autor: SKF KPR Sparta Oborniki - piłka ręczna (fanpage)

Udane rozpoczęcie w Obornikach

Pierwszy mecz rozgrywek II ligi Tęcza rozgrywała na parkiecie w Obornikach z drużyną Sparty. Bardzo wyrównane mecze pomiędzy tymi drużynami, a także początek sezonu sprawiały, że trudno było wskazać jednoznacznego lidera. Poprzedni sezon pokazał, że Oborniki są bardzo mocne u siebie. Jednak Naszą drużynę stać było na sprawienie miłej niespodzianki!

Pierwsza połowa dość nerwowa, tak jakbyśmy wyszli nieco spięci. W ataku trochę – wolno kilka rzutów nieprzygotowanych i w konsekwencji kontry rywali. W obronie nieźle, ale bywały takie momenty dekoncentracji. Nieźle bronimy, po czym na chwilę się rozprężamy i oni wtedy nas zaskakują. Druga połowa to już zupełnie inny zespół. Od początku agresja w obronie duża aktywność i szybsza gra w ataku. To spowodowało dość szybkie gonienie wyniku i nerwowość w szeregach Sparty. Indywidualnie na pewno warto wyróżnić Dawida Wesołka i Kamila Gessnera, którzy w decydujących momentach brali grę na siebie. Solidnie w bramce “Nosek” przy dużym wsparciu dobrej obrony. Fajną zmianę dał też Adam Żurek.

Prezes Karol Kaniewski: “Nie chcę za dużo się wypowiadać, lecz na spotkaniu nowo wybranego Zarządu z Zawodnikami oraz Trenerami Nowakiem i Szatkowskim padły słowa na temat chęci i celu zajęcia miejsca na podium w sezonie 2018/2019. Widać, że po pierwszym meczu zawodnicy potwierdzili gotowość i możliwość dokonania tego planu. Wygrana na tak trudnym terenie, jakim są Oborniki, obecność nowych zawodników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony oraz dobra skuteczność w bramce pokazuje potencjał i siłę drużyny. Cały zespół zasługuje na gratulacje, ale jeszcze cały sezon przed nami. Będziemy wspierać ich w tej misji. Dla nowo wybranego Zarządu jak i Prezesa wygrana jest pozytywnym sygnałem na przyszłe mecze i motywacją do działania. Chcielibyśmy, aby drużyna Seniora była dla młodzieży naszego Klubu wzorem i przykładem do naśladowania. Mamy pewne pomysły, które chcielibyśmy wdrożyć, lecz potrzeba czasu. Ja wraz z nowymi członkami Zarządu dopiero poznajemy wszystkie sprawy związane z działaniem klubu. Jak większość klubów sportowych największym problemem są pieniądze albo ich brak – z puli musimy dzielić na wszystkich i tu proszę zawodników oraz trenerów o wyrozumiałość. Jedną z ważniejszych osób w klubie jest „Ósmy zawodnik” – kibice bez których wylany pot na boisku nie miałby żadnego znaczenia i ich też będziemy prosić o wsparcie. Zarząd już podzielił obowiązki między członków i też ze swojej strony prosimy o wyrozumiałość, chcemy razem znów zbudować silną „Tęczę”. Dobry kontakt z zawodnikami, kibicami, młodzieżą i ich rodzicami oraz promocja klubu to podstawa – razem damy radę! Serdecznie zapraszam do kibicowania.”

TĘCZA: Omar, Noskowiak (1), Nowaczyk (wszyscy br) – Gessner (7), Wesołek (6), Krystkowiak (3), Piątek (3), Żurek (2), Graf (1), Olejnik (1), Idziak, Napierkowski, Weiss.

Najwięcej dla Obornik: Narożny (5)

Kary:
SPARTA: 10 min
TĘCZA: 6 min

Karne:
SPARTA: 1/2
TĘCZA: 3/4

Sędziowali: DUDA Paweł i PAŁASZ Karol

Widzów 200

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *