Szare Wilki wygrywają bez respektu

Ostatnia sobota 21.12 zgromadziła fanów szczypiorniaka na zaległym meczu XII kolejki, podczas którego Tęcza Folplast Kościan podejmowała gości ze Świdnicy. Zespół “Szarych Wilków” jest spadkowiczem z I ligi, który obecny sezon rozgrywa w znakomitej większości juniorami z rocznika 2000/2001. Mimo widocznej różnicy wieku, zespół przyjezdnych podszedł do meczu bez respektu i z wolą zwycięstwa.

Początek meczu to gra bramka za bramkę. Oba zespoły imponowały szybkością i wachlarzem zagrań. Kilka piłek odbili bramkarze, obie drużyny popełniły również po kilka błędów. Od 20 minuty wyraźnie lepsza gra w wykonaniu kościaniaków, w 5 minut zdobyte 5 bramek wobec straconej jednej i na koniec pierwszej połowy prowadzenie 15:11! Na pochwałę zasługuje na pewno postawa kościańskich kibiców, którzy głośnym dopingiem wspomagali drużynę przez cały mecz!

Drugą połowę lepiej rozpoczynają goście, którzy szybkimi akcjami rozbijają raz po raz szeregi Tęczy. Nasza drużyna wyszła jakby uśpiona, bez polotu, czym szybko zniweczyła wywalczoną w pierwszej połowie przewagę. W 40 minucie impuls do powrotu do dobrej dyspozycji dał Graf, dzięki jego bramkom oraz Wesołka i Piątka, Tęcza prowadzi 23:20! Na trybunach święto, a w szeregach świdniczan widać spuszczone głowy! Jednak zamiast pójść za ciosem, Tęcza zalicza najsłabszy moment w tym meczu – stracone 5 bramek z rzędu wyprowadza gości na prowadzenie. Co prawda gospodarze wychodzą jeszcze na prowadzenie trzykrotnie, ale za każdym razem młoda drużyna ŚKPRu dogania gospodarzy. Końcówka meczu, wobec obronionego przez Noskowiaka karnego, wydawała się już nie do przegrania. Jednak górę w tej części meczu wzięła ambicja, szybkość i polot drużyny przyjezdnych. Nasz zespół na 30 sekund przed końcem ma piłkę na 3 punkty, wynik na tablicy 29:29. Niestety nie trafiamy, szybka akcja gości i pomimo czasu na 6 sekund przed końcem, 3 punkty pojechały na Dolny Śląsk. Kolejna minimalna porażka niestety stała się faktem. Brakowało niewiele, jednak jeśli przegrywamy u siebie z młodzieżą ze Świdnicy, to jak chcemy nawiązać walkę z najlepszymi? Odpowiedź pozostawiam każdemu Czytelnikowi. Na plus należy na pewno zaliczyć występ Grafa i Noskowiaka, zorganizowany doping Kościańskiej Hałastry oraz wynik zbiórki na rzecz TOZ Kościan.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra 25.01.2020 na wyjeździe z 10 drużyną II ligi – zespołem Moto-Jelcz Oława.

MKS Tęcza Folplast Kościan – ŚKPR Świdnica 29:30 (15:11)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (7), Graf (6), Weiss (4), Gessner (3), Piątek (3), Wesołek (3), Babiarczyk (1), Dymkowski (1), Napierała (1), Haryk, Idziak, Ryba.

Derby Wielkopolski dla Nas!

W minioną sobotę 14.12 nasz zespół seniorów udał się na mecz XIII kolejki rozgrywek II ligi do Obornik Wielkopolskich. Mecze z Obornikami to kolejne Debry Wielkopolski w zdominowanej przez Dolny Śląsk II lidze, wraz z meczami przeciwko Wolsztynowi stanowią dodatkowy smaczek, zwłaszcza dla kibiców.

Przy dużym wsparciu z trybun mecz doskonale rozpoczęli nasi, którzy szczelnie zamurowali bramkę i nie pozwolili gospodarzom na bramkę z gry aż do 13 minuty! Gdyby nie bramka z karnego, wygrywalibyśmy tę część meczu 6:0! Wspaniała postawa w tej połowie zaowocowała powiększeniem przewagi aż do 8 bramek! Aby uzmysłowić jak znakomicie funkcjonowała obrona tego dnia, powiem tylko tyle, że na 5 zdobytych bramek 3 były z karnych! Czyli tak naprawdę Sparta Oborniki rzuciła przez 30 minut zaledwie 2 bramki!!! Bohaterem zdecydowanie Noskowiak, który będzie się śnił zawodnikom Sparty jeszcze bardzo długo! Na trybunach w sektorze gości prawdziwe święto – Kościańska Hałastra cały mecz na stojąco, a śpiewom i oklaskom nie było końca! Po pierwszej połowie na tablicy wyników 5:13!

Druga połowa, pomimo fantastycznej przewagi, to pełne skupienie i konsekwentna gra na 100%. Trener Nowak ostrzegał w przerwie, że taki zespół jak Oborniki, może przy dużym szczęściu zniwelować to prowadzenie. Tego dnia na naszych bohaterów nie był mocnych, kolejne obronione rzuty (w tym obronione 3 karne!) skutecznie podcinały skrzydła gospodarzom. Na dobrej skuteczności rzucali Graf, Krystkowiak i Wesołek (łącznie 14 bramek – red.). Końcowy gwizdek i niesamowita radość w naszym zespole! MVP spotkania bezsprzecznie Noskowiak! Na trybunach szał radości! Widać, że mecz w Brzegu (przegrana Tęczy 25:28 – przyp. red.) to był wypadek przy pracy. Ta drużyna ma potencjał i charakter zwycięzcy! Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, na zaległy mecz XII kolejki! A po meczu podsumowanie rundy i zaproszenie na drugą część rozgrywek!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra u siebie z 4 drużyną II ligi – zespołem ŚKPR Świdnica. Będzie to ostatni mecz w tym roku! Zapełnijmy halę i pokażmy chłopakom nasze wsparcie!

Zapraszamy również na mecz rezerw w rozgrywkach III ligi – niedziela 22.12 o godzinie 16:00 a rywalem będzie zespół Lidera Swarzędz!

SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Tęcza Folplast Kościan 19:26 (5:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (5), Wesołek (5), Graf (4), Napierała (4), Gessner (2), Olejnik (2), Piątek (2), Weiss (2), Babiarczyk, Dymkowski, Haryk, Idziak, Ryba.

I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików

W minioną niedzielę 8.12.2019 nasz Klub był gospodarzem I Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, a najlepsi okazali się zawodnicy TS ZEW Świebodzin. Każdy mecz obfitował w walkę, szybką grę i niekonwencjonalne zagrywki! Zawody były przygotowane z dużym rozmachem, przy udziale Burmistrza, jak również Naszych Wspaniałych Sponsorów. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz mnóstwo dobrej energii od całej rzeszy kibiców. Dziękujemy!

MKS Tęcza Folplast Kościan – KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 21:12 (10:7)
TS Zew Świebodzin – SSRIR Start Konin 15:10 (7:6)
MKS Tęcza Folplast Kościan – TS Zew Świebodzin 7:18 (2:12)
SSRIR Start Konin – KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 24:9 (14:2)
MKS Tęcza Folplast Kościan – SSRIR Start Konin 10:14 (6:5)
KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – TS Zew Świebodzin 9:21 (5:8)

GNIEZNO
I Mikołajkowy Turniej Młodzików w Kościanie za nami🤾🏼‍♂️ Zagraliśmy mecze z silnymi zespołami SSRiR START KONIN, TS ZEW Świebodzin oraz gospodarzami MKS Tęcza Folplast Kościan.
Nie udało się wygrać, ale potrafiliśmy momentami nawiązać walkę z rywalami 💪
Cieszy fakt, że najlepszym strzelcem turnieju został wybrany Adam Meixner 🤾🏻‍♂️, natomiast najlepszym zawodnikiem zespołu wybrano Miłosza Śliwińskiego 🔥
Dziękujemy gospodarzowi za zorganizowanie wspaniałego turnieju i stworzenia świetnej atmosfery 👏🏻👏🏻👏🏻

KONIN
Drużyna młodzika Startu Konin prowadzona przez trenera Radosława Wrzesinskiego zdobyła II miejscem w I Turnieju Mikołajkowym w Kościanie. 🥈👏🏆.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Ksawery Karpiński, a najlepszym zawodnikiem zespołu Jan Szymański. Wielkie gratulacje. 🏆💪🏆
Skład i bramki:
Jędrzejewski Maciej(3), Szczepaniak Tomasz(9), Gotowała Adam, Jakubowski Jakub, Kraczyński Jakub(3), Podlasinski Konrad(3), Sobczak Hubert(8), Mikuła Stanisław(3), Szymański Jan(9)💪, Karpiński Ksawery(10)🏆.

ŚWIEBODZIN
Pograne w Kościanie… Nasi młodzicy TS ZEW I Świebodzin wraz z dwoma zawodnikami TS ZEW III – Tomasz Święs i Kamil Kałmucki rozegrali jednodniowy turniej towarzyski zdobywając 1 miejsce. Świetna organizacja, przepiękna hala i drużyny z wielkopolski kontra Świebodzin. Nie daliśmy szans przeciwnikom wygrywając wszystkie spotkania. LUBUSKIE GÓRĄ 🤣😄🤪 Gratulacje. Najlepszy bramkarz turnieju Kacper Guźniczak!!! Najlepszy zawodnik w ZEW – Jan Gancewski. Wszystkim i tak należą się gorące brawa. Świetne wejście w mecz i w drużynę kolegów z ZEW III.

W ramach podsumowania turnieju kilka słów chciałby przekazać nasz Prezes – Karol Kaniewski:
Turniej udało się zorganizować dzięki pomocy wielu osób, którym za chwilę jeszcze raz bardzo podziękuję.
Tego typu zawody mają na celu popularyzację piłki ręcznej wśród młodzieży, wpajanie młodym zawodnikom zasad fair play oraz doskonalenie taktyki i techniki gry.
Dzisiejszy turniej pokazał, jak wysoki poziom gry reprezentują młodzi szczypiorniści oraz jak bardzo lubią tę dyscyplinę sportu. Widać, że chcą doskonalić swoje umiejętności na przyszłe lata, choć przed nimi długa droga, wiele treningów oraz wyrzeczeń. Poprzez grę pokazują równocześnie, że mimo walki można się wzajemnie szanować i przy tym dobrze bawić. Gratuluję wspaniałej rywalizacji oraz myślę, że były to dla nich udane zawody. Dla mnie jako Prezesa Klubu, ale przede wszystkim rodzica – wszyscy byli zwycięzcami.
Mecenasami i osobami wspierającymi dzisiejszy I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (rocznik 2005 i młodsi) były firmy oraz osoby zasłużone dla kościańskiego szczypiorniaka. Dzięki hojności i bezinteresownemu zaangażowaniu udało się zorganizować ten pierwszy (i mam nadzieję od tej pory cykliczny) turniej. A zatem bardzo dziękujemy: