Szare Wilki wygrywają bez respektu

Ostatnia sobota 21.12 zgromadziła fanów szczypiorniaka na zaległym meczu XII kolejki, podczas którego Tęcza Folplast Kościan podejmowała gości ze Świdnicy. Zespół “Szarych Wilków” jest spadkowiczem z I ligi, który obecny sezon rozgrywa w znakomitej większości juniorami z rocznika 2000/2001. Mimo widocznej różnicy wieku, zespół przyjezdnych podszedł do meczu bez respektu i z wolą zwycięstwa.

Początek meczu to gra bramka za bramkę. Oba zespoły imponowały szybkością i wachlarzem zagrań. Kilka piłek odbili bramkarze, obie drużyny popełniły również po kilka błędów. Od 20 minuty wyraźnie lepsza gra w wykonaniu kościaniaków, w 5 minut zdobyte 5 bramek wobec straconej jednej i na koniec pierwszej połowy prowadzenie 15:11! Na pochwałę zasługuje na pewno postawa kościańskich kibiców, którzy głośnym dopingiem wspomagali drużynę przez cały mecz!

Drugą połowę lepiej rozpoczynają goście, którzy szybkimi akcjami rozbijają raz po raz szeregi Tęczy. Nasza drużyna wyszła jakby uśpiona, bez polotu, czym szybko zniweczyła wywalczoną w pierwszej połowie przewagę. W 40 minucie impuls do powrotu do dobrej dyspozycji dał Graf, dzięki jego bramkom oraz Wesołka i Piątka, Tęcza prowadzi 23:20! Na trybunach święto, a w szeregach świdniczan widać spuszczone głowy! Jednak zamiast pójść za ciosem, Tęcza zalicza najsłabszy moment w tym meczu – stracone 5 bramek z rzędu wyprowadza gości na prowadzenie. Co prawda gospodarze wychodzą jeszcze na prowadzenie trzykrotnie, ale za każdym razem młoda drużyna ŚKPRu dogania gospodarzy. Końcówka meczu, wobec obronionego przez Noskowiaka karnego, wydawała się już nie do przegrania. Jednak górę w tej części meczu wzięła ambicja, szybkość i polot drużyny przyjezdnych. Nasz zespół na 30 sekund przed końcem ma piłkę na 3 punkty, wynik na tablicy 29:29. Niestety nie trafiamy, szybka akcja gości i pomimo czasu na 6 sekund przed końcem, 3 punkty pojechały na Dolny Śląsk. Kolejna minimalna porażka niestety stała się faktem. Brakowało niewiele, jednak jeśli przegrywamy u siebie z młodzieżą ze Świdnicy, to jak chcemy nawiązać walkę z najlepszymi? Odpowiedź pozostawiam każdemu Czytelnikowi. Na plus należy na pewno zaliczyć występ Grafa i Noskowiaka, zorganizowany doping Kościańskiej Hałastry oraz wynik zbiórki na rzecz TOZ Kościan.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra 25.01.2020 na wyjeździe z 10 drużyną II ligi – zespołem Moto-Jelcz Oława.

MKS Tęcza Folplast Kościan – ŚKPR Świdnica 29:30 (15:11)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (7), Graf (6), Weiss (4), Gessner (3), Piątek (3), Wesołek (3), Babiarczyk (1), Dymkowski (1), Napierała (1), Haryk, Idziak, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Świdnicy: Chmiel (10).

Kary:
TĘCZA: 14 min
ŚKPR: 6 min

Karne:
TĘCZA: 2/3
ŚKPR: 3/5

Sędziowali: JENDRASZAK Rafał – ŚWIDWA Jacek

Widzów 350

zdj: Patrycja Ciesielska
tekst: Wojciech Szymkowiak

Derby Wielkopolski dla Nas!

W minioną sobotę 14.12 nasz zespół seniorów udał się na mecz XIII kolejki rozgrywek II ligi do Obornik Wielkopolskich. Mecze z Obornikami to kolejne Debry Wielkopolski w zdominowanej przez Dolny Śląsk II lidze, wraz z meczami przeciwko Wolsztynowi stanowią dodatkowy smaczek, zwłaszcza dla kibiców.

Przy dużym wsparciu z trybun mecz doskonale rozpoczęli nasi, którzy szczelnie zamurowali bramkę i nie pozwolili gospodarzom na bramkę z gry aż do 13 minuty! Gdyby nie bramka z karnego, wygrywalibyśmy tę część meczu 6:0! Wspaniała postawa w tej połowie zaowocowała powiększeniem przewagi aż do 8 bramek! Aby uzmysłowić jak znakomicie funkcjonowała obrona tego dnia, powiem tylko tyle, że na 5 zdobytych bramek 3 były z karnych! Czyli tak naprawdę Sparta Oborniki rzuciła przez 30 minut zaledwie 2 bramki!!! Bohaterem zdecydowanie Noskowiak, który będzie się śnił zawodnikom Sparty jeszcze bardzo długo! Na trybunach w sektorze gości prawdziwe święto – Kościańska Hałastra cały mecz na stojąco, a śpiewom i oklaskom nie było końca! Po pierwszej połowie na tablicy wyników 5:13!

Druga połowa, pomimo fantastycznej przewagi, to pełne skupienie i konsekwentna gra na 100%. Trener Nowak ostrzegał w przerwie, że taki zespół jak Oborniki, może przy dużym szczęściu zniwelować to prowadzenie. Tego dnia na naszych bohaterów nie był mocnych, kolejne obronione rzuty (w tym obronione 3 karne!) skutecznie podcinały skrzydła gospodarzom. Na dobrej skuteczności rzucali Graf, Krystkowiak i Wesołek (łącznie 14 bramek – red.). Końcowy gwizdek i niesamowita radość w naszym zespole! MVP spotkania bezsprzecznie Noskowiak! Na trybunach szał radości! Widać, że mecz w Brzegu (przegrana Tęczy 25:28 – przyp. red.) to był wypadek przy pracy. Ta drużyna ma potencjał i charakter zwycięzcy! Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, na zaległy mecz XII kolejki! A po meczu podsumowanie rundy i zaproszenie na drugą część rozgrywek!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra u siebie z 4 drużyną II ligi – zespołem ŚKPR Świdnica. Będzie to ostatni mecz w tym roku! Zapełnijmy halę i pokażmy chłopakom nasze wsparcie!

Zapraszamy również na mecz rezerw w rozgrywkach III ligi – niedziela 22.12 o godzinie 16:00 a rywalem będzie zespół Lidera Swarzędz!

SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Tęcza Folplast Kościan 19:26 (5:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (5), Wesołek (5), Graf (4), Napierała (4), Gessner (2), Olejnik (2), Piątek (2), Weiss (2), Babiarczyk, Dymkowski, Haryk, Idziak, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Obornik: Januchowski (9).

Kary:
SPARTA: 4 min
TĘCZA: 8 min

Karne:
SPARTA: 5/8
TĘCZA: 0/0

Sędziowali: DUDA Paweł – PAŁASZ Karol

Widzów 300 (w tym: ok 30 z Kościana)

zdj: Ewa Gucińska
tekst: Wojciech Szymkowiak


I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików

W minioną niedzielę 8.12.2019 nasz Klub był gospodarzem I Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, a najlepsi okazali się zawodnicy TS ZEW Świebodzin. Każdy mecz obfitował w walkę, szybką grę i niekonwencjonalne zagrywki! Zawody były przygotowane z dużym rozmachem, przy udziale Burmistrza, jak również Naszych Wspaniałych Sponsorów. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz mnóstwo dobrej energii od całej rzeszy kibiców. Dziękujemy!

MKS Tęcza Folplast Kościan – KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 21:12 (10:7)
TS Zew Świebodzin – SSRIR Start Konin 15:10 (7:6)
MKS Tęcza Folplast Kościan – TS Zew Świebodzin 7:18 (2:12)
SSRIR Start Konin – KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 24:9 (14:2)
MKS Tęcza Folplast Kościan – SSRIR Start Konin 10:14 (6:5)
KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – TS Zew Świebodzin 9:21 (5:8)

Końcowa klasyfikacja:
1. TS Zew Świebodzin
2. SSRIR Start Konin
3. MKS Tęcza Folplast Kościan
4. KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy GnieznoKilka zdań podsumowania od każdej drużyny:

GNIEZNO
I Mikołajkowy Turniej Młodzików w Kościanie za nami🤾🏼‍♂️ Zagraliśmy mecze z silnymi zespołami SSRiR START KONIN, TS ZEW Świebodzin oraz gospodarzami MKS Tęcza Folplast Kościan.
Nie udało się wygrać, ale potrafiliśmy momentami nawiązać walkę z rywalami 💪
Cieszy fakt, że najlepszym strzelcem turnieju został wybrany Adam Meixner 🤾🏻‍♂️, natomiast najlepszym zawodnikiem zespołu wybrano Miłosza Śliwińskiego 🔥
Dziękujemy gospodarzowi za zorganizowanie wspaniałego turnieju i stworzenia świetnej atmosfery 👏🏻👏🏻👏🏻

KONIN
Drużyna młodzika Startu Konin prowadzona przez trenera Radosława Wrzesinskiego zdobyła II miejscem w I Turnieju Mikołajkowym w Kościanie. 🥈👏🏆.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Ksawery Karpiński, a najlepszym zawodnikiem zespołu Jan Szymański. Wielkie gratulacje. 🏆💪🏆
Skład i bramki:
Jędrzejewski Maciej(3), Szczepaniak Tomasz(9), Gotowała Adam, Jakubowski Jakub, Kraczyński Jakub(3), Podlasinski Konrad(3), Sobczak Hubert(8), Mikuła Stanisław(3), Szymański Jan(9)💪, Karpiński Ksawery(10)🏆.

ŚWIEBODZIN
Pograne w Kościanie… Nasi młodzicy TS ZEW I Świebodzin wraz z dwoma zawodnikami TS ZEW III – Tomasz Święs i Kamil Kałmucki rozegrali jednodniowy turniej towarzyski zdobywając 1 miejsce. Świetna organizacja, przepiękna hala i drużyny z wielkopolski kontra Świebodzin. Nie daliśmy szans przeciwnikom wygrywając wszystkie spotkania. LUBUSKIE GÓRĄ 🤣😄🤪 Gratulacje. Najlepszy bramkarz turnieju Kacper Guźniczak!!! Najlepszy zawodnik w ZEW – Jan Gancewski. Wszystkim i tak należą się gorące brawa. Świetne wejście w mecz i w drużynę kolegów z ZEW III.


W ramach podsumowania turnieju kilka słów chciałby przekazać nasz Prezes – Karol Kaniewski:
Turniej udało się zorganizować dzięki pomocy wielu osób, którym za chwilę jeszcze raz bardzo podziękuję.
Tego typu zawody mają na celu popularyzację piłki ręcznej wśród młodzieży, wpajanie młodym zawodnikom zasad fair play oraz doskonalenie taktyki i techniki gry.
Dzisiejszy turniej pokazał, jak wysoki poziom gry reprezentują młodzi szczypiorniści oraz jak bardzo lubią tę dyscyplinę sportu. Widać, że chcą doskonalić swoje umiejętności na przyszłe lata, choć przed nimi długa droga, wiele treningów oraz wyrzeczeń. Poprzez grę pokazują równocześnie, że mimo walki można się wzajemnie szanować i przy tym dobrze bawić. Gratuluję wspaniałej rywalizacji oraz myślę, że były to dla nich udane zawody. Dla mnie jako Prezesa Klubu, ale przede wszystkim rodzica – wszyscy byli zwycięzcami.
Mecenasami i osobami wspierającymi dzisiejszy I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (rocznik 2005 i młodsi) były firmy oraz osoby zasłużone dla kościańskiego szczypiorniaka. Dzięki hojności i bezinteresownemu zaangażowaniu udało się zorganizować ten pierwszy (i mam nadzieję od tej pory cykliczny) turniej. A zatem bardzo dziękujemy:

BURMISTRZ MIASTA KOŚCIANA – PAN PIOTR RUSZKIEWICZ
FIRMA FOLPLAST – PAN ROMUALD PAWLIK
MAGIK SERWIS – PAN PIOTR DOMAGAŁA
KOM-EKO – PAN DARIUSZ PERZ
DELIKATESY TAKO – PANI SABINA TADEUSZ
SEKWIM BIS – PAN WALDEMAR SEKUŁA
CUKIERNIA A.M. TYCNER – PAN ADRIAN TYCNER
PREZES WZPR – PAN MAREK WERLE
PANOWIE BRONISŁAW FRĄCKOWIAK I STANISŁAW WUJEC

Dziękuję także bardzo sędziom ,trenerom, obstawie medycznej TB Service PLUS, a w szczególności wszystkim kibicom obecnym na dzisiejszym turnieju! Korzystając z okazji, w imieniu Zarządu Klubu oraz własnym, składam wszystkim życzenia wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta.

Weekend ze zmiennym szczęściem

Obie drużyny MKS Tęczy Folplast rozgrywały w ubiegły weekend swoje spotkania, niestety ze zmiennym szczęściem. Pierwsza drużyna nie dała rady Orlikowi Brzeg, natomiast rezerwy w dobrym stylu wygrały ze Stalą II Gorzów.

W dziesiątej kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi drużyna trenera Nowaka udała się w daleki wyjazd do Brzegu (ponad 200km). Niestety tym razem zespół gospodarzy był poza zasięgiem Tęczy i od początku narzucił wysokie tempo gry. W 10 minucie było już 5:1 dla gospodarzy. Zdobywanie bramek naszym zawodnikom przychodziło tego dnia bardzo ciężko. Wynik po pierwszej połowie na pewno mógł być gorszy, ale na szczęście przy podwójnym osłabieniu w 22 minucie udało się wybronić, a nawet rzucić jedną bramkę! Po pierwszych 30 minutach na tablicy wynik 14:10. Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła bardzo ambitnie – bramki zdobyli kolejno: Wesołek, dwukrotnie Graf, Dymkowski oraz Napierała! Wychodzimy na prowadzenie 14:15, ale jak się później okazało było to jedyne prowadzenie Tęczy w tym meczu. Między 40 a 47 minutą tracimy 5 bramek z rzędu i niestety tracimy szansę na wygraną w tym meczu. Co prawda w 52 minucie dochodzimy jeszcze na 2 bramki, ale na więcej Orlik tego dnia już nie pozwolił. Wynik po 60 minutach 28:25.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra na wyjeździe z 7 drużyną II ligi – zespołem SKF KPR Sparta Oborniki.

SKS Orlik Brzeg – MKS Tęcza Folplast Kościan 28:25 (14:10)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Graf (7), Krystkowiak (6), Dymkowski (3), Napierała (3), Olejnik (3), Wesołek (3), Gessner, Haryk, Piątek, Weiss, Babiarczyk.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Brzegu: Piech (7).

Kary:
ORLIK: 14 min
TĘCZA: 14 min

Karne:
ORLIK: 5/6
TĘCZA: 4/6

Sędziowali: PAZUR Mirosław i SCHWON Grzegorz

Widzów 150

Szósta kolejka rozgrywek III ligi skojarzyła ze sobą rezerwy Tęczy i gorzowskiej Stali. Początek meczu to wyrównana gra, bramka za bramkę. Dopiero pod sam koniec pierwszej połowy zespół gości uzyskał nieznaczną przewagę i po pierwszych 30 minutach na tablicy wynik 12:14. Druga połowa to kopia pierwszych minut – bardzo zacięta gra, w której żadna z drużyn nie mogła zdobyć dominacji nad drugą. Jednak sama końcówka to wspaniała gra naszego zespołu – 5 bramek z rzędu wobec 1 bramki Stali i to podopieczni trenera Frąckowiaka mogli się cieszyć z kompletu punktów! Końcowy wynik to 30:24! Brawa dla naszej drużyny, wierzymy że takie zwycięstwa są dobrym doświadczeniem na przyszłość!

Wyniki oraz tabela III ligi – TUTAJ

MKS Tęcza Folplast II Kościan – KS Stal II Gorzów 30:24 (12:14)

TĘCZA: Jackowski J., Kustosz (1) (obaj br.), Dziubała (7), Idziak (7), Szczepaniak (5), Grzesiak (4), Kaniewski (2), Pieśniak (2), Frąckowiak (1), Jackowski F. (1), Kąkolewski, Krupka, Michalak, Owczarczak, Ryba.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol

Najwięcej dla Gorzowa: Kolasa i Renicki (po 7).

Kary:
TĘCZA: 12 min
STAL: 14 min

Karne:
TĘCZA: 5/6
STAL: 3/3

Sędziowali: KOWALAK i MARCINIAK

Widzów 100