Mocne wejście seniorów w drugą rundę!

Zawodnicy Tęczy Kościan w sobotę dziewiętnastego stycznia rozegrali pierwszy mecz drugiej rundy. Przeciwnikiem Kościańskiej drużyny był zespół Sparty Oborniki. We wrześniu w meczu pierwszej kolejki drugiej Ligii Tęcza Kościan pokonała Spartę Oborniki 24:22.

Pierwsza na prowadzenie w tym meczu wyszła Tęcza. W drugiej minucie bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Tomasz Piątek. Drużyna z Obornik szybko odpowiedziała trafieniem Huberta Narożnego. Od tego momentu zawodnicy z Kościana zdobyli aż pięć bramek z rzędu. Dopiero w dziesiątej minucie drugą bramkę dla gości rzucił Kacper Łyszczarz. Tęcza cały czas kontrolowała przebieg gry i nie pozwalała rywalom zbliżyć się do siebie. W dwudziestej minucie meczu za sprawą bramki Dawida Grafa Tęcza prowadziła już sześcioma bramkami. Dobra i konsekwentna gra w obronie oraz dobra skuteczność w ataku pozwoliła Tęczy powiększyć jeszcze przewagę nad rywalami. Do szatni podopieczni Dawida Nowaka schodzili prowadząc różnicą aż dziewięciu bramek. Na tablicy świetlnej widniał wynik 18:9.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia gości. Adama Noskowiaka pokonał Filip Januchowski. Tęcza odpowiedziała momentalnie za sprawą dobrze spisującego się tego dnia Damiana Krystkowiaka. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. W trzydziestej siódmej minucie dwudziestą drugą bramkę dla Tęczy ładnym rzutem zdobył Daniel Olejnik. Od tego momentu Kościańska drużyna zdobyła dziewięć bramek na co goście z Obornik odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. W czterdziestej szóstej minucie meczu Tęcza prowadziła 30:16. Ostatnie minuty meczu upłynęły na wymianie ciosów. Raz bramkę zdobywała drużyna z Kościana by momentalnie padła odpowiedź ze strony gości. Ostatecznie Tęcza pokonała Spartę Oborniki 37:23. Brawo dla drużyny oraz dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem ponieśli zespół do zwycięstwa!

Trener Dawid Nowak: „Sparta to bardzo solidny i niewygodny zespół. Przed meczem spodziewałem się zaciętego boju do ostatniego gwizdka. Stało się jednak inaczej. Zagraliśmy nieźle w obronie, a w ataku wykazaliśmy się wysoką skutecznością, co było naszą zmorą w całej pierwszej rundzie. Do tego mała liczba strat. Przy nieco słabiej dysponowanej w tym dniu Sparcie taki okazały wynik stał się faktem. Cały zespół zagrał dobre zawody. Cieszę się, że każdy mógł zagrać. Za tydzień jedziemy do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. W Kościanie po słabym meczu przegraliśmy. Musimy tam zagrać swoje i myślę że trzy punkty możemy przywieźć do Kościana.”

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 26.01 na wyjeździe ze Śląskiem Handball Team Wrocław.

MKS Tęcza Kościan – SKF KPR Sparta Oborniki 37:23 (18:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Olejnik (6), Graf (5), Napierkowski (5), Gessner (4), Krystkowiak (4), Piątek (3), Wesołek (3), Weiss (3), Idziak (2), Napieralski (2), Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Żurek.

Najwięcej dla Obornik: Januchowski (8).