Ręczni wśród wyróżnionych!

We wtorek, 26 lutego, w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Sportu, podczas której wręczono stypendia i nagrody dla kościańskich sportowców.
Nagrody dla kościańskich sportowców przyznane zostały przez burmistrza, a wręczali je oprócz włodarza miasta także poseł Wojciech Ziemniak, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Paweł Grodziski oraz przewodniczący rady sportu, Marek Szymkowiak.

Jest nam bardzo miło poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się zawodnicy naszego Klubu! Składamy serdeczne gratulacje dla wyróżnionych!
Brawo Bartosz Dziubała!
Brawo Piotr Kędziora!
Brawo Wiktor Witkowski!

fot. Piotr Pewiński

Turniej Barażowy Juniorów Młodszych

W minioną sobotę 16.03 Klub MKS Tęcza Kościan miał przyjemność zorganizować Turniej Barażowy Juniorów Młodszych o awans do 1/16 Mistrzostw Polski. Oprócz drużyny Organizatora udział wzięły drużyny MKS Poznań oraz KS Posnania Poznań.

W pierwszym pojedynku drużyna gospodarzy nie dała szans zespołowi MKS Poznań wysoko wygrywając 29:19 (13:9).

Tęcza: Witkowski, Tyczewski, Wojciechowski (wszyscy br), Kędziora (10 bramek), Dziubała (8), Owczarczak (5), Kubiak (2), Nowak (2), Spyrka (1), Stężycki (1), Świca, Naglik, Kaczmarek.
Trener: Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Tomaszewski Tomasz

Najwięcej dla MKS: Ławniczak i Jagiełko (po 3).

Kary:
TĘCZA: 4 min
MKS: 2 min

Karne:
TĘCZA: 0/0
MKS: 1/3

W drugim meczu Tęcza mogła zapewnić sobie awans, ale niestety Posnania postawiła twarde warunki i wygrała 26:17 (11:7).

Tęcza: Witkowski, Tyczewski, Wojciechowski (wszyscy br), Dziubała (6), Kędziora (3), Kubiak (3), Stężycki (2), Nowak (1), Owczarczak (1), Świca (1), Spyrka, Kaczmarek, Naglik.
Trener: Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Tomaszewski Tomasz

Najwięcej dla POSNANII: Balcewicz (9).

Kary:
TĘCZA: 4 min
POSNANIA: 10 min

Karne:
TĘCZA: 2/2
POSNANIA: 2/2

W obliczu porażki gospodarze musieli liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie w ostatnim meczu. Zwycięstwo Poznańskiego MKS w regulaminowym czasie dokładnie 9 bramkami mogło zapewnić awans Tęczy. Na nieszczęście gospodarzy po 50 minutach był remis 28:28, a w karnych wygrała drużyna MKSu. Z końcowego zwycięstwa i awansu cieszyli się zawodnicy KS Posnania Poznań – serdecznie gratulujemy! Naszym chłopakom dziękujemy za długi i wyczerpujący sezon! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i kolejne sukcesy!

Lider wygrywa doświadczeniem

Nie udał się piłkarzom ręcznym Tęczy rewanż na liderze rozgrywek II ligi – zarówno w I jak i w II rundzie komplet punktów inkasował Bór Oborniki Śląskie. Chociaż w ostatnią sobotę sensacja była blisko…

Pierwsi bramkę tego dnia zdobyli goście. Wynik otworzył Wojciech Weisskopf. Tęcza momentalnie odpowiedziała trafieniem Tomasza Piątka. Do ósmej minuty i stanu 4:4 gra toczyła się bramka za bramkę, jednak od tego momentu agresywna gra w obronie Tęczy Kościan przyniosła efekty. Drużyna przyjezdna zarówno w ataku jak i w obronie wyglądała bardzo słabo, co przekładało się na kolejne zdobycze bramkowe Tęczy i konsekwentne budowanie przewagi. W dziewiętnastej minucie meczu po bramce Kamila Napierkowskiego Tęcza prowadziła już różnicą pięciu bramek. Zawodnicy Boru, próbowali odrabiać straty, jednak skuteczna gra w ataku Tęczy nie pozwoliła na zmniejszenie dystansu i ostatecznie po trzydziestu minutach drużyna prowadzona przez Dawida Nowaka prowadziła 14:9.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do tego, co widzieliśmy w pierwszych minutach meczu. Pierwsi bramkę zdobyli goście, ale Tęcza bardzo szybko odpowiedziała bramkami Daniela Olejnika oraz Dawida Wesołka. Tęcza cały czas kontrolowała to, co działo się na boisku i skutecznie nie pozwalała zbliżyć się rywalom na choćby dwie bramki. W czterdziestej czwartej minucie meczu za sprawą bramki Dawida Grafa Tęcza prowadziła dziewiętnaście do czternastu. W tym momencie wydarzyła się kluczowa sytuacja dla losów meczu. Trzecią dwuminutową karę otrzymał najskuteczniejszy tego dnia Dawid Graf a co za tym idzie sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Od tego momentu zawodnicy z Obornik Śląskich jakby poczuli, że mogą wygrać to spotkanie, a zespół Tęczy przestał trafiać do bramki przeciwnika. Rzutu karnego dla Tęczy nie wykorzystał Eryk Napieralski, a drużyna gości pomiędzy czterdziestą szóstą a pięćdziesiątą trzecią minutą zdobyła siedem bramek z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Na siedem minut przed końcem spotkania zespół Boru prowadził 21:20. Tęcza cały czas próbowała odrobić starty. Dwie bramki zdobył Dawid Wesołek, jednak chwilę później z linii siedmiu metrów pomylił się Daniel Olejnik i na dwie minuty przed końcem spotkania Tęcza Kościan przegrywała dwiema bramkami. Bramka Kamila Napierkowskiego dawała jeszcze nadzieję choćby na remis, jednak trafienie Kamila Ramiączka minutę przed końcem zapewniło gościom zwycięstwo. Wynik kilka sekund przed ostatnią syreną ustalił Tomasz Piątek. Tęcza Kościan przegrała z Borem Oborniki Śląskie 23:24. Dzięki zwycięstwu Bór Oborniki Śląskie zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na własnym parkiecie z 9 zespołem II ligi – UKS Trójka Nowa Sól. W pierwszym meczu w Nowej Soli padł wynik 23:25 na korzyść Naszej drużyny. Kibice na pewno liczą na 3 punkty – serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę 23.03 o godzinie 17:00 na „Rataja”!

Trener Dawid Nowak po meczu: „Gratuluje Obornikom wygranej, awansu do 1 ligi i znakomitego sezonu. W tym meczu zagrali do końca z wiarą w końcowy wynik. My zagraliśmy bardzo dobre zawody niestety tylko przez 45 min. W mecz weszliśmy bardzo zmotywowani. Defensywa stanowiła monolit. Nie pozwalaliśmy rozgrywającym Boru na oddawanie rzutów z łatwych pozycji, a skrzydła łapał Nosek. W ataku także mieliśmy całkiem niezłą skuteczność i choć nie graliśmy kontry bezpośredniej to bardzo dobrze goniliśmy w 2 i 3 tempo. Wyrobiliśmy sobie 4/5 bramkową przewagę. Początek drugiej połowy też nie zwiastował zapaści przewaga dwukrotnie wzrosła do 6 bramek. Przyszła 45 minuta i czerwona kartka Dawida. Przez 10 minut – choć mieliśmy dogodne pozycje bramkowe – nie potrafiliśmy pokonać bramkarza przyjezdnych. Przeciwnik w tym czasie rzucił 7 bramek. Niestety w tym okresie zagraliśmy także słabo w środku obrony. Końcówka to już gonienie wyniku, a Bór to zbyt doświadczony zespół żeby wypuścić wygraną”

MKS Tęcza Kościan – SPR Bór Oborniki Śląskie 23:24 (14:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (6), Wesołek (5), Piątek (4), Napierkowski (3), Krystkowiak (2), Napieralski (1), Olejnik (1), Weiss (1), Idziak, Kaniewski, Babiarczyk, Gessner, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Obornik Śl.: Szabat (9).

Kary:
TĘCZA: 12 min
BÓR: 10 min

Karne:
TĘCZA: 0/3
BÓR: 3/3

Sędziowali: JENDRASZAK Piotr i ŚWIDWA Jacek

Widzów 290

Hat-trick najmłodszych!

Najmłodsza drużyna Tęczy – dzieci młodsze (urodzeni 2008 i młodsi) rozegrała w środę 13.03 swój trzeci Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Wielkopolski! Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch turniejach nasi chłopcy nie dali szans przeciwnikom i wygrali wszystkie swoje mecze!
W turnieju rozgrywanym w Buku, oprócz Naszych chłopców, wzięły udział drużyny:
– UKS Bukowia Buk,
– KS Polonia Środa Wlkp.,
– UKS Spartakus Buk,
– UKS 46 Poznań.

Zawody rozgrywane były 2×8 min systemem każdy z każdym, poniżej wyniki spotkań:
Bukowia – Spartakus 3:8
UKS 46 – Tęcza 7:10
Polonia – Bukowia 7:9
Spartakus – UKS 46 9:10
Tęcza – Polonia 12:1
Bukowia – UKS 46 9:10
Tęcza – Spartakus 12:0
Polonia – UKS 46 9:9 (k. 2-1)
Tęcza – Bukowia 13:6
Spartakus – Polonia 0:2

Tęcza po raz kolejny wygrała wszystkie mecze, łączny bilans w 4 meczach to 12 punktów i bramki 47:14! Gratulacje i wielkie brawa!
Do rozegrania został jeszcze jeden turniej, do grupy finałowej walczącej o tytuł Mistrza Wielkopolski awansuje tylko jedna drużyna!

Końcowa klasyfikacja:
I – MKS Tęcza Kościan 12pkt
II – UKS 46 Poznań 7 pkt
III – KS Polonia Środa Wlkp. 5 pkt
IV – UKS Spartakus Buk 3 pkt
V – UKS Bukovia Buk 3 pkt

MKS Tęcza Kościan: KLUCZYK Konrad, RODZIC Filip (obaj bramkarze), KARMELSKI Aleksander (12 bramek), NOWAK Adam (12), OLBIŃSKI Mikołaj (7), JĘSIEK Cyprian (6), KACZÓR Franciszek (4), KASPERSKI Krystian (2), PRZYBYŁA Antoni (2), KUBACKI Piotr (1), PAWLAK Daniel (1), ANTCZAK Nikodem, PAJKER Jerzy.
Trener: FRĄCKOWIAK Tomasz

Brąz dla zespołu młodzików!

W dniu wczorajszym (tj. 13.03) swój ostatni mecz fazy zasadniczej rozgrywali zawodnicy drużyny młodzika Tęczy Kościan. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół KPR Ostrovii Ostrów Wlkp. Pomimo niekorzystnego wyniku, wszystkim zawodnikom humory dopisywały – dzięki wypracowanym we wcześniejszych meczach 9 zwycięstwom chłopacy zajęli trzecie miejsce sezonu zasadniczego premiowane awansem do grupy mistrzowskiej, która będzie walczyła o awans do 1/16 Mistrzostw Polski! Serdecznie gratulujemy zespołowi prowadzonemu przez trenera Rafała Szatkowskiego i trzymamy kciuki za kolejne występy drużyny!

Mecz z Ostrovią był wyrównany tylko do 19 minuty (9:9), wtedy do końca pierwszej połowy przyjezdni rzucili 7 bramek, tracąc zaledwie jedną. Druga połowa niestety nie przyniosła zmiany i goście sukcesywnie zdobywali bramki. Naszym chłopakom ciężko szło zdobywanie bramek, wyróżnić trzeba na pewno postawę najlepszych strzelców czyli Naglika i Zarembę. Mimo wysokiej porażki chłopacy mogli zejść z boiska z uśmiechem na twarzy – szansa na rewanż już w grupie mistrzowskiej!

MKS Tęcza Kościan – KPR Ostrvia Ostrów Wlkp. 27:38 (10:16)

TĘCZA: Tyczewski, Wojciechowski (obaj br), Zaremba (13), Naglik (10), Chruścicki (1), Czapla (1), Józefiak (1), Witkowski (1), Czeszak, Jąder, Kaczmarek, Majorek.
Trener: Rafał Szatkowski.