Wygrana w walce o podium

W sobotę dziewiątego lutego Tęcza rozegrała kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem Kościańskiej drużyny był zespół MKS Żagiew Dzierżoniów. W pierwszej rundzie rozgrywek Tęcza przegrała na wyjeździe w Dzierżoniowie 26:23, była to więc idealna okazja do rewanżu!

Pierwsza na prowadzenie w tym meczu wyszła drużyna gospodarzy. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Eryk Napieralski. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak goście i w siódmej minucie Tęcza przegrywała 3:1. Bramkę kontaktową dla Tęczy rzucił Wojciech Weiss, jednak Żagiew Dzierżoniów za sprawą Piotra Piróga znów wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Tęcza Kościan do wyrównania doprowadziła w czternastej minucie meczu. Goście ponownie szybko odpowiedzieli trzema trafieniami i na tablicy widniał wynik 9:6. Tęcza nie zamierzała składać broni i szybko ruszyła do odrabiania strat. Najpierw bramkę zdobył Dawid Wesołek, a chwilę później przewagę gości zmniejszył do jednego trafienia Tomasz Piątek. Ostatnie minuty pierwszej części gry były bardzo wyrównane. Gra toczyła się bramka za bramkę i ostatecznie po trafieniu Tomasza Piątka w końcówce do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 13:13.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak w pierwszej połowie od trafienia zawodnika Tęczy – Piotra Kaczmarka pokonał Daniel Olejnik. Od trzydziestej szóstej minuty meczu Tęcza zdobyła cztery bramki z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki skuteczniej grze w ataku i pewnej grze obronnej na piętnaście minut przed końcem meczu podopieczni trenera Dawida Nowaka prowadzili 24:18. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać i cały czas próbowali zniwelować dużą przewagę Tęczy. Dwie bramki z rzędu rzucił Michał Antosik, jednak przewaga Kościańskiej drużyny wciąż wynosiła aż pięć bramek. Końcowe minuty przebiegły na grze bramka za bramkę. Drużyna z Kościana nie pozwalała zbliżyć się gościom na mniej niż trzy bramki. Ostatecznie Tęcza odniosła kolejne zwycięstwo we własnej hali 33:28. Po siedemnastu kolejkach drużyna Dawida Nowaka zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Brawo dla drużyny oraz dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem ponieśli zespół do zwycięstwa!

Trener Dawid Nowak: „Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie i znowu z wymagającym przeciwnikiem. Bardzo mnie cieszy ta stabilizacja formy. Początek był nieco nerwowy w naszym wykonaniu, ale po przerwie wszystko wróciło do normy. Znakomita gra w obronie, do tego skuteczne kontrataki. Generalnie od początku 2 rundy prezentujemy skuteczność rzutów, która pozwala nam wygrywać z najlepszymi zespołami ligi. No i nasza publiczność – najlepsza w lidze!”

Kolejny mecz Kościańska drużyna rozegra 16.02. Przeciwnikiem Tęczy będzie zajmujący 13 miejsce w ligowej tabeli LKS OSiR Komprachcie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00 w hali widowiskowo-sportowej w Kościanie.

MKS Tęcza Kościan – MKS Żagiew Dzierżoniów 33:28 (13:13)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Napieralski (6), Wesołek (6), Krystkowiak (5), Olejnik (5), Graf (3), Napierkowski (3), Weiss (3), Piątek (2), Gessner, Idziak, Ryba, Szczepaniak.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Dzierżoniowa: Piróg (9).