Juniorzy walczyli z Ostrovią

W rozgrywanym wczoraj (tj.12.12) meczu juniorów drużyna trenera Maćkowskiego była bliska zwycięstwa w potyczce z Ostrovią II. Jednak dzięki lepszej drugiej połowie to przyjezdni zainkasowali komplet punktów.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Tęczy – dobra gra w obronie, wysoka skuteczność w bramce oraz postawa dwóch młodszych zawodników (Dziubała i Owczarczak) pozwoliła wyjść nawet na 3 bramkowe prowadzenie (6:3 w 10 minucie). Trener Maćkowski uczulał swoich zawodników na utrzymanie koncentracji i przyniosło to oczekiwany skutek – po pierwszej połowie to Tęcza prowadziła 13:11. Warto zaznaczyć tutaj dobrą postawę w bramce Zaremby, który pozwolił Ostrovii na zaledwie jedną bramkę z karnego (na 4 przyznane)!

Druga połowa rozpoczęła się od gry “bramka za bramkę”, ale w 37 minucie coś się zacięło w grze gospodarzy. Wtedy to Ostrovia zdobyła 4 bramki z rzędu. Mimo ambitnej postawy Idziaka i Dziubały, którzy łącznie zdobyli 10 z 12 bramek w tej połowie, Ostrovia utrzymywała bezpieczną przewagę – w 48 minucie było to już 6 bramek (18:24). W 55 minucie Idziak dał jeszcze sygnał to ataku, ale było już zbyt późno i po końcowym gwizdku tablica pokazała 25:28 na korzyść przyjezdnych. Licznie zgromadzona publiczność doceniła jednak ambitną walkę drużyny, która zmaga się z licznymi brakami kadrowymi! Granie meczów co 3 dni potrafi zmęczyć zawodowców, dlatego też 17-latkom należą się ogromne brawa!

MKS Tęcza Kościan – KPR Ostrovia II Ostrów Wlkp 25:28 (13:11)
TĘCZA: Zaremba (br), Idziak (13), Dziubała (4), Babiarczyk (3), Wasielewski (3), Szyguła (1), Olejnik (1), Owczarczak, Dobraś, Gorlas.
Trener: Radosław Maćkowski. Kierownik drużyny: Stanisław Wujec
Nieobecni: Grobelny, Chróst, Ryba