Powrót na zwycięską ścieżkę!

Kibice kościańskiego szczypiorniaka nietypowo, bo w niedzielę o 15:00 licznie zgromadzili się na trybunach Hali Sportowej przy ulicy Wielichowskiej – po ubiegłotygodniowej porażce z Moto Jelcz Oława zawodnicy Tęczy Kościan podejmowali drużynę Dziewiątki Legnica.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kościana i to oni, jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą bramki Dawida Grafa. Drużyna z Legnicy bardzo szybko odpowiedziała trafieniami Michała Kuryło oraz Dawida Gorczycy. Dla Tęczy bramki zdobyli Eryk Napieralski i Kamil Napierkowski i dziewiątej minucie gry mieliśmy remis 3:3. Od tego momentu zawodnicy Tęczy jakby stanęli a przyjezdni zaczęli wykorzystywać wszystkie swoje okazje i w siedemnastej minucie gry wyszli na cztero bramkowe prowadzenie 9:5. Tęcza Kościan do wyrównania doprowadziła w dwudziestej drugiej minucie. Bramkę na wagę remisu rzucił bardzo dobrze spisujący się tego dnia Dawid Graf. Zawodnicy Dziewiątki Legnica zaczęli popełniać proste błędy zarówno w obronie jak i ataku. Podopieczni trenera Dawida Nowaka wykorzystali nadarzającą się okazję i w ostatnich siedmiu minutach zdobyli pięć bramek pozwalając gościom na rzucenie zaledwie dwóch i ostatecznie pierwszą połowę Tęcza Kościan wygrała 15:12.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Dawida Grafa i przewaga Tęczy urosła do czterech bramek. Zawodnicy z Legnicy odpowiedzieli trafieniem Wojciecha Szyby. W trzydziestej czwartej minucie Eryk Napieralski pomylił się z linii siedmiu metrów, ale po chwili był już skuteczny i po raz kolejny Tęcza prowadziła w tym meczu różnicą czterech bramek. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. Tęcza kontrolowała przebieg gry i nie pozwalała zbliżyć się drużynie z Legnicy na mniej niż trzy bramki. Chwila rozluźnienia przytrafiła się Kościańskiej drużynie pomiędzy pięćdziesiątą pierwszą a pięćdziesiątą czwartą minutą meczu. Wtedy to dwie bramki z rzędu zdobył Wojciech Szyba i przewaga Tęczy Kościan zmalała do dwóch trafień. Tęcza odpowiedziała jednak błyskawicznie trafieniem Dawida Grafa i na sześć minut przed końcem spotkania Kościańska drużyna prowadziła 25:22. Drużyna z Legnicy w końcówce meczu mogła jeszcze zbliżyć się drużyny Tęczy, ale dwukrotnie gracze Dziewiątki popełnili proste błędy w ataku. Tęcza Kościan pokonała Dziewiątkę Legnica 29:26 a najlepszym zawodnikiem wybrany został Dawid Graf, który w tym spotkaniu zdobył aż dziesięć bramek! Kolejny raz na wysokości zadania stanęli nasi wspaniali kibice, którzy ponieśli swoim dopingiem Tęczę do zwycięstwa!

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe. W sobotę dziewiątego marca podopieczni Dawida Nowaka udadzą się do Swarzędza na mecz z tamtejszym Liderem. W pierwszej rundzie we własnej hali Tęcza Kościan pokonała drużynę ze Swarzędza 34:26

Trener Dawid Nowak po meczu: “Bardzo ciężki mecz. Niewygodny przeciwnik i w dodatku “niedzielne granie”. W poprzednich pojedynkach nawet jeżeli wygrywaliśmy z Dziewiątką to po bardzo zaciętych meczach. My jednak wolimy grać z zespołami, z którymi trzeba się spiąć. Pierwsze minuty mieliśmy problemy w środku obrony, do tego kilka strat, a piłki odbite przez Noska trafiały w ręce przeciwnika. To wszystko złożyło się na 4-bramkowa stratę. Kiedy ochłonęliśmy i poprawiliśmy obronę natychmiast odrobiliśmy straty i wyszliśmy na 3-bramkową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca. Nawet przez chwilę nie można było stwierdzić, że mecz jest wygrany. Nerwowo było do końca. Na szczęście goście też popełniali błędy. Zawodnikiem meczu zasłużenie został Dawid Graf. Zagrał z dużą skutecznością i bardzo dobrze bronił!”

MKS Tęcza Kościan – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 29:26 (15:12)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (10), Napieralski (6), Olejnik (5), Piątek (3), Krystkowiak (2), Napierkowski (2), Weiss (1), Idziak, Kaniewski, Gessner, Grzesiak, Ryba, Wesołek.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Legnicy: Szyba (12).