Pewne zwycięstwo z Liderem

Mecz z Liderem Swarzędz rozgrywany był w przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zatem miał patriotyczną oprawę – flagi niesione przez najmłodszych zawodników oraz wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem odśpiewano również gromkie “Sto lat!” dla jubilata – Pana Stanisława Wujca, którego nie trzeba przypominać żadnemu kibicowi piłki ręcznej w Wielkopolsce!

Początek spotkania był bardzo wyrównany i nie było widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. Pierwszą bramkę w meczu zdobył dopiero w trzeciej minucie Krystkowiak. Zawodnicy ze Swarzędza momentalnie odpowiedzieli trafieniem Glinkowskiego. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. W osiemnastej minucie meczu Tęcza za sprawą bramki Krystkowiaka z rzutu karnego wyszła na trzy bramkowe prowadzenie 10:7. Od tego momentu zawodnicy Tęczy nie oddali już prowadzenia i ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 17:13 dla Tęczy.

Początek drugiej połowy to dobra postawa kościańskich zawodników w obronie i skuteczna gra w ataku. Po bramkach Krystkowiaka, Wesołka oraz Napieralskiego Tęcza powiększyła przewagę do 7 bramek a wynik na tablicy wynosił 20:13. Od tego momentu wdarło się trochę rozluźnienia w szeregi zawodników z Kościana i goście ze Swarzędza zdołali rzucić trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Tęcza dalej jednak kontrolowała przebieg meczu i za sprawą dwóch trafień Krystkowiaka oraz jednym Grafa w czterdziestej pierwszej minucie prowadziła 24:16. Bardzo dobrze zaprezentowali się obaj bramkarze, którzy kolejny już mecz grają na wysokim procencie obronionych piłek! Końcówka meczu to już odliczanie to końcowej syreny i podopieczni duetu trenerskiego Nowak-Szatkowski odnoszą szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Trener Dawid Nowak: “Tak właściwie nie ma się do czego przyczepić. Pewnie, że można by było lepiej zagrać momentami w obronie, szczególnie pod koniec pierwszej i drugiej połowie. Ale nie było dłuższych przestojów. Mało strat piłki oraz poprawna skuteczność plus dobra obrona i oczywiście postawa bramkarzy. Wszystko miało wpływ na to, że dość pewnie ten mecz wygraliśmy. W obliczu tego za tydzień czeka nas bardzo ciężki mecz z liderującym Borem Oborniki śląskie. Wszystkich kibiców zapraszamy do Obornik!”

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w niedzielę 18.11 na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie. Ewentualne zwycięstwo zawodników z Kościana może pozwolić awansować im na pierwsze miejsce w tabeli. Zależne jest to jednak również od Wyniku drugiego w tabeli Dzierżoniowa, który zagra ze Śląskiem Wrocław.

MKS Tęcza Kościan – UKS Lider Swarzędz 34:26 (17:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Krystkowiak (8), Graf (6), Olejnik (5), Napierkowski (3), Piątek (3), Napieralski (2), Weiss (2), Wesołek (2), Gessner (1), Idziak (1), Ryba (1), Żurek.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Swarzędza: Stachowiak (12)