Trudna przeprawa w Nowej Soli

Drużyna duetu trenerskiego Nowak-Szatkowski w dziesiątej kolejce spotkań rozgrywała mecz na niełatwym terenie zespołu Trójki Nowy Sól. Co prawda drużyna gospodarzy zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, jednak już wielokrotnie przestrzegano przed bagatelizowaniem drużyn z dołu tabeli, zwłaszcza na ich terenie. Nasz zespół podszedł do spotkania skupiony i zmobilizowany, a dzięki solidnej grze w obronie oraz dobrej postawie bramkarzy wygrał pierwszą połowę 13:11. Druga połowa była niemal identyczna do pierwszej – cały czas przewaga Tęczy oscylowała w granicach 2-3 bramek. Szczęśliwie udało się utrzymać prowadzenie i trzy punkty pojechały do Kościana!

Trener Dawid Nowak: „Trzy punkty na bardzo trudnym terenie cieszą. Odczarowaliśmy to miejsce (Tęcza dotychczas przegrała w Nowej Soli wszystkie 3 mecze – red.). Prowadziliśmy cały mecz, ale nawet przez chwilę przewaga nie była bezpieczna. Nie możemy być zadowoleni z naszej gry, szczególnie w ataku. Wreszcie zagraliśmy dobre zawody w obronie. Bramkarze na swoim wysokim poziomie. Te elementy sprawiły, że ten mecz jest do przodu.”

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 1.12 u siebie z Zewem Świebodzin.

UKS Trójka Nowa Sól – MKS Tęcza Kościan 23:25 (11:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Wesołek (8), Graf (5), Napierkowski (4), Olejnik (3), Krystkowiak (2), Piątek (2), Napieralski (1), Gessner, Weiss, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Idziak, Żurek.

Najwięcej dla Nowej Soli: Orliński (5).

Kary:
TRÓJKA: 10 min
TĘCZA: 16 min

Karne:
TRÓJKA: 3/4
TĘCZA: 1/2

Sędziowali: FAHNER Filip i KUBIS Łukasz

Widzów 177
fot. MMF Fotografia Sportowa Jarek Chróściel

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *