Briefing przed sezonem

Zarząd Klubu MKS Tęcza Folplast zaprosił dziś (tj. 04.09) lokalne media na briefing przedsezonowy. Nasz zespół medialny również miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu. Gospodarzem spotkania był Pan Romuald Pawlik – Prezes Zarządu Spółki FOLPLAST, nowego sponsora tytularnego naszego zespołu. Po raz pierwszy w historii przeprowadziliśmy relację „na żywo” na naszej facebookowej stronie – co prawda nie obyło się drobnych problemów technicznych, ale liczba obserwujących świadczy o dużym zainteresowaniu filmami „live”!

Prezes Klubu Karol Kaniewski po przywitaniu gości opowiedział m.in. o nowych sponsorach oraz o zbliżającym się meczu inauguracyjnym. Następnie Romuald Pawlik opowiedział o szczegółach kontraktu sponsorskiego.
– Właśnie poprzez sport chcielibyśmy wypromować naszą firmę w mieście oraz w okolicy – to wpłynie na naszą rozpoznawalność oraz wiarygodność – mówił Pawlik. – Pracujemy tutaj już ponad 30 lat, zajmujemy ponad 8ha w centrum miasta, zatrudniamy ponad 200 osób, możemy się pochwalić nowoczesnym parkiem maszynowym. Głównym celem podpisanej umowy jest szersze pokazanie się jako lider w sprzedaży folii i artykułów foliowych.
Prezes FOLPLAST opowiedział również, że sam jest związany z piłką ręczna od 5 klasy szkoły podstawowej – najpierw jako zawodnik, później jako członek Zarządu, a obecnie również udziela się sportowo w drużynie starszaków – oldboy’ów! Dziękujemy w tym miejscy Firmie FOLPLAST i Prezesowi Pawlikowi za zaufanie i za wsparcie!

Następnie Vice Prezes Klubu Konrad Tadeusz przedstawił partnerów i sponsorów – zarówno tych nowych, jak i będących z nami już od lat! Wszystkim, w imieniu Zarządu oraz zawodników, serdecznie dziękujemy za to, że z nami jesteście! Bez Was nie byłoby szczypiorniaka w Kościanie!

Kolejnym tematem były spawy organizacyjne, a dokładniej – organizacja imprezy masowej.
– Jesteśmy jedyną drużyną sportową w powiecie kościańskim, która organizuje cyklicznie imprezę masową w hali – mówił Prezes Kaniewski. – Jako Zarząd nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, gdy wyłączane były sektory na hali oraz ograniczana była liczba kibiców. Zmiany obejmą: obecność służb porządkowych, dodatkowy patrol medyczny oraz karetka pogotowia, regulamin wejścia na obiekt hali sportowej (zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu, zakaz poruszania się po miejscach nieprzeznaczonych – boisko, korytarz do szatni i sama szatnia zawodników itd) oraz inne. Przedsięwzięcie to pochłonie dużą część środków finansowych, dlatego decydujemy się na wprowadzenie biletów w kwocie 10 złotych – utrzymujemy jednak darmowe wejście dla dzieci i młodzieży oraz dodatkowo wprowadzimy karnet na cały sezon w kwocie 100 złotych, szczegóły udostępnimy niebawem. Będzie przede wszystkim bezpiecznie, co dla nas jako Zarządu jest wartością nadrzędną. – kontynuował Kaniewski.

– W nadchodzącą 20 rocznicę wywalczenia przez Tęczę awansu do I ligi możemy pochwalić się aż 5 drużynami młodzieżowymi – zauważył Kaniewski. – We wszystkich kategoriach wiekowych mamy ponad 100 zawodników – wyliczył Konrad Tadeusz. – Jako Zarząd chcielibyśmy w kolejnym sezonie (2020/21 – przyp. red.) powołać drugą drużynę, która występowałaby w III lidze. Zespół składałby się z zawodników kończących wiek juniora – jest to spowodowane szybkim końcem sezonu dla tej kategorii wiekowej, która kończy rozgrywki już w grudniu. W ten sposób zbudowalibyśmy fajne zaplecze dla pierwszej drużyny, a młodzi adepci nie byliby poza grą. – opowiadał Tadeusz.

Prezes Kaniewski zaprosił do dyskusji również trenera I drużyny – Dawida Nowaka.
– Okres przygotowawczy do sezonu zaczęliśmy już 1 sierpnia. Praca była skierowana na budowanie motoryki, a dzięki CrossFit Kościan i Przemkowi Dankowskiemu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani pod kątem fizycznym. Do dnia dzisiejszego rozegraliśmy już 5 gier kontrolnych, z różnymi rezultatami wynikającymi z intensywności treningów. Wczoraj wygrany sparing z Wolsztyniakiem w Wolsztynie 36:22 i gra, zarówno w obronie jak i w ataku, wyglądała już o wiele lepiej. Bardzo jestem zadowolony z gry naszych chłopaków, również tych którzy dołączyli do nas – Artura Dymkowskiego oraz Mateusza Napierały i tych „nowych-starych” – Marcina Haryka i Jakuba Kąkolewskiego – chwalił trener Nowak.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również bohaterów naszej Kościańskiej Tęczy, czyli zawodników: Adama Noskowiaka i Artura Dymkowskiego. Noskowiak podsumował okres przygotowawczy oraz pokreślił bardzo dobrą atmosferę panującą w drużynie. Jak każdy z przedmówców wspomniał o Kościańskiej Hałastrze – naszych najwierniejszych kibicach, którym podziękował za poprzedni sezon i zaprosił na rozpoczęcie kolejnego meczem z Oławą 14.09 o godzinie 19:45. Dymkowski przywitał się z kibicami, opowiedział kilka słów o sobie i zaznaczył, że współpraca na linii „starzy-nowi” zaczyna się zazębiać i będzie lepsza z każdym kolejnym meczem. Podziękował również kolegom z szatni za miłe przyjęcie i wspomniał, że nie może się doczekać pierwszego meczu i możliwości pokazania się przed kościańską publicznością, o której słyszał już bardzo wiele dobrego!

Do rozpoczęcia rozgrywek zostały jeszcze dwa mecze kontrolne: w piątek jedziemy do Leszna na mecz z pierwszoligowym Real-Astromal Leszno, a we wtorek o godz. 19 zapraszamy na mecz kontrolny z naszymi juniorami, oczywiście na Rataju!

Fot i red. Wojciech Szymkowiak

burst

Młodzież na obozie sportowym

Drużyny młodzieżowe Tęczy Folplast tradycyjnie już udały się na obóz przygotowawczy przed sezonem 2019/20 i powoli tradycją staje się goszczenie w ośrodkach sportowych Miasta i Gminy Krzywiń.
Zawodnicy pod okiem 4 trenerów pracowali nad motoryką, szybkością, a także grą bez piłki. Nie zabrakło oczywiście gier między drużynami, w których drużyny wspomagał swoimi umiejętnościami… Prezes Kaniewski (PS. Nikt w tych grach nie ucierpiał 🙂

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację obozu, przede wszystkim gospodarzowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Krzywiń Panu Jackowi Nowakowi. Dziękujemy trenerom, Zarządowi oraz rodzicom! Bez Was młodzi adepci szczypiorniaka nie mieliby możliwości przygotowywać się w tak wszechstronny sposób!

Migawki z obozu 1/6
Migawki z obozu 2/6
Migawki z obozu 3/6
Migawki z obozu 4/6
Migawki z obozu 5/6
Migawki z obozu 6/6

Chłopcy rocznik 2006 kończą sezon .

W dniu  wczorajszym zakończyły się rozgrywki kategorii chłopcy rocznik 2006 w sezonie 2018/2019 . Turniej finałowy o Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego odbył się w Obornikach Wlkp. Były to bardzo ciężkie zawody , pokazały bardzo wysoki poziom drużyn w nich uczestniczących. Nasi zawodnicy ukończyli turniej na 6 miejscu wywożąc cenne doświadczenie które na pewno wykorzystają w niedalekiej przyszłości . Dziękujemy rodzicom za doping .

Dziękujemy za wole walki !!!.

Klasyfikacja końcowa :

  1. MKS SPARTA OBORNIKI WLKP
  2. SSRiR START KONIN
  3. KPR OSTRÓW WLKP
  4. MKS POZNAŃ
  5. WOLSZTYNIAK WOLSZTYN
  6. MKS TĘCZA KOŚCIAN

 

MKS TĘCZA KOŚCIAN – START KONIN 8:11 (3:3)

MKS TĘCZA KOŚCIAN –  MKS POZNAŃ 10:17 (6:8)

Mecz o 5-6 miejsce

MKS TĘCZA KOŚCIAN – WOLSZTYNIAK WOLSZTYN 10:14 (4:5)

Drużyna wystąpiła w składzie/zdobycze bramkowe :

Piotr Kuciak (br)Adam Kaniewski(7),Marcin Firlej(5), Igor Napierkowski(5), Patryk Kasiński(3),Tobiasz Dziubała(3), Mikołaj Grębowski(2),Kacper Jażwiński(1), Kajetan Tomaszewski(1), Jeremiasz Majorek(1), Bartosz Waldhelm, Paweł Mocek, Jakub Balcerzak,

Nieobecni : Wiktor Bartkowiak ,

Trener : Dawid Nowak

Kierownicy Drużyny : Stanisław Wujec.

Tomasz Tomaszewski.

XI Turniej o Puchar Braci Jureckich

Najmłodsza drużyna Tęczy – dzieci młodsze (urodzeni 2008 i młodsi) była gospodarzem XI Turnieju o Puchar Braci Jureckich, który rozgrywano w sobotę 25.05 na hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. W turnieju , oprócz Naszych chłopców, wzięły udział drużyny:
– MKS Żagiew Dzierżoniów,
– SPR Włoszakowice,
– TS Zew Świebodzin,
– KPR Wolsztyniak Wolsztyn oraz
– SKF KPR Sparta Oborniki.

Drużyny rozgrywały swoje mecze w systemie dwóch grup – Dzierżoniów, Włoszakowice i Kościan w grupie A oraz Świebodzin, Wolsztyn i Oborniki w grupie B. Poniżej wyniki spotkań grupowych:
Włoszakowice – Kościan 8:16
Wolsztyn – Oborniki 13:4
Dzierżoniów – Włoszakowice 15:4
Świebodzin – Wolsztyn 4:12
Kościan – Dzierżoniów 12:14
Oborniki – Świebodzin 8:4

1A Dzierżoniów
2A Kościan
3A Włoszakowice

1B Wolsztyn
2B Oborniki
3B Świebodzin

Półfinały:
Dzierżoniów – Oborniki 18:5
Kościan – Wolsztyn 7:7 (k. 2:1)
Mecz o 5 miejsce
Włoszakowice – Świebodzin 9:4
Mecz o 3 miejsce
Oborniki – Wolsztyn 8:10
FINAŁ
Kościan – Dzierżoniów 4:16

Okazały puchar zwycięskiej drużynie wręczył sam Bartosz Jurecki! Ogromne gratulacje dla zwycięzców, ale brawa należą się wszystkim zawodnikom i trenerom!

MKS Tęcza Kościan: KLUCZYK Konrad, RODZIC Filip (obaj bramkarze), NOWAK Adam (15 bramek), KARMELSKI Aleksander (12 bramek), OLBIŃSKI Mikołaj (4), JĘSIEK Cyprian (4), KACZÓR Franciszek (2), PAWLAK Daniel (1), KASPERSKI Krystian (1), PAJKERT Jerzy (1), KUBACKI Piotr (1), ANTCZAK Nikodem, CZAPLA Jakub, PRZYBYŁA Antoni.
Trener: FRĄCKOWIAK Tomasz

fot. Dariusz Borowski
tekst Wojciech Szymkowiak

Juniorzy towarzysko w Giżycku

W dniach 05-07.04 w Hali Sportowej w Giżycku odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Juniorów o puchar Prezesa MTS Giżycko. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: UKS Spartakus Buk, ŚKPR Świdnica, UKS Jaćwingowie Gołdap, gospodarze MTS Giżycko oraz nasza Drużyna.

W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom oraz Naszemu Wspaniałemu Sponsorowi, bez których ten wyjazd nie doszedłby do skutku!

Drużyny dzielnie walczyły w trakcie meczów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju – w najlepszej siódemce znaleźli się Pieśniak Łukasz oraz Kustosz Adam.

Mecze Tęczy:
Tęcza – UKS SPARTAKUS BUK 26:32
ŚKPR ŚWIDNICA – Tęcza 20:26
MTS GIŻYCKO – Tęcza 26:40
UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP – Tęcza 12:45

Klasyfikacja końcowa turnieju
1 miejsce UKS SPARTAKUS BUK
2 miejsce MKS TĘCZA KOŚCIAN
3 miejsce ŚKPR ŚWIDNICA
4 miejsce UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP
5 miejsce MTS GIŻYCKO

Trener Tomasz Frąckowiak po turnieju: „W następnym sezonie do zespołu juniora dołączą juniorzy młodsi, więc takie zgranie chłopaków w obcym terenie i z nowymi drużynami to fajne doświadczenie. Pomaga to wskazać, na co wrócić uwagę w następnym sezonie. Ten wyjazd był niejako nagrodą dla chłopaków za udany sezon 2018/19.”

TĘCZA: A. Kustosz, J. Jackowski, W. Witkowski (wszyscy bramkarze), D. Grzesiak (24), B. Dziubała (22), A. Frąckowiak (21), J.Kaniewski (18), Ł.Pieśniak (11), SZ. Owczarczak (9), F.Jackowski (8), H.Nowak (7), D.Michalak (6), B. Krupka (6), N.Spyrka (3), Ł.Szczepaniak (1), K.Świca (1).
Trener: Frąckowiak Tomasz