Urlopów czas – pierwszy wywiad z trenerem Nowakiem

Za nieco ponad miesiąc (15/16.09) startuje sezon 2018/2019 rozgrywek II ligi grupy dolnośląskiej, w której walczyć będą nasi zawodnicy! Zapraszamy do lektury pierwszego wywiadu przedsezonowego z trenerem Dawidem Nowakiem:

Redaktor: Do rozpoczęcia rozgrywek dokładnie 47 dni – czy Trener jest już po spotkaniu z zawodnikami po urlopach?
Trener Dawid Nowak: Tak, jesteśmy po wstępnych rozmowach. Aczkolwiek urlopy jeszcze trwają.

Red.: Jak wyglądają/będą wyglądały przygotowania do sezonu? Czy planowane jest zgrupowanie/obóz dla zawodników?
D.N.: Na razie zawodnicy trenują indywidualnie na siłowni. Właściwe treningi zaczynamy 13 sierpnia, które odbywać się będą na miejscu. Do końca sierpnia planujemy trenować 5 razy w tygodniu.

Red.: Czy znane są już jakieś roszady w kadrze? Plotki mówią o wzmocnieniach na pozycji obrotowego…
D.N.: Pewne zmiany będą. Czy wzmocnienia? To się okaże. Na pozycji obrotowego prawdopodobnie zagrają zawodnicy, którzy sprawdzili się w poprzednich sezonach w barwach Tęczy.

Red.: Czy planowane są sparingi dla zespołu seniorów?
D.N.: Oczywiście, że zagramy kilka meczów sprawdzających. Na tą chwilę pewny jest sparing z Gnieznem w Kościanie 17 sierpnia. Jesteśmy w trakcie załatwiania kolejnych gier kontrolnych.

Red.: Pierwsze spotkanie Tęcza rozgrywać będzie na wyjeździe ze Spartą Oborniki; w lidze ubyły zespoły Grodkowa (awans do I ligi) oraz Nowej Soli (reorganizacja zespołu i start w II lidze ale w innej grupie i pod nową nazwą), awans z III ligi zanotowała drużyna Lidera Swarzędz. Niepewny jest los zespołu Forza Wrocław, który kompletuje kadrę na I ligę. Czy wobec takich zmian w lidze realne jest zajęcie miejsca wyższego niż na koniec sezonu 2017/2018 (Tęcza zajęła miejsce 8 – przyp. Red.)?
D.N.: Tak, w lidze trochę się pozmieniało, natomiast jest za wcześnie, by szacować które miejsce zajmiemy. Na pewno chcemy znaleźć się w górnej połowie tabeli.

Red.: Rozgrywki piłki ręcznej czekają (kolejne już…) zmiany – od tego sezonu będą 3 grupy w I lidze. Czy będzie to miało wpływ na rozgrywki naszej grupy II ligi?
D.N.: W pierwszej lidze zwiększyła się ilość zespołów. Teoretycznie 2 liga powinna być słabsza, ale ja nie sądzę, żeby tak było. Posłużę się banałem: wszystko zweryfikuje boisko.

Red.: Dziękuję za rozmowę!
D.N.: Dziękuję i zapraszam wszystkich na mecze Tęczy, gdyż sezon zapowiada sie bardzo ciekawie.

Rozmawiał Wojciech Szymkowiak

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *