Udany wyjazd do Swarzędza

Zespół MKS Tęcza Kościan w sobotę udał się na mecz 21 kolejki rozgrywek do Swarzędza, a przeciwnikiem był miejscowy zespół Lidera. W pierwszej rundzie w Kościanie Tęcza pokonała zespół ze Swarzędza 34:26.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Tęczy. Pierwszą bramkę w meczu zdobył będący ostatnio w bardzo dobrej formie Dawid Graf. Lider odpowiedział już w kolejnej akcji. Bramkę na jeden do jednego zdobył Mateusz Napierała. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie co najmniej dwubramkowej przewagi. Dopiero w dwudziestej piątej minucie za sprawą dwóch trafień Damiana Potockiego drużyna ze Swarzędza objęła prowadzenie 14:12. Zawodnicy Tęczy nie poddawali się i jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania. Na dwie minuty przed przerwą gospodarze cały czas prowadzili dwiema bramkami, ale w tym momencie sprawy w swoje ręce zabrał Eryk Napieralski i zdobywając dwie bramki doprowadził do wyrównania. Do szatni więc obie drużyny schodziły przy wyniku 16:16.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do tego co mogliśmy obejrzeć w pierwszych trzydziestu minutach meczu. Tęcza jako pierwsza zdobyła bramkę, ale drużyna gospodarzy bardzo szybko doprowadziła wyrównania. Przełomowy moment nastąpił pomiędzy czterdziestą a pięćdziesiątą pierwszą minutą. Podopieczni trenera Dawida Nowaka zdobyli dziewięć bramek tracąc przy tym zaledwie jedną. Na osiem minut przed końcem meczu Tęcza prowadziła różnicą sześciu bramek. Zawodnicy ze Swarzędza próbowali jeszcze odrobić starty, jednak nie wystarczyło już na to czasu. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała Lidera Swarzędz 33:29.

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na własnym parkiecie z liderem II ligi zespołem SPR Bór Oborniki Śląskie. W pierwszym meczu w Obornikach padł wynik 36:25 na korzyść popularnych “Bobrów”. Kibice na pewno liczą na rewanż – serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę 16.03 o godzinie 17:00 na “Rataja”!

Trener Dawid Nowak po meczu: “Kolejny raz zagraliśmy dobre zawody w ataku, natomiast niekoniecznie w obronie. Na szczęście w 40 min. zmieniliśmy kilka detali w defensywie i “odjechaliśmy”. Trochę zbyt szybko uwierzyliśmy w zwycięstwo i przez to nerwowa końcówka. Cieszą punkty zdobyte na wyjeździe, bo nie wychodzą nam mecze z zespołami z dołu tabeli, szczególnie na ich terenach.”

UKS Lider Swarzędz – MKS Tęcza Kościan 29:33 (16:16)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Wesołek (7), Olejnik (5), Piątek (5), Krystkowiak (4), Napieralski (4), Napierkowski (4), Gessner (2), Graf (1), Ryba (1), Weiss, Babiarczyk, Grzesiak, Idziak, Kaniewski.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Swarzędza: Napierała i Stachowiak (po 9).