Przełamanie złej passy

Kibice kościańskiego szczypiorniaka mieli tylko jedno życzenie przed sobotą – przełamanie złej passy w wykonaniu pierwszego zespołu. W czwartek przykład dała druga drużyna, która odniosła historyczne pierwsze zwycięstwo w III lidze! Naprzeciw Tęczy stanęła nieobliczalna Dziewiątka Legnica, która ma w swoich szeregach bardzo utalentowanych juniorów.

Początek meczu to gra błędów z obu stron, co skutkowało bardzo niskimi zdobyczami bramkowymi. Prawdę mówiąc, duża w tym też zasługa mnogości niecelnych rzutów naszych zawodników oraz dobra postawa Noskowiaka w bramce. Rzutowa niemoc pomiędzy 16 a 26 minutą wyprowadziła drużynę gości na 4 bramkowe prowadzenie. Impuls do ataku dał Graf, który przerwał niemoc strzelecką i trafił z karnego. Kibice oglądali w tej połowie różne rozwiązania taktyczne, które wymuszone zostały nieobecnością Daniela Olejnika. Nasz zawodnik w poprzednim tygodniu doznał kontuzji nogi, która może go wykluczyć z gry na ponad 4 tygodnie. Danielowi życzymy oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia! Wobec jego nieobecności Trener Nowak zdecydował się wystawić na skrzydle Piątka, natomiast na środku rozegrania wystąpił Napierała. Zaskoczeniem była również zmiana w obronie – Dymkowski zmieniał zbiegającego z ataku Grafa. Niestety nasi rozgrywający nie potrafili tego dnia znaleźć wspólnego języka, co prawda udało się rzucić bramkę na remis, jednak ostatnie zdanie w tej połowie należało do zawodnika gości – Szyba zaskakującym rzutem ze skrzydła ustalił wynik pierwszej połowy na 12:13 dla gości.

W przerwie dało się słyszeć głosy niezadowolenia z gry kościaniaków, co zawodnicy Tęczy wzięli sobie do serca. Drugą połowę rozpoczęli w następującym ustawieniu: Amirjan w bramce, na prawym skrzydle Dymkowski, dalej Krystkowiak, Piątek, Wesołek, Babiarczyk i na kole Graf. Dobrą zmianę dał zwłaszcza Amirjan, który obronił kilka ważnych piłek, m.in. karnego wykonywanego przez Szybę! Pozwalało to na szybkie konstruowanie ataków, w czym nasza drużyna czuje się najlepiej! Już w 36 minucie wyszliśmy na prowadzenie 17:15. Kolejne minuty to gra bramka za bramkę, na dobrej skuteczności grali zwłaszcza Graf i Gessner. W 46 minucie w szeregi drużyny przyjezdnych wdarły się nieporozumienia i sprzeczki, co wobec dobrej postawy naszego zespołu poskutkowało odskoczeniem na 5 bramek! Końcówka na szczęście obyła się bez nerwów i Tęcza mogła się cieszyć z upragnionych 3 punktów! Po meczu uhonorowani pamiątkowymi tablicami zostali najlepsi w obu ekipach – wśród gości to Gorczyca, a w naszej drużynie wywołany gromkimi śpiewami kibiców Dawid Graf!

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe z 9 drużyną II ligi – zespołem TS Zew Świebodzin (3z – 0r – 5p).

MKS Tęcza Kościan – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 28:23 (12:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Gessner (9), Graf (7), Wesołek (6), Dymkowski (2), Piątek (2), Babiarczyk (1), Napierała (1), Haryk, Idziak, Krystkowiak, Ryba, Weiss.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Kontuzjowany: Olejnik

Najwięcej dla Legnicy: Szyba (9).