Szare Wilki wygrywają bez respektu

Ostatnia sobota 21.12 zgromadziła fanów szczypiorniaka na zaległym meczu XII kolejki, podczas którego Tęcza Folplast Kościan podejmowała gości ze Świdnicy. Zespół “Szarych Wilków” jest spadkowiczem z I ligi, który obecny sezon rozgrywa w znakomitej większości juniorami z rocznika 2000/2001. Mimo widocznej różnicy wieku, zespół przyjezdnych podszedł do meczu bez respektu i z wolą zwycięstwa.

Początek meczu to gra bramka za bramkę. Oba zespoły imponowały szybkością i wachlarzem zagrań. Kilka piłek odbili bramkarze, obie drużyny popełniły również po kilka błędów. Od 20 minuty wyraźnie lepsza gra w wykonaniu kościaniaków, w 5 minut zdobyte 5 bramek wobec straconej jednej i na koniec pierwszej połowy prowadzenie 15:11! Na pochwałę zasługuje na pewno postawa kościańskich kibiców, którzy głośnym dopingiem wspomagali drużynę przez cały mecz!

Drugą połowę lepiej rozpoczynają goście, którzy szybkimi akcjami rozbijają raz po raz szeregi Tęczy. Nasza drużyna wyszła jakby uśpiona, bez polotu, czym szybko zniweczyła wywalczoną w pierwszej połowie przewagę. W 40 minucie impuls do powrotu do dobrej dyspozycji dał Graf, dzięki jego bramkom oraz Wesołka i Piątka, Tęcza prowadzi 23:20! Na trybunach święto, a w szeregach świdniczan widać spuszczone głowy! Jednak zamiast pójść za ciosem, Tęcza zalicza najsłabszy moment w tym meczu – stracone 5 bramek z rzędu wyprowadza gości na prowadzenie. Co prawda gospodarze wychodzą jeszcze na prowadzenie trzykrotnie, ale za każdym razem młoda drużyna ŚKPRu dogania gospodarzy. Końcówka meczu, wobec obronionego przez Noskowiaka karnego, wydawała się już nie do przegrania. Jednak górę w tej części meczu wzięła ambicja, szybkość i polot drużyny przyjezdnych. Nasz zespół na 30 sekund przed końcem ma piłkę na 3 punkty, wynik na tablicy 29:29. Niestety nie trafiamy, szybka akcja gości i pomimo czasu na 6 sekund przed końcem, 3 punkty pojechały na Dolny Śląsk. Kolejna minimalna porażka niestety stała się faktem. Brakowało niewiele, jednak jeśli przegrywamy u siebie z młodzieżą ze Świdnicy, to jak chcemy nawiązać walkę z najlepszymi? Odpowiedź pozostawiam każdemu Czytelnikowi. Na plus należy na pewno zaliczyć występ Grafa i Noskowiaka, zorganizowany doping Kościańskiej Hałastry oraz wynik zbiórki na rzecz TOZ Kościan.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra 25.01.2020 na wyjeździe z 10 drużyną II ligi – zespołem Moto-Jelcz Oława.

MKS Tęcza Folplast Kościan – ŚKPR Świdnica 29:30 (15:11)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Krystkowiak (7), Graf (6), Weiss (4), Gessner (3), Piątek (3), Wesołek (3), Babiarczyk (1), Dymkowski (1), Napierała (1), Haryk, Idziak, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Świdnicy: Chmiel (10).