i sparingami. Mamy już zaplanowane gry z Borem oraz Grunwaldem. Pierwsze 2 tygodnie to ciężkie treningi, następnie wyświeżanie tak, żeby w rundę wejść z pełną mocą. Drugą rundę zaczynamy w Brzegu, a to niewygodny przeciwnik, szczególnie jak gra u siebie.

Cele na drugą rundę są chyba znane… ale czy stawia Pan sobie jako trener jakieś cele dodatkowe?

Podstawowym celem jest być na tym samym miejscu w tabeli co teraz, po ostatnim meczu. Dodatkowym celem może być wygranie wszystkich meczy. Kolejnym, gra przyjemna dla oka kibica. Chciałbym także dawać więcej czasu gry zawodnikom młodym i tym, którzy mieli mniej szans na to do tej pory.

II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików

W niedzielę, 13 grudnia odbył się w Kościanie II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików rocznik 2006 i młodsi o Puchar Burmistrza Miasta Kościana. Na halę przy Szkole Podstawowej nr 4 zameldowały się, oprócz gospodarzy, drużyny SSRiR Start Konin, SPR Włoszakowice oraz KS Szczypiorniak Gniezno. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, emocji w każdym meczu nie brakowało! Najważniejszą nagrodą była dobra zabawa w duchu fair play oraz uśmiechy na twarzach młodych adeptów szczypiorniaka!

Wyniki spotkań:
TĘCZA – Włoszakowice 25:14 (13:8)
Konin – Gniezno 22:15 (13:7)
Włoszakowice – Konin 24:20 (10:12)
Gniezno – TĘCZA 20:28 (10:12)
Włoszakowice – Gniezno 27:22 (15:14)
Konin – TĘCZA  22:20 (11:8)

Klasyfikacja:
1. MKS Tęcza Folplast Kościan
2. SSRiR Start Konin
3. SPR Włoszakowice
4. KS Szczypiorniak Gniezno

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik Turnieju MVP TOBIASZ DZIUBAŁA -MKS Tęcza Folplast Kościan
Najlepszy strzelec ADAM MEIXNER -KS Szczypiorniak Gniezno
Najlepszy bramkarz MARCELI NOWAK – SPR Włoszakowice
Zawodnik Fair Play KONRAD PODLASIŃSKI – SSRiR Start Konin

Najlepsi zawodnicy z zespołów:
Adam Kaniewski – MKS Tęcza Folplast Kościan
Adam Meixner – KS Szczypiorniak Gniezno
Maciej Jędrzejewski – SSRiR Start Konin
Rafał Tyl – SPR Włoszakowice

W imieniu Oragnizatorów, a przede wszystkim Zawodników, dziękujemy naszym najlepszym sponsorom, bez których organizacja Turnieju byłaby niemożliwa:
– Burmistrz Miasta Kościana Pan Piotr Ruszkiewicz
– Spółka FOLPLAST Pan Romuald Pawlik
– Firma KOM-EKO Pan Dariusz Perz
– Firma DELIKATESY TAKO Pani Sabina Tadeusz
– Firma CUKIERNIA A.M. TYCNER Pan Adrian Tycner
– Firma WRAPTOWN Pan Tomasz Frąckowiak
– Firma STREET STONE Pan Robert Pierzchot

Dziękujemy również sędziom, stolikowym oraz całej obsłudze hali!

Dziękujemy też Rodzicom, czyli najwierniejszym fanom naszej młodzieży!

Tęcza: KUCIAK Piotr, RODZIC Filip (obaj br), DZIUBAŁA Tobiasz (20 bramek), NAPIERKOWSKI Igor (13), FIRLEJ Marcin (10), KANIEWSKI Adam (10), BARTKOWIAK Wiktor (5), KASIŃSKI Patryk (4), TOMASZEWSKI Kajetan (4), GRĘBOWSKI Mikołaj (3), MAJOREK Jeremiasz (3), FRĄCKOWIAK Nikodem (1), BALCERZAK Jakub, FRANKIEWICZ Wojciech, KLUCZYK Konrad, WALDHELM Bartosz.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Tomaszewski Tomasz, Kaniewski Karol

Zdjęcia: Joanna Majorek

Młodzież na “szóstkę”

W minionym tygodniu grały nasze zespoły młodzieżowe. Oba mecze zakończyły się wygraną Kościaniaków! Młodzicy rozbili na wyjeździe drużynę z Konina, a juniorzy (grając nadal bez bramkarza!) wyszarpali zwycięstwo w meczu z MKS Poznań! Ogromne brawa dla naszych chłopaków!

MŁODZICY

SSRiR Start Konin – MKS Tęcza Folplast Kościan 8:37 (4:20)

Tęcza: KUCIAK Piotr, RODZIC Filip (obaj br), DZIUBAŁA Tobiasz (6 bramek), FIRLEJ Marcin (6), KANIEWSKI Adam (6), NAPIERKOWSKI Igor (6), TOMASZEWSKI Kajetan (4), BARTKOWIAK Wiktor (2), FRANKIEWICZ Wojciech (2), WALDHELM Bartosz (2), BALCERZAK Jakub (1), FRĄCKOWIAK Nikodem (1), GRĘBOWSKI Mikołaj (1), MAJOREK Jeremiasz (1), KLUCZYK Konrad.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Tomaszewski Tomasz, Kaniewski Karol

JUNIORZY

MKS Tęcza Folplast Kościan – MKS Poznań 35:33 (17:18)

Tęcza: WITKOWSKI Nikodem, NAGLIK Borys (7), OWCZARCZAK Szymon (7), TRĄBKA Patryk (6), CZAPLA Jan, KUBIAK Krzysztof, MICHALIK Sebastian (8), ZAREMBA Wojciech (2), GUCIŃSKI Stanisław, OLEJNICZAK Jacek (1), STĘŻYCKI Mikołaj (4), JÓZEFIAK Wiktor, MAJOREK Olgierd.
Trener: Szatkowski Rafał