Obiecujące rozpoczęcie sezonu

Kibice piłki ręcznej mogli w końcu odetchnąć – po ponad półrocznej przerwie powróciły rozgrywki II ligi dolnośląskiej! W pierwszym meczu zespół Tęczy podejmował na własnym parkiecie drużynę SKS Orlik Brzeg. Zarząd klubu przygotował efektowną oprawę inaugurującego spotkania – oprawę świetlną przygotowała Firma BATOG Technika Sceniczna, a Szkoła Tańca POEZJA Grupa Youtha przygotowała elektryzujący układ taneczny! Prezes klubu w kilku słowach przywitał wszystkich zgromadzonych, a życzenia powodzenia złożył Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz. Kibice musieli się zmierzyć z dodatkowym wyzwaniem, jakim były nowe regulacje epidemiologiczne, ale pomimo tego przez cały mecz wspaniale dopingowali drużynę! Po raz kolejny ukłony w stronę Kościańskiej Hałastry – jesteście the best!

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra “bramka za bramkę” aż do 6 minuty, kiedy gospodarze z Misiaczykiem na czele postawili twarde warunki gry w defensywie. Dobrze tego dnia funkcjonowała współpraca na linii defensywa-bramkarz, dzięki czemu Tęcza mogła wyprowadzać szybkie kontrataki. Trener Nowak mógł być zadowolony z poczynań swoich podopiecznych, którzy raz za razem zmuszali przyjezdnych do błędów. Pomimo kilku wykluczeń nasz zespół dobrze punktował, dzięki czemu pierwsza połowa kończy się wynikiem 20:10.

W drugiej połowie trener desygnował do gry zmienników, w tym zeszłorocznych juniorów: Grzesiaka, Kaniewskiego i Babiarczyka, którzy pomimo inaugurującej tremy pokazali się z dobrej strony. Dodatkowo trener Nowak ma w obwodzie jeszcze Jackowskiego, Kustosza, Michalaka i Pieśniaka. W obliczu całego sezonu jest to bardzo dobry prognostyk, gdyż w przypadku ewentualnych braków kadrowych młodzi zawodnicy na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W tym miejscu chciałbym życzyć chłopakom jak najlepszych występów i oby byli dobrym wzmocnieniem Tęczy! W 39 minucie osiągamy najwyższe prowadzenie 24:12 i… niestety w grze zaczyna czegoś brakować. Zdarzają się błędy, zarówno w obronie jak i w ataku, a dodatkowo bardzo dobrze między słupkami prezentuje się bramkarz gości. Na szczęście nie pozwalamy przyjezdnym na zmniejszenie straty do mniej niż 5 bramek. Dodatkowo między 54 a 56 minutą zdobywamy 4 bramki z rzędu i można spokojnie dograć mecz do końca. Ciężar zdobywana bramek bierze na siebie Przekwas, wybrany później na MVP zawodów. Końcowy wynik to 36:27 i kibice mogli rozpocząć świętowanie na trybunach!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra 30.09.2020 na wyjeździe z zespołem KPR Wolsztyniak Wolsztyn.

MKS Tęcza Folplast Kościan – SKS Orlik Brzeg 36:27 (20:10)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (8), Przekwas (7), Dymkowski (5), Kaniewski (5), Napierała (4), Wesołek (3), Misiaczyk (2), Graf (1), Piątek (1), Babiarczyk, Grzesiak, Haryk, Weiss.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Brzegu: Młotkowski i Turyniewicz (po 5).