Nieudana pogoń juniorów

Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie z Lesznem zespół juniorów miał apetyt na kolejne zwycięstwo, tym razem z Wągrowcem. Niestety nasza drużyna bardzo słabo weszła w mecz, gdyż po 10 min przegrywała już 5:0. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i momentami ich prowadzenie wynosiło aż 7 bramek. Nasi chłopacy, grając kolejny mecz bez Ćwiertni, Grzesiaka i Pieśniaka, przegrywali po pierwszej połowie 15:8.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dobrze dysponowanego tego dnia Szczepaniaka. Po drugiej stronie parkietu szalał Wrzesień, na którego nie było tego dnia mocnych w zespole kościaniaków (10 bramek w całym spotkaniu – red.). W 41 minucie impuls do pogoni dali Krupka i Dziubała, dochodząc Wągrowiec na 3 bramki. W 51 minucie gospodarze zdobywają 3 bramki z rzędu, jednak mylą się z karnego. Jednak trzy punkty zostały w Wągrowcu, pomimo dobrej serii w ostatnich minutach Kaniewskiego. Końcowy wynik to 24:21. Dziękujemy za walkę i trzymamy kciuki w kolejnym spotkaniu – 14.11 rozpoczynamy serię rewanżową meczem w Kaliszu.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Tęcza Kościan 24:21 (15:8)

TĘCZA: Jackowski J., Kustosz, Witkowski (wszyscy br.), Dziubała (5), Frąckowiak (5), Kaniewski (4), Szczepaniak (4), Jackowski F. (1), Krupka (1), Michalak (1), Owczarczak, Kędziora.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol
Nieobecni: Ćwiertnia, Grzesiak, Pieśniak.

Najwięcej dla Wągrowca: Wrzesień (7).