Kolosalna różnica

Nie tak wyobrażaliśmy sobie pierwsze spotkanie na własnym parkiecie w tym sezonie. Tęcza po bardzo słabym występie uległa Grunwaldowi. Było widać kolosalną różnicę między zespołami.

Goście od samego początku do końca kontrolowali przebieg meczu. W 4. minucie było 0:3. Po 10. minutach gry i bramce Michała Przekwasa tablica wskazywała 3:6. Niestety, kolejne pięć bramek dorzucili przyjezdni i w 18. minucie to oni prowadzili 11:3. W tym momencie kapitalnie w ataku zaczął grać Eryk Napieralski, który wykorzystał dwie kontry oraz dwie siódemki. Trzeba wspomnieć, że ten okres był najlepszym w wykonaniu całego zespołu. Defensywa również zaczęła funkcjonować jak należy. Podopieczni Michała Tórza opanowali jednak emocje i do przerwy było 11:17. Po zmianie stron trzy razy z rzędu trafił Grunwald i w zasadzie było po meczu. Wiary w kościańskim zespole próżno było już szukać. Mimo kilku dobrych interwencji Amira w bramce to goście powiększali swoją przewagę. I tak w 44. minucie było 25:15, w 51. 29:17. Ostatecznie poznaniacy wygrali zasłużenie w derbach Wielkopolski 34:20.

Wyglądaliśmy bardzo słabo, zarówno w ataku i obronie. Właściwie, jak wspomniał Adam w wywiadzie, ciężko coś powiedzieć… Na pewno w obronie nie było wyjścia w tempo, szczególnie do Patryka Marcinkowskiego, który robił na krzywdę z drugiej linii. Podobnie, chociaż o mniejszych warunkach fizycznych, gra Kamil Ramiączek. Właśnie z nim i jego ekipą przyjdzie nam się zmierzyć już w sobotę. Wierzę, że trener coś zmieni i da radę go zatrzymać. Więcej na temat spotkania z Grunwaldem nie napiszę, bo nie ma za bardzo co, ale… Wierzę, że chłopaki przepracują tę porażkę i w Obornikach Śląskich zobaczymy zupełnie odmieniony zespół! Walczymy dalej Panowie!

Bramki dla Tęczy zdobywali: Napieralski 9, Przekwas 4, Nowak 2, Wesołek 2, Pieśniak 2, Olejnik 1

Bramki dla Grunwaldu zdobywali: Nowicki 8, Marcinkowski 7, Paw 4, Krzywicki 3, Piechowiak 2, Bajka 2, Bernacik 2, Płoski 2, Jaśkowski 1, Wiśniewski 1, Liske 1, Bujnowski 1,

zdjęcia: Piotr Pewiński

tekst: Paweł Stelmaszyk