Rozgrywki finałowe juniorów młodszych

Rozgrywki juniorów młodszych wkroczyły w decydującą fazę! Osiem najlepszych zespołów z obu grup zostało zakwalifikowanych do grupy finałowej, w tym oba nasze zespoły! Po przepisaniu punktów nasze drużyny mają kolejno: starsi (Tęcza I – 2001) 6 punktów, a młodsi (Tęcza II – 2002-03) 3 punkty.

Jako pierwsi rundę finałową rozpoczęli zawodnicy trenera Szatkowskiego, którzy w czwartek 01.02 na wyjeździe spotkali się z liderem rozgrywek – MKS Poznań. Niestety rywal okazał się za mocny, chociaż młodzi kościaniacy nie sprzedali tanio skóry! Do przerwy grali z MKS-em jak równy z równym, bramka za bramkę, a tablica po 30min pokazywała remis po 14! Po przerwie to gospodarze przejęli inicjatywę i, mimo bardzo ambitnej gry przyjezdnych, 3 punkty zostały w Poznaniu.

MKS Poznań – MKS Tęcza II Kościan 29:26 (14:14)
TĘCZA II: Witkowski (br), Dziubała (8), Michalik (8), Kędziora (5), Owczarczak (3), Nowak (1), Stężycki (1), Kociemba, Świca, Guciński, Borowiak.

KOŚCIAN: 3/5

Natomiast drużyna trenera Frąckowiaka pokonała w niedzielę na własnym parkiecie outsidera – KPR Wolsztyniaka Wolsztyn 31:22. Bardzo dobre zawody zwłaszcza trójki rozgrywających Grzesiak-Frąckowiak-Kaniewski pozwoliły szybko zbudować przewagę nad rywalem, którego zapędy raz po raz zatrzymywał w bramce Ćwiertnia! Poniżej galeria zdjęć z meczu dzięki uprzejmości trenera Frąckowiaka oraz kierownika Kaniewskiego.

MKS Tęcza I Kościan – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 31:22 (14:9)
TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br), Frąckowiak (7), Grzesiak (7), Kaniewski (6), Andrzejewski (4), Krupka (3), Bartkowiak (3), Szczepaniak (1), Michalak.
Trener: Tomasz Frąckowiak
Nieobecni: Pieśniak, Jackowski F.