Potknięcie w Oławie

Drużyna duetu trenerskiego Nowak-Szatkowski w dziewiętnastej kolejce spotkań rozgrywała mecz na terenie zespołu Moto-Jelcz Oława. Co prawda drużyna gospodarzy znajduje się niżej w ligowej tabeli, jednak już wielokrotnie przestrzegano przed bagatelizowaniem drużyn z dołu tabeli, zwłaszcza na ich terenie. I jak się później okazało, były to słowa prorocze.

Lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy, która w 14 minucie prowadziła już 10:5. Tęcza za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Grafa goniła wynik, zbliżając się w 25 minucie na jedną bramkę (14:13). Końcówka należała do gospodarzy i wynik po 30 minutach to 17:15. Druga połowa była niemal identyczna do pierwszej – cały czas przewaga Oławy oscylowała w granicach 2-3 bramek. Niestety pościg przyszedł za późno i to gospodarze zainkasowali komplet punktów.

Trener Dawid Nowak: „Na mecz pojechaliśmy jako faworyt. Niestety nie lubimy grać z takiej pozycji, szczególnie na wyjazdach. W ataku zagraliśmy bardzo dobrze. Rewelacyjna skuteczność rzutowa. Natomiast to co robiło największą różnice w naszych ostatnich meczach, czyli gra w obronie, kompletnie nie działało. Dawaliśmy się łatwo ogrywać 1 na 1, do tego nie umieliśmy poradzić sobie z rzutami z drugiej linii. Brakowało trochę szczęścia – gdy już odbiliśmy jakąś piłkę, to wracała ona do przeciwnika. Do tego doszła duża liczba strat. Walczyliśmy do ostatniego gwizdka i za to chłopakom dziękuję. Zabrakło niewiele. Boli ta porażka, gdyż po tej kolejce mogliśmy mieć już tylko 1 pkt straty do 2 miejsca. Nie załamujemy się i w przyszłym tygodniu gramy o pełną pulę u siebie.”

Kolejny mecz Kościańska drużyna rozegra wyjątkowo w niedzielę 3.03 o godzinie 15:00. Przeciwnikiem Tęczy będzie zajmująca 8 miejsce w ligowej tabeli EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

LKPR Moto-Jelcz Oława – MKS Tęcza Kościan 31:30 (17:15)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (6), Napierkowski (6), Wesołek (5), Krystkowiak (4), Gessner (3), Olejnik (2), Piątek (2), Napieralski (1), Weiss (1), Idziak, Grzesiak.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Oławy: Loik (12).