Zgodnie z planem – wygrana nad Astrą

W sobotnie popołudnie 2 grudnia do Kościana na mecz 11 kolejki przyjechał zespół MKST Astra Nowa Sól. Po ostatnich trzech meczach bez punktów kibice gospodarzy liczyli na komplet punktów, zważywszy na zapowiedzi sztabu szkoleniowego o konieczności wygranej w tym spotkaniu! Pamiętajmy jednak, że w zeszłym sezonie Astra wygrała mecz u siebie różnicą aż 8 bramek! Boisko zweryfikowało jednak, dlaczego to właśnie Tęcza zajmuje wyższe miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3:0, a duża w tym zasługa Adama Noskowiaka, który wybronił rzut karny (łącznie zawodnicy gości mylili się z 7 metrów aż 5-krotnie!). Przewaga 3 bramek utrzymywała się aż do 18 minuty, kiedy po zdobyciu trzech bramek z rzędu Astra zbliżyła się na jedno oczko (10:9). Wtedy nastąpił bardzo dobry okres gry Tęczy, a zwłaszcza Olejnika oraz Piątka, którzy zdobyli do końca pierwszej połowy 7 bramek! Te 30 minut Tęcza wygrała 17:12.

W drugiej połowie początkowe minuty nie zapowiadały nerwów – Tęcza przyjęła grę “bramka za bramkę” i chyba powoli zawodnicy zaczęli myśleć o końcowej syrenie. Zdarzały się błędy w ataku, nietrafione kontry… W 45 minucie, po zmianie systemu gry defensywnej w szeregach Astry nastąpiła mobilizacja i po zdobyciu 5 bramek z rzędu doszli na 23:20. Po zabraniu przez trenera Nowaka czasu, gospodarze zwarli szyki i końcowo zwyciężyli 35:24. Kibice tego dnia obserwowali mecz błędów, a że Tęcza miała ich mniej to wygrała. Warty odnotowania był rzut karny przyznany przez sędziów kościaniakom po końcowej syrenie – do piłki na 7 metrze podszedł.. bramkarz Amirjan Omar i trafił swoją premierową bramkę w tym sezonie! Tym meczem zawodnicy udowodnili, że to właśnie na hali przy ulicy Śmigielskiej jest “Twierdza Kościan” 🙂 i nadal są na niej niepokonani!

TĘCZA: Noskowiak, Omar (1), Nowaczyk (wszyscy br) – Olejnik (8), Pacała (7), Piątek (6), Napierkowski (5), Napieralski (3), Weiss (3), Gessner (1), Ryba (1), Graf, Musielak, Cierniewski, Kąkolewski.
Kontuzjowany: Nowakowski

Najwięcej dla Nowej Soli: Bortnowski i Paszkewicz (po 6)