Wygrana z beniaminkiem

Zespół Tęczy Folplast zaliczył kolejną wygraną, tym razem na parkiecie SPR Oleśnica, który jest beniaminkiem II ligi. Zawodnicy SPRu w poprzednim sezonie wygrali rozgrywki III ligi , gdzie okazali się najlepsi spośród 8 drużyn z Dolnego Śląska. Tegoroczne rozgrywki rozpoczęli od 3 porażek, jednak trener Nowak przestrzegał przed meczem – w drużynie gospodarzy znajdują się doświadczeni zawodnicy, a mecze przeciwko Oleśnicy zawsze były na styku!

Już od pierwszych minut Tęcza pokazała, że przyjechała po pełną pulę! Pierwszy kwadrans podopieczni trenera Nowaka rozpoczęli bardzo dobrą obroną i wysoką skutecznością w ataku, dzięki czemu tablica wskazywała 1:8! Duża w tym zasługa Noskowiaka, który obronił m.in. 3 rzuty karne! Dzięki bramkom zdobytym przez Weissa (4) i Napierałę (2) wynik po pierwszej połowie to 11:16.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, rzucając 3 bramki z rzędu. Kiedy drużyna SPRu zbliżyła się na 2 bramki, nasz zespół wrócił do lepszej gry i w ciągu kilku minut wróciła 5 bramkowa przewaga. Zaliczka mogłaby być okazalsza, gdyby Gessner wykorzystał rzut karny. Konsekwentna gra w defensywie oraz wysoka skuteczność Weissa, który był najlepszym strzelcem Tęczy tego dnia nie pozwoliły Oleśnicy na dogonienie wyniku (Weiss Wojciech w meczu łącznie 9 bramek, drugi najlepszy dorobek w Tęczy – wcześniej 10 bramek z Orlikiem Brzeg 08.10.2017).Końcowy wynik 24:27 na korzyść Tęczy!

Trener Nowak po meczu: “Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po zespole przeciwników. Pełna mobilizacja i dobre wejście w mecz. Z czasem gospodarze grali coraz lepiej, a my niekoniecznie. Popełniliśmy parę prostych strat i daliśmy przeciwnikom odrobić 4 bramki. Choć wynik do końca nie był zagrożony, to nie możemy być zadowoleni z naszej gry. Dobra skuteczność rzutową prezentowali Wojtek Weiss i Dawid Graf. W pierwszej połowie w bramce znakomicie bronił Adam.”

W najbliższej kolejce zespół Tęczy podejmie na własnym parkiecie drużynę MKS Żagiew Dzierżoniów (5z – 0r – 7p).

SPR Oleśnica – MKS Tęcza Kościan 24:27 (11:16)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Weiss (9), Graf (6), Gessner (4), Piątek (3), Krystkowiak (2), Napierała (2), Olejnik (1), Dymkowski, Haryk, Idziak, Wesołek, Babiarczyk, Ryba.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Oleśnicy: Gołąb i Pawłowski (po 6).