Wygrana w Komprachcicach, znakomity Graf!

Z dużymi nadziejami drużyna Tęczy wybrała się na mecz do Komprachcic. Drużyna LKS-u zdecydowanie zawodzi w tych rozgrywkach II ligi – po 5 miejscu w poprzednim sezonie oczekiwania kibiców wobec klubu z Opolskiego na pewno były większe. Na szczęście nie było to zmartwieniem drużyny Kościańskiej, która jechała w daleką podróż (230km) w roli faworyta.

Już od pierwszych minut Tęcza chciała narzucić swój styl gry. Po dwóch bramkach Grafa i jednej Wesołka Tęcza prowadziła 3:0. Najwyższe prowadzenie w tej połowie Tęcza miała w 12 i 14 minucie – 5:9 oraz 6:10. Jednak na sam koniec pierwszej połowy gospodarze zwarli swe szyki i najpierw doprowadzili do remisu w 23 minucie (12:12), by w ostatniej minucie rzucić bramkę na 15:14.

Drugą połowę otwiera trafienie Grzebyta z Komprachcic, jednak Tęcza szybko odpowiada dwiema bramkami Grafa. Wymiana ciosów trwa do 43 minuty, wtedy opadający z sił gospodarze przykładają coraz mniejszą wagę do obrony, natomiast Tęcza stawia twardą defensywę i konsekwentnie gra w ataku. Świetną dyspozycję tego dnia prezentuje Graf, który do 5 trafień z pierwszej połowy w drugiej dokłada kolejne 9 i bije swój rekord trafień w Tęczy (poprzednio – 10 bramek w meczu przeciwko Pogoni Oleśnica w sezonie 2012/2013). Miejscowi nie potrafili znaleźć recepty na szybkie kontry naszego zespołu i po kolejnych trafieniach m.in. Napieralskiego, Olejnika i Napierkowskiego Tęcza wywozi z Komprachcic cenne 3 punkty! Gratulacje!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 20.10 z Moto-Jelcz Oława na hali przy ul. Wielichowskiej.

LKS OSIR KOMPRACHCICE – MKS Tęcza Kościan 26:36 (15:14)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Graf (14 bramek), Krystkowiak (5), Napieralski (4), Napierkowski (3), Olejnik (3), Wesołek (3), Żurek (2), Gessner (1), Piątek (1), Idziak, Weiss.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Komprachcic: Abrahamek i Juros (po 6)