Wyszarpane zwycięstwo w Legnicy

Siódma kolejka spotkań postawiła naprzeciw siebie drużyny Dziewiątki Legnica oraz Tęczy Kościan. Gospodarze po bardzo udanym początku sezonu (wygrane z Dzierżoniowem, Komprachcicami i Nową Solą, minimalna porażka z Obornikami) na pewno nie zamierzali łatwo oddać meczu. Trenerzy już wcześniej mówili, że będzie to ciężki wyjazd, gdyż do zespołu Legniczan dołączyła utalentowana młodzież. Po niezbyt udanej pierwszej połowie, Tęcza na drugie 30 minut wyszła zmobilizowana i dzięki determinacji oraz obronie karnego przez Adama Noskowiaka w ostatniej sekundzie meczu, 3 punkty pojechały do Kościana! Gratulacje dla całej drużyny!

Trener Dawid Nowak: “Bardzo ciężki mecz. Szczęśliwie wygraliśmy jedna bramką. Przy tak słabej skuteczności to wynik rewelacyjny. Zespół jak zwykle gra do końca i wywozi 3 pkt. z bardzo trudnego terenu. Skuteczny Siwy i Nosek broni karnego w ostatniej sekundzie meczu. Mogliśmy już wcześniej zapewnić sobie spokojną końcówkę, ale przez parę minut nie mogliśmy przełamać rywala na 3 bramki, pomimo kilku okazji. Cieszy fakt, że w każdym meczu gramy do końca. Wyniki wskazują, że obrona funkcjonuje nieźle. Olejnik w meczu doznał kontuzji, ale wygląda na to że on jak i Weiss na Swarzędz będą w pełni sił.”

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 10.11 u siebie z Liderem Swarzędz.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Tęcza Kościan 23:24 (13:11)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Krystkowiak (11), Piątek (6), Wesołek (4), Napieralski (1), Olejnik (1), Ryba (1), Gessner, Graf, Idziak, Napierkowski, Żurek.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Weiss (kontuzja)

Najwięcej dla Legnicy: Chushkin i Loik (po 8)

Kary:
DZIEWIĄTKA: 12 min
TĘCZA: 10 min

Karne:
DZIEWIĄTKA: 0/1
TĘCZA: 2/3

Sędziowali: GAWEŁ Tomasz i NOWAK Łukasz

Widzów 130

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *