Okazała inauguracja sezonu

Długo czekali kibice piłki ręcznej na rozpoczęcie sezonu i w końcu doczekali się – w sobotę 14.09 drużyna MKS Tęczy Folplast rozpoczęła sezon 2019/2020 rozgrywek II ligi dolnośląskiej!
Zanim zawodnicy wybiegli na parkiet Zarząd przygotował niespodzianki: efektowną oprawę światło-muzyka, o którą zadbała Firma BATOG oraz występy taneczne grup z Zespołu Tanecznego Pryzmat! Otwarcia sezonu dokonał Burmistrz Miasta Kościana wspólnie z Prezesem Kaniewskim.
Mecz od pierwszego gwizdka przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy postawili szczelną obronę i dzięki temu wypracowywali coraz większą przewagę. Dobrze w mecz weszli nowi zawodnicy Teczy – Artur Dymkowski i Mateusz Napierała – oboje zapisali trafienia w tym meczu. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 18:9.
Licznie zgromadzeni kibice głośnym dopingiem ponieśli drużynę również i w drugich 30 minutach! Dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy (m.in. 3 obronione karne) Trener Nowak mógł rotować składem również w drugiej linii. Skutecznością w ataku imponowali zwłaszcza Gessner i Krystkowiak, z czego właśnie Krystkowiak został uznany za MVP spotkania! Drużyna gości, oparta głównie na juniorach, próbowała nawiązać walkę, jednak doświadczenie było po stronie Tęczy. Końcowy wynik to 37:18 i trzy punkty zostały w Kościanie!

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe z 4 drużyną poprzedniego sezonu II ligi – UKS GOKIS Kąty Wrocławskie.

MKS Tęcza Kościan – LKPR Moto-Jelcz Oława 37:18 (18:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Dymkowski (6 bramek), Gessner (6), Krystkowiak (5), Olejnik (5), Graf (4), Weiss (4), Piątek (2), Wesołek (2), Babiarczyk (1), Haryk (1), Napierała (1), Idziak, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Oławy: Griman (9).