Rezerwy wygrywają z Gnieznem

Kolejne trzy punkty zanotowała w miniony weekend nasza drużyna rezerw! W spotkaniu rozgrywanym na Rataju zespół trenera Frąckowiaka pokonał gości z Gniezna w bardz odobrym stylu! Po bardzo wyrównanym początku meczu kościaniacy w końcu narzucają swój, momentami dość mocny, styl gry. Drużynie przyjezdnych udaje się jednak zdobyć bramki z linii 7 metrów i na koniec I połowy na tablicy widnieje wynik 15:11! Drugą połowę lepiej zaczynają goście, rzucając 3 bramki z rzędu, by w 41 minucie doprowadzić do remisu po 17! Kolejne minuty to bardzo dobra gra Tęczy – mimo dwóch kar chłopacy zdobywają 7 bramek, tracąc zaledwie 1! Wynik 24:18 wprowadził dużo spokoju w poczynania gospodarzy, dzięki meczu mogli kontrolować mecz do końca. Ostatnia bramka Kaniewskiego i na tablicy wynik 28:23! Kolejne 3 punkty na konto Tęczy, a cieszy również fakt powrotu na parkiet Grzesiaka! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym meczu!

Wyniki oraz tabela III ligi – TUTAJ

MKS Tęcza Folplast Kościan – Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 28:23 (15:11)

TĘCZA: Kustosz, Witkowski (obaj br.), Kaniewski (7), Idziak (6), Dziubała (5), Grzesiak (5), Szczepaniak (3), Frąckowiak (1), Krupka (1), Michalak, Ryba, Owczarczak, Kędziora.
Nieobecni: Jackowski J., Jackowski F., Pieśniak, Kąkolewski.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol

Najwięcej dla Gniezna: Hanuszczak i Sobański (po 5).

Kary:
TĘCZA: 16 min
SZCZYPIORNIAK: 10 min

Karne:
TĘCZA: 2/2
SZCZYPIORNIAK: 7/11

zdj. główne: Martyna Chudzińska
galeria: Wojciech Babiarczyk
tekst: Wojciech Szymkowiak

Tęcza lepsza od Wolsztyniaka

Przed rozpoczęciem sezonu wielu kibiców szczypiorniaka ucieszyło się na wieść o zgłoszeniu do rozgrywek II ligi zespołu Wolsztyniaka! Po pierwsze – drużyna z taką historią (w sobotę 16.11 cały dzień obchodzono 25-lecie klubu) nie powinna grać w III lidze! Po drugie – mecze Tęczy z Wolsztyniakiem to derby Wielkopolski – rozgrywki między klubami zawsze miały swój unikatowy wymiar, o którym wiedzieli zarówno kibice KPRu jak i Tęczy! No i po trzecie – w szeregach Tęczy gra 2 wychowanków Wolsztyniaka (Weiss i Gessner), więc dla nich wyjazd miał dużą dawkę sentymentu!

Pierwsze minuty to gra bramka za bramkę, żadna z drużyn nie zbudowała większej przewagi niż 2 bramki. Obie drużyny zdobywały bramki z dość dużą łatwością, co wywoływało euforię u licznie zgromadzonej na hali Świtezianka publiczności. Drużyna gospodarzy obchodziła tego dnia wspaniały jubileusz, więc hala wypełniła się do ostatniego miejsca. Dużym ukłonem Wolsztyniaka był wydzielony sektor dla kibiców z Kościana, którzy w liczbie 45 gardeł skutecznie wspierali zawodników! W ostatnich minutach po bramkach Wesołka i Grafa Tęcza wyszła na prowadzenie 15:17!

Druga połowa to właściwie kontynuacja gry z pierwszej połowy – jeśli któraś z drużyn zdobywała przewagę, to już po chwili ją traciła. Łącznie w całym meczu prowadzenie zmieniało się aż 10 razy! Na nasze szczęście Tęcza notuje bardzo dobry okres gry od 47 minuty i zdobywa 7 bramek z rzędu! Wolsztyniak ambitnie próbował walczyć, głównie za sprawą grającego trenera, doskonale znanego Marcina Pietruszki. Tęcza rozegrała jednak końcówkę wzorcowo, nie pozwoliła gospodarzom na zdobycie bramek kontaktowych i 3 punkty pojechały do Kościana! Zawodnicy i sztab po meczu podziękowali kibicom, zarówno przyjezdnym jak i gospodarzom – stworzyli oni wspaniałą atmosferę, która uświetniła obchody jubileuszu klubu z Wolsztyna!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w Kościanie z 9 drużyną II ligi – zespołem UKS Trójka Nowa Sól (4z – 0r – 2p).

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – MKS Tęcza Kościan 33:37 (15:17)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Gessner (9), Wesołek (6), Graf (5), Weiss (4), Dymkowski (3), Krystkowiak (3), Babiarczyk (2), Napierała (2), Piątek (2), Haryk (1), Kąkolewski.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Kontuzjowany: Olejnik

Najwięcej dla Wolsztyna: Wojtkowiak (9).

Kary:
WOLSZTYNIAK: 2 min.
TĘCZA: 10 min.

Karne:
WOLSZTYNIAK: 4/6
TĘCZA: 2/2

Sędziowali: DUDA Paweł – ŁAKOMY Weronika

Widzów 295 (w tym: 45 z Kościana)

zdj. główne: Martyna Chudzińska
tekst: Wojciech Szymkowiak

Zwycięskie karne w Świebodzinie

W ostatnią sobotę 9.11 drużyna seniorów udała się na mecz wyjazdowy do Świebodzina. Kibicom szczypiorniaka nie trzeba tłumaczyć, jak ciężko się gra w Świebodzinie – nietypowa hala, atmosfera na trybunach no i przede wszystkim zgrana drużyna to atuty zespołu Zewu. Niejednokrotnie punkty tracili tam faworyci, a dzięki temu przylgnęła nazwa “Twierdzy Świebodzin”. Pomimo tego nasza drużyna potrafiła tam zdobywać punkty i z takim nastawieniem rozpoczęli ten mecz.

Już od pierwszych minut wiadomo było, że to nie będzie mecz z rekordową ilością bramek. Bardzo dobrze grali bramkarze po obu stronach, dzięki czemu w 15min było raptem 5:5. Jednak gra z naszej strony nie układała się po myśli trenera Nowaka. W grze ofensywnej zdobywanie bramek przychodziło z trudnością, a i w obronie zdarzały się przestoje. Na szczęście przy wsparciu Kościańskiej Hałastry w postaci 35 gardeł Tęcza tylko nieznacznie przegrywała po pierwszej połowie 10:9.

Drugą połowę od dwóch bramek rozpoczęli goście, ale sygnał do ataku dał Weiss, zdobywając 3 bramki z rzędu. Niestety na tym jego zdobycz się skończyła, gdyż po 37 minucie doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Chwilę później Tęcza miała swój najlepszy okres gry – 4 bramki z rzędu przy braku straconych wyprowadziły kościaniaków na prowadzenie 17:19! Kolejne akcje to popisy bramkarskie zarówno Noskowiaka, jak i przeciwnika ze Świebodzina. Dość powiedzieć, że obaj Panowie obronili w ostatnim kwadransie aż 5 rzutów karnych! Ostatnie minuty to już prawdziwa gra nerwów – w 59 minucie Tęcza przy prowadzeniu 22:23 ma rzut karny, którego nie trafia Graf. Po chwili to gospodarze mają “siódemkę”, ale myli się również Nowicki! 20 sekund do końca, czas dla Świebodzina, skuteczna akcja w ataku i mamy remis! A więc rzuty karne!

Jako pierwszy rozpoczynał Kaliszak (Zew), ale obronił Noskowiak! Następnie podchodzi Gessner i trafia! Kobeszko się nie myli i jest 1:1. Dla nas trafia Wesołek – 1:2! Dla gospodarzy Kozłowski – 2:2. U nas podchodzi Krystowiak i.. nie trafia! Po trzech kolejkach remis 2:2! Po raz kolejny Noskowiak lepszy od gracza Zewu, nadal remis! Następnie trafia Dymkowski – 2:3! Do piłki podchodzi najlepszy zawodnik gospodarzy Nowicki, ale nie pokonuje Noskowiaka! Szał wśród Kościańskiej Hałastry! Wygrywamy po karnych! Dwa punkty jadą do Kościana! Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem spotkania zostaje wybrany Noskowiak, a kibice po meczu tworzą dla naszych zawodników szpaler, dziękując im za ten mecz!

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe z 13 drużyną II ligi – zespołem KPR Wolsztyniak Wolsztyn.

TS Zew Świebodzin – MKS Tęcza Kościan 23:23 k. 2:3 (10:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Gessner (6), Wesołek (5), Piątek (3), Weiss (3), Dymkowski (2), Graf (2), Napierała (2), Babiarczyk, Haryk, Idziak, Kąkolewski, Krystkowiak.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Kontuzjowany: Olejnik

Najwięcej dla Świebodzina: Nowicki (11).

Kary:
ZEW: 8 min.
TĘCZA: 6 min.

Karne:
ZEW: 4/7
TĘCZA: 0/3

Sędziowali: KASPRZYK Jakub – SOSNOWSKI Jakub

Widzów 153 (w tym: 35 z Kościana)

zdj. główne: Ewa Gucińska
tekst: Wojciech Szymkowiak
galeria: Ewa Gucińska

Nieudana pogoń juniorów

Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie z Lesznem zespół juniorów miał apetyt na kolejne zwycięstwo, tym razem z Wągrowcem. Niestety nasza drużyna bardzo słabo weszła w mecz, gdyż po 10 min przegrywała już 5:0. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i momentami ich prowadzenie wynosiło aż 7 bramek. Nasi chłopacy, grając kolejny mecz bez Ćwiertni, Grzesiaka i Pieśniaka, przegrywali po pierwszej połowie 15:8.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dobrze dysponowanego tego dnia Szczepaniaka. Po drugiej stronie parkietu szalał Wrzesień, na którego nie było tego dnia mocnych w zespole kościaniaków (10 bramek w całym spotkaniu – red.). W 41 minucie impuls do pogoni dali Krupka i Dziubała, dochodząc Wągrowiec na 3 bramki. W 51 minucie gospodarze zdobywają 3 bramki z rzędu, jednak mylą się z karnego. Jednak trzy punkty zostały w Wągrowcu, pomimo dobrej serii w ostatnich minutach Kaniewskiego. Końcowy wynik to 24:21. Dziękujemy za walkę i trzymamy kciuki w kolejnym spotkaniu – 14.11 rozpoczynamy serię rewanżową meczem w Kaliszu.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Tęcza Kościan 24:21 (15:8)

TĘCZA: Jackowski J., Kustosz, Witkowski (wszyscy br.), Dziubała (5), Frąckowiak (5), Kaniewski (4), Szczepaniak (4), Jackowski F. (1), Krupka (1), Michalak (1), Owczarczak, Kędziora.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol
Nieobecni: Ćwiertnia, Grzesiak, Pieśniak.

Najwięcej dla Wągrowca: Wrzesień (7).

Kary:
WĄGROWIEC: 16 min
TĘCZA: 8 min

Karne:
WĄGROWIEC: 3/5
TĘCZA: 2/3

Sędziowali: WITT – STASZKIEWICZ

Widzów 70

zdj. główne: Karol Kaniewski
tekst: Wojciech Szymkowiak

Wysoka wygrana juniorów z Lesznem

W miniony czwartek 31.11 kolejny mecz rozgrywał zespół juniorów pod wodzą trenera Frąckowiaka. Tym razem chłopacy podejmowali na “Rataju” drużynę MK Real-Astromal Leszno. Zespół podszedł do meczu bardzo skoncentrowany, gdyż jak wiadomo mecze z Lesznem mają już swoją historię! Dodatkowo, chłopacy chcieli już zakończyć serię meczów bez wygranej (dwie porażki z Ostrovią i MKSem Poznań – red.). Początek meczu pokazał, że kościaniacy walczą tylko i wyłącznie o pełną pulę – 9 min 4:0, 12 min 6:1 no i fantastyczna seria od 20 minuty wyprowadziły gospodarzy na 17:5!
Druga połowa to spokojna gra ze strony Tęczy, trener mógł sprawdzić różne ustawienia gry w ataku i obronie. Nasz zespół musiał sobie poradzić bez Grzesiaka i Pieśniaka, którzy narzekają na kontuzje – życzymy obu zawodnikom szybkiego powrotu na parkiet! Konsekwentna gra kościaniaków pozwoliła na zwycięstwo i dopisanie 3 punktów! Gratulujemy całemu zespołowi!

MKS Tęcza Kościan – MKS Real-Astromal Leszno 33:18 (17:5)

TĘCZA: Jackowski J., Kustosz, Witkowski (wszyscy br.), Kaniewski (10), Dziubała (6), Owczarczak (4), Krupka (3), Szczepaniak (3), Frąckowiak (2), Jackowski F. (2), Michalak (2), Kędziora (1).
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol
Nieobecni: Ćwiertnia, Grzesiak, Pieśniak.

Najwięcej dla Leszna: Jaszkiewicz (7).

Kary:
TĘCZA: 6 min
LESZNO: 4 min

Karne:
TĘCZA: 4/5
LESZNO 3/3

Sędziowali: TYLIŃSKI – SZUDROWICZ

Widzów 70

zdj. główne: Martyna Chudzińska
galeria: Karol Kaniewski
tekst: Wojciech Szymkowiak