Dobry start ” dwójki “

W miniony wtorek, na inaugurację sezonu 3. ligi Wielkopolskiej rezerwy Tęczy pokonały SPR Włoszakowice. Z dobrej strony w ataku pokazali się: Borys Naglik oraz Dawid Grzesiak zdobywając po 8 bramek. Ten drugi również harował w obronie. Dobrze dysponowany tego dnia był także obrotowy, Łukasz Pieśniak.

Wynik otworzyli przyjezdni za sprawą Jakuba Kołodziejczyka, najlepszego strzelca w całym spotkaniu. Gracz gości trafiał 13 razy ( w tym karne 5/5 ). Następnie na kilka minut do głosu doszli gospodarze, by w 7. minucie prowadzić 4:1. SPR szybko odrobił straty, po 12. minutach rywalizacji było po 5, a osiem minut później goście objęli prowadzenie 10:8. Kościaniacy spięli szyki w ostatnich fragmentach pierwszej części. Od 25. minuty i stanu 11:12 rzucili pięć bramek z rzędu. Chwila wymiany bramka za bramkę i do przerwy było 17:14. W 34. minucie było jeszcze 19:15 dla Tęczy, ale goście zanotowali serię trzech trafień i w 37. minucie gospodarze prowadzili tylko jedną bramką. Kolejne 11 minut, to cios za cios, podopieczni trenera Rafała Szatkowskiego prowadzili 25:24. Minutę później Dawid Grzesiak trafia na +2, ale w 55. minucie znowu mamy remis, po 27. Trzy minuty później Tęcza ponownie wychodzi na dwubramkowe prowadzenie, jest 30:28. Zespół z Włoszakowic odpowiada bramką, a miejscowi mylą się w ataku. W ostatniej akcji meczu piłkę w obronie przechwytuje Patryk Trąbka, który sam wykończył kontratak i ustalił wynik spotkania na 31:29.

Bramki dla Tęczy II zdobyli: Grzesiak 8, Naglik 8, Pieśniak 4, Kaniewski 4, Trąbka 3, Kaczmarek 1, Kubiak 1, Wroński 1, Jackowski 1

Bramki SPR – u zdobyli: Kołodziejczyk 13, Budner 3, Rzepka 3, Mejza 2, Ławecki 2, Bednarczyk 2, Kosicki 2, Tyczyński 2

tekst: Paweł Stelmaszyk