Juniorzy towarzysko w Giżycku

W dniach 05-07.04 w Hali Sportowej w Giżycku odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Juniorów o puchar Prezesa MTS Giżycko. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: UKS Spartakus Buk, ŚKPR Świdnica, UKS Jaćwingowie Gołdap, gospodarze MTS Giżycko oraz nasza Drużyna.

W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom oraz Naszemu Wspaniałemu Sponsorowi, bez których ten wyjazd nie doszedłby do skutku!

Drużyny dzielnie walczyły w trakcie meczów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju – w najlepszej siódemce znaleźli się Pieśniak Łukasz oraz Kustosz Adam.

Mecze Tęczy:
Tęcza – UKS SPARTAKUS BUK 26:32
ŚKPR ŚWIDNICA – Tęcza 20:26
MTS GIŻYCKO – Tęcza 26:40
UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP – Tęcza 12:45

Klasyfikacja końcowa turnieju
1 miejsce UKS SPARTAKUS BUK
2 miejsce MKS TĘCZA KOŚCIAN
3 miejsce ŚKPR ŚWIDNICA
4 miejsce UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP
5 miejsce MTS GIŻYCKO

Trener Tomasz Frąckowiak po turnieju: „W następnym sezonie do zespołu juniora dołączą juniorzy młodsi, więc takie zgranie chłopaków w obcym terenie i z nowymi drużynami to fajne doświadczenie. Pomaga to wskazać, na co wrócić uwagę w następnym sezonie. Ten wyjazd był niejako nagrodą dla chłopaków za udany sezon 2018/19.”

TĘCZA: A. Kustosz, J. Jackowski, W. Witkowski (wszyscy bramkarze), D. Grzesiak (24), B. Dziubała (22), A. Frąckowiak (21), J.Kaniewski (18), Ł.Pieśniak (11), SZ. Owczarczak (9), F.Jackowski (8), H.Nowak (7), D.Michalak (6), B. Krupka (6), N.Spyrka (3), Ł.Szczepaniak (1), K.Świca (1).
Trener: Frąckowiak Tomasz

Okazały rewanż seniorów!

W sobotnie popołudnie wyjątkowo na Sali Szkoły Podstawowej nr 4 (wobec Mistrzostw Polski Mażoretek na „Rataju”) Tęcza podejmowała drużynę Startu Konin. Mając w pamięci wynik pierwszego meczu (30:28 dla Konina) zawodnicy podeszli do meczu niezwykle zmotywowani. Grający już o pietruszkę Konin przyjechał na mecz w mocno młodzieżowym składzie.

Od początku meczu widać było różnicę klas, która dzieli oba zespoły. Tęcza Kościan grała bardzo pewnie zarówno w obronie jak i ataku. Pierwsze osiem bramek w tym meczu zdobyli zawodnicy kościańskiej drużyny. W dziewiątej minucie podopieczni Dawida Nowaka prowadzili 8-0. Start Konin pierwszą bramkę zdobył dopiero w dziewiątej minucie. Kościańskiego bramkarza pokonał Adrian Grzelka. Tęcza Kościan przez kolejne minuty kontrolowała przebieg gry i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem kościańskiej Tęczy 22-8.
Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień zawodników Startu Konin. Najpierw do Kościńskiej bramki trafił Grzelka, a chwilę później bramkę zdobył Arkadiusz Pawlak. Tęcza bardzo szybko odpowiedziała trafieniem Adama Ryby i w trzydziestej piątej minucie meczu na tablicy widniał wynik 23-10. Druga połowa była bardziej wyrównana niż pierwsze trzydzieści minut, jednak Tęcza Kościan była zespołem skuteczniejszym. Pomiędzy czterdziestą piątą a czterdziestą szóstą minutą Tęcza zdobyła trzy bramki pod rząd, nie tracąc przy tym żadnej. Do bramki Startu dwukrotnie trafił Adam Babiarczyk, a jedno trafienie dołożył Eryk Napieralski. Podopieczni Dawida Nowaka do końca kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali bezpieczną przewagę, jaką wypracowali sobie w pierwszych trzydziestu minutach. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała Start Konin 43-24 i tym samym skutecznie zrewanżowała się za porażkę, jakiej kościański zespół doznał w pierwszej rundzie w Koninie.

Trener Dawid Nowak po meczu: „Na pewno na ten mecz nie trzeba było się mobilizować. Chcieliśmy się srodze zrewanżować za blamaż z pierwszej rundy. Niestety Start na mecz przyjechał w bardzo okrojonym składzie. Pierwsze minuty pokazały różnice między drużynami. Później nastąpiło niepotrzebne rozluźnienie. Praktycznie każda nasza akcja w ataku nie trwała dłużej niż 10 sekund. Stworzyła się okazja, żeby mogli zagrać na większym dystansie czasowym zawodnicy, którzy jeszcze w tym roku grali jako juniorzy. Zagrali zresztą bardzo dobrze. Właściwie tylko dzięki naszym wspaniałym kibicom można było stwierdzić, że to mecz ligowy, a nie sparing. W przyszłym tygodniu zapowiada się mecz o 4 lokatę w lidze. Liczymy na pełna halę i wspaniały doping.”

Ostatnie spotkanie tego sezonu Tęcza Kościan rozegra u siebie z 5 zespołem II ligi – SKS Orlik Brzeg. W pierwszym meczu w Brzegu Tęcza przegrała 30:27. Tęcza nadal pozostaje w walce o 2 miejsce – kibice wierzą w pozytywne zakończenie, ale do tego potrzebne będą 3 punkty i potknięcia drużyn z Dzierżoniowa i Kątów Wrockławskich!
Mecze drużyn walczących o 2 miejsce w tabeli:
MKS Żagiew Dzierżoniów (2 miejsce w tabeli) – LKPR Moto-Jelcz Oława (11) – pierwszy mecz: 31:25
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (3) – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica (7) pierwszy mecz: 29:22

MKS Tęcza Kościan – SSRiR Start Konin 43:24 (22:8)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (8), Krystkowiak (6), Weiss (6), Napierkowski (5),
Idziak (4), Napieralski (4), Babiarczyk (3), Gessner (3), Ryba (2), Olejnik (1), Wesołek (1).
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Konina: Grzelka i Urbański (po 7).

Kary:
TĘCZA: 10 min
START: 0 min

Karne:
TĘCZA: 1/1
START: 3/7

Sędziowali: DUDA Paweł i PAŁASZ Karol

Widzów 200

Poniżej zdjęcia autorstwa Martyny Chudzińskiej – serdecznie dziękujemy!

Twierdza Świebodzin zdobyta!

Niezwykle trudne zadanie mieli przed sobą zawodnicy Tęczy w ostatnią sobotę (30.03). Mecze ze Świebodzinem zawsze były bardzo wyrównane i pełne walki o każdą bramkę. Tym razem Nasza drużyna miała ze sobą 8 zawodnika – do Świebodzina wybrała się 40-osobowa grupa kibiców, którzy swoim głośnym dopingiem poprowadzili Kościaniaków do zwycięstwa!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry prowadzili 4-0. Kościańska drużyna pierwszą bramkę tego dnia zdobyła dopiero w siódmej minucie za sprawą celnego rzutu Damiana Krystkowiaka. Gospodarze odpowiedzieli momentalnie, a bramkę zdobył Wojciech Hrycak. Chwilę później drugą bramkę dla Tęczy zdobył Dawid Graf, jednak kolejne trzy bramki padły łupem zawodników ze Świebodzina i w dwunastej minucie gry Tęcza Przegrywała 8:2. Od tego momentu gra zawodników z Kościana zaczęła się lepiej układać. Bramki dla Tęczy zdobyli kolejno Kamil Napierkowski i Krystkowiak, a dodatkowo rzut karny zmarnował zawodnik gospodarzy Marcin Nowicki. Niestety w 19 minucie niebieską kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Piątek. Mimo osłabienia Tęcza cały czas odrabiała straty i na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry po trzech bramkach Napierkowskiego zbliżyła się do drużyny ze Świebodzina na jedną bramkę. Minutę przed końcem po raz kolejny z linii siódmego metra pomylił się Nowicki, a Napierkowski chwilę przed końcową syreną doprowadził do remisu i obie drużyny do szatni schodziły przy wyniki 12:12.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia niezawodnego tego dnia Napierkowskiego. Minutę później okazję do wyrównania miał Kamil Nogajewski, jednak nie wykorzystał on rzutu karnego. Od stanu 14:14 Tęcza Kościan zaczęła wychodzić na prowadzenie. Podopieczni Dawida Nowaka zdobyli trzy bramki z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Zew Świebodzin nie zamierzał się poddawać i ruszył do odrabiania strat. Po bramkach Nowickiego z rzutu karnego i Nogajewskiego przewaga Tęczy wynosiła jedną bramkę. Mecz obfitował w zagrania na pograniczu faulu, sędziowie raz za razem odsyłali zawodników na ławkę kar, ale sytuacja z 42 minuty zmusiła do pokazania drugiej tego dnia niebieskiej kartki – tym razem dla zawodnika gospodarzy – Jakuba Cenina. W czterdziestej dziewiątej minucie meczu okazję do wyrównania stanu meczu miał Nowicki, ale i tym razem z linii siedmiu metrów nie udało mu się pokonać bramkarza Tęczy. Niewykorzystany rzut karny w tym momencie meczu był kluczowy. Gospodarze jakby się podłamali a Tęcza Kościan ruszyła do ataku. Bramki Daniela Olejnika, Eryka Napieralskiego oraz dwie Napierkowskiego pozwoliły Tęczy objąć pięciopunktowe prowadzenie. W ostatnich sześciu minutach meczu drużyna ze Świebodzina próbowała jeszcze odrabiać starty, jednak zabrakło na to czasu. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała na wyjeździe Zew Świebodzin 24:22. Kolejny mecz o ligowe punkty kościańska drużyna rozegra w sobotę szóstego kwietnia. Do Kościana przyjedzie zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli Start Konin. W pierwszym spotkaniu kościańska drużyna niespodziewanie przegrała w Koninie. Będzie to, więc idealna okazja do rewanżu.

Trener Dawid Nowak po meczu: „Był to mecz walki i agresywnej obrony. Na to jednak byliśmy nastawieni. Początek meczu to była wojna nerwów, w której lepiej radzili sobie gospodarze. Pomimo słabego początku konsekwentnie graliśmy swoje, a kiedy Adam Noskowiak zaczął odbijać w bramce zaczęliśmy odrabiać stary. Po przerwie wyszliśmy na czteropunktowe prowadzenie. To bodajże pierwsza wygrana Tęczy w Świebodzinie, więc radość była ogromna. Klasą samą dla siebie byli kibice, dzięki którym czuliśmy się jak w domu.”

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra u siebie z 14 zespołem II ligi – SSRiR Start Konin. W pierwszym meczu w Koninie niespodziewanie Tęcza przegrała 30:28. Tym razem punkty zostaną w Kościanie – takie życzenie mają zarówno kibice jak i zawodnicy!
Mecze drużyn walczących o 2 miejsce w tabeli:
LKS OSiR Komprachcice (13 miejsce w tabeli) – (2) MKS Żagiew Dzierżoniów (pierwszy mecz: 23:36)
LKPR Moto-Jelcz Oława (11) – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (3) (pierwszy mecz: 24:38)
SPR Bór Oborniki Śląskie (1) – SKS Orlik Brzeg (5) (pierwszy mecz: 38:26)

TS Zew Świebodzin – MKS Tęcza Kościan 22:24 (12:12)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Krystkowiak (7), Napierkowski (7), Graf (3), Wesołek (3), Olejnik (2), Napieralski (1), Weiss (1), Babiarczyk, Gessner, Grzesiak, Idziak, Piątek, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Świebodzina: Nowicki (6).

Kary:
ZEW: 16 min
TĘCZA: 18 min

Karne:
ZEW: 4/7
TĘCZA: 1/1

Sędziowali: KLEBIEKO Kamil i MATUSEWICZ Paweł

Widzów 200 (w tym 40 z Kościana)

Najmłodsi Mistrzami!

Najmłodsza drużyna Tęczy – dzieci młodsze (urodzeni 2008 i młodsi) rozegrała w sobotę 23.03 swój czwarty i zarazem ostatni Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Wielkopolski!
W turnieju rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, oprócz Naszych chłopców, wzięły udział drużyny:
– UKS Bukowia Buk,
– KS Polonia Środa Wlkp.,
– UKS Spartakus Buk,
– UKS 46 Poznań.

Nasz drużyna przyzwyczaiła nas do wygrywania i podobnie było tym razem! Po raz kolejny komplet zwycięstw i po turnieju chłopcy wraz z rodzicami i trenerem Tomaszem Frąckowiakiem mogli świętować Mistrzostwo Grupy „C”!! Serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych, a w szczególności dla Naszych Najmłodszych Mistrzów!

Zawody rozgrywane były 2×8 min systemem każdy z każdym, poniżej wyniki spotkań Naszej Drużyny:
Polonia – Tęcza 2:15
Tęcza – UKS 46 13:4
Tęcza – Spartakus 12:3
Tęcza – Bukovia 12:6

Tęcza po raz kolejny wygrała wszystkie mecze, łączny bilans w 4 meczach to 12 punktów i bramki 52:15! Gratulacje i wielkie brawa!

Końcowa klasyfikacja turnieju:
I – MKS Tęcza Kościan 12pkt
II – UKS 46 Poznań 7 pkt
III – KS Polonia Środa Wlkp. 4 pkt
IV – UKS Bukovia Buk 4 pkt
V – UKS Spartakus Buk 3 pkt

MKS Tęcza Kościan: KLUCZYK Konrad, RODZIC Filip (obaj bramkarze), KARMELSKI Aleksander (13 bramek), JĘSIEK Cyprian (9), NOWAK Adam (9), KACZÓR Franciszek (6), KASPERSKI Krystian (5), ANTCZAK Nikodem (3), OLBIŃSKI Mikołaj (3), CZAPLA Jakub (2), PAWLAK Daniel (2), PAJKERT Jerzy (1), KUBACKI Piotr, PRZYBYŁA Antoni.
Trener: FRĄCKOWIAK Tomasz

Końcowa klasyfikacja Grupy C: (kolejno: liczba meczów, punkty, bramki zdobyte, bramki stracone)
I – MKS Tęcza Kościan – 16 – 48 – 160 – 41
II – UKS 46 Poznań – 16 – 25 – 80 – 84
III – KS Polonia Środa Wlkp. – 16 – 19 – 55 – 88
IV – UKS Spartakus Buk – 16 – 15 – 47 – 83
V – UKS Bukovia Buk – 16 – 13 – 63 – 101

Wkrótce powinien zostać wyłoniony gospodarz Turnieju Mistrzów o Tytuł Mistrza Wielkopolski, który rozegrany zostanie w przyszłym miesiącu. W Turnieju, oprócz Naszych Mistrzów, weźmie udział jeszcze 5 innych drużyn.

Zwycięstwo bez dyskusji!

W sobotnie popołudnie, pomimo wspaniałej pogody, liczna grupa kibiców była świadkiem dość jednostronnego spotkania pomiędzy Tęczą a drużyną UKS Trójka Nowa Sól. Zespół gospodarzy musiał sobie poradzić bez kontuzjowanego Tomasza Piątka, jednak pomimo tego wszyscy liczyli na komplet punktów!

Faworytem spotkania była Tęcza Kościan, i to ona, jako pierwsza wyszła w tym meczu na prowadzenie. Wynik meczu otworzył Wojciech Weiss a chwilę później na 2-0 podwyższył Daniel Olejnik. Goście odpowiedzieli trafieniem Jarosława Paszkiewicza. Ten sam zawodnik chwilę później miał kolejną okazję do zdobycia bramki, jednak wykonując rzut karny pomylił się. Tęcza Kościan tego dnia grała bardzo dobrze w obronie, co pozwoliło wyprowadzać szybkie kontrataki. W piętnastej minucie po bramce Daniela Olejnika Tęcza Kościan prowadziła różnicą trzech bramek 9:6. Konsekwentna gra w obronie pozwoliła Tęczy stopniowo powiększać swoją przewagę. Odnotować należy również świetny mecz kościańskich bramkarzy. W pierwszej części meczu Trójka Nowa Sól miała cztery rzuty karne i żadnego z nich nie wykorzystała. Dwukrotnie w bramce dobrze spisał się Adam Noskowiak a przy kolejnych dwóch karnych zawodnik gości popełnił błąd przekroczenia linii siedmiu metrów. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem Tęczy Kościan 15:10.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od trafienia Kamila Gessnera oraz dwóch bramek świetnie spisującego się tego dnia Daniela Olejnika. Goście z Nowej Soli odpowiedzieli, co prawda trafieniami Patryka Bortnowskiego oraz Jarosława Kwiatkowskiego, ale kolejne cztery bramki z rzędu zdobyli zawodnicy Tęczy Kościan. W czterdziestej piątej minucie za sprawą kolejnej bramki Daniela Olejnika kościańska drużyna prowadziła 23:14. Drużyna z Nowej Soli próbowała odrabiać starty, ale za każdym razem odbijała się od bardzo szczelnej obrony kościańskiej drużyny. Na dziesięć minut przed końcem podopieczni trenera Dawida Nowaka prowadzili różnicą jedenastu bramek. Końcówka meczu w wykonaniu podopiecznych Dawida Nowaka wyglądała trochę gorzej, ale swoje szanse otrzymali młodzi zawodnicy, którzy dopiero łapią pierwsze minuty na drugoligowych parkietach. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała Trójkę Nowa Sól 31:23. Dzięki zwycięstwu kościańska drużyna awansowała na czwarte miejsce w tabeli i do drugiego miejsca traci zaledwie punkt!

Trener Dawid Nowak po meczu: „Przygotowywaliśmy się do tego meczu pod kątem defensywy Trójki. Wiedzieliśmy, że lubią stosować wysoką agresywną obronę a także obrony kombinowane z wyłączaniem zawodników. Jakoś sobie radziliśmy w ataku i dorzucaliśmy bramki. Natomiast to, co sprawiło największą różnice to była nasza obrona i oczywiście bramka. Dzięki temu wyprowadzaliśmy szybkie kontrataki w 1 i 2 tempo. W drugiej połowie wyrobiliśmy sobie 12 bramkową przewagę. Cieszy, że mogli zagrać i zdobywać doświadczenie nasi najmłodsi zawodnicy. Zespół z Nowej Soli potrafi wygrywać z najlepszymi w tej lidze, więc zadowoleni jesteśmy z naszej dobrej dyspozycji i trzech punktów”

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe z 6 zespołem II ligi – TS Zew Świebodzin. W pierwszym meczu w Kościanie padł wynik 23:18 na korzyść Naszej drużyny. Klub Kibica organizuje wyjazd na to spotkanie – szczegóły: Fanpage na Facebooku!
Mecze drużyn walczących o II miejsce w tabeli:
UKS TRÓJKA Nowa Sól (9 miejsce w tabeli) – (2) MKS Żagiew Dzierżoniów (pierwszy mecz: 24:27)
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (3) – (13) LKS OSiR Komprachcice (pierwszy mecz: 25:21)
SKS Orlik Brzeg (5) – (12) UKS Lider Swarzędz (pierwszy mecz: 32:26)

MKS Tęcza Kościan – UKS Trójka Nowa Sól 31:23 (15:10)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Olejnik (9), Napierkowski (4), Gessner (3), Graf (3), Wesołek (3), Kaniewski (2), Napieralski (2), Weiss (2), Grzesiak (1), Idziak (1), Krystkowiak (1), Babiarczyk, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Nowej Soli: Marciniak (5).

Kary:
TĘCZA: 14 min
TRÓJKA: 6 min

Karne:
TĘCZA: 3/3
TRÓJKA: 2/7

Sędziowali: ROSIK Tomasz i STĘŻOWSKI Przemysław

Widzów 280