Wygrana po profesorsku, kolejny awans w tabeli!

Po trzech spotkaniach na wyjeździe drużyna Tęczy w końcu zaprosiła kibiców na halę przy Wielichowskiej. Przeciwnikiem Kościaniaków była drużyna Moto-Jelcz z Oławy – zespół z tradycjami w I lidze, który niestety nie podołał finansowym wymogom i od tego sezonu występuje w II lidze na zaproszenie Dolnośląskiego ZPR.

Wynik meczu otworzył Krystowiak, zaraz drugą bramkę dołożył Wesołek. Kibice mogli mieć nadzieję na szybkie odskoczenie większą liczbą bramek, jednak brak skuteczności w ataku pozwolił gościom na utrzymywanie dystansu. Świetnie dysponowany Noskowiak dzięki wybronieniu kilku piłek pomógł drużynie na podwyższenie prowadzenia do 10:6 w 20min. Jednak zamiast piorunującej końcówki, gospodarze pozwolili oławskim zawodnikom z Ukrainy na ustalenie wyniku do przerwy 13:11.

Kibice w trakcie przerwy zadawali sobie pytanie, czy drużynę stać na lepszą grę w obronie, bo sam Noskowiak meczu nie wygra. Na szczęście już od 34 minucie mogli nieco odetchnąć – Tęcza zdobyła w ciągu 10 minut 10 bramek, tracąc zaledwie 2! Bardzo dobrą zmianę w bramce dał Amirjan Omar, który odbił kilka piłek, nawet w sytuacjach sam na sam! Kiedy wynik na tablicy wskazywał +10 dla gospodarzy (28:18 i 30:20) trenerski duet Nowak-Szatkowski zmienił ustawienie i wprowadził z ławki na boisko młodych graczy. Meczu nie dokończyli Graf i Krystowiak, po momentami zastanawiających 3 karach dwuminutowych. Gościom nie starczyło już sił na dalszą pogoń i mecz kończy się wynikiem 34:25. Owacja na stojąco dla zwycięskiej drużyny Tęczy, a zwłaszcza najlepszego tego dnia Krystkowiaka – zdobywcy 9 bramek!

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 27.10 na wyjeździe z Dziewiątką Legnica.

TĘCZA: Noskowiak, Omar (wszyscy br) – Krystkowiak (9), Wesołek (5), Gessner (4), Graf (4), Piątek (4), Idziak (2), Napieralski (2), Ryba (2), Napierkowski (1), Olejnik (1), Żurek.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Nowaczyk (choroba), Weiss (kontuzja)

Najwięcej dla Oławy: Chushkin i Loik (po 8)