Zwycięstwo i koncert w obronie

Drużyna Tęczy Kościan w ramach szesnastej kolejki drugiej ligi podejmowała we własnej hali wicelidera tabeli GOKiS Kąty Wrocławskie. W pierwszym meczu rozegranym w Kątach Wrocławskich Tęcza okazała się lepsza i wygrała tamto spotkanie 22:21.

Mecz rozpoczął się lepiej dla drużyny prowadzonej przez Dawida Nowaka. Za sprawą bramek Dawida Grafa i Tomasza Piątka Tęcza wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Drużyna gości odpowiedziała trafieniem Adriana Kaźmierczaka, ale kolejne dwie bramki zdobyła Tęcza Kościan i w jedenastej minucie prowadziła różnicą trzech trafień. Kolejne minuty gry upłynęły głównie na grze bramka za bramkę. Tęcza skutecznie grała w ataku i nie pozwoliła zbliżyć się rywalom na choćby jedno trafienie. Dopiero w dwudziestej trzeciej minucie po kilku słabszych zagraniach w wykonaniu Tęczy drużyna z Kątów Wrocławskich doprowadziła do remisu 8:8. Od tego momentu zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy z Kościana, którzy do końca pierwszej połowy zdobyli pięć bramek tracąc przy tym zaledwie dwie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się korzystnym rezultatem dla Tęczy Kościan 13:10.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia gości. Bramkę zdobył Jakub Ryba. Tęcza momentalnie odpowiedziała trafieniami Damiana Krystkowiaka oraz Wojciecha Weissa i na tablicy widniał wynik 15:11. Tęcza cały czas grała dobrze w obronie a w ataku kończyła akcje skutecznymi rzutami. W czterdziestej ósmej minucie gry za sprawą bramki Wojciecha Weissa kościańska drużyna prowadziła już pięcioma trafieniami. Kolejne bramki dla Tęczy zdobył Kamil Gessner i przewaga Tęczy powiększyła się do sześciu bramek. Drużyna z Kątów Wrocławskich nie zamierzała się jednak poddać i cały czas próbowała odrobić straty. W pięćdziesiątej czwartej minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Pasieczny i przewaga kościańskiej drużyny wynosiła pięć bramek. Tęcza odpowiedziała dwoma trafieniami Kamila Gessnera i jednym Tomasza Piątka. Na cztery minuty przed końcem meczu drużyna prowadzona przez Dawida Nowaka prowadziła siedmioma bramkami. Od tego momentu znacznie lepiej zaczęli grać goście. W ostatnich kilku minutach meczu zdobyli pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej. Na szczęście dla Tęczy na więcej nie wystarczyło już czasu i ostatecznie Tęcza Kościan pokonała GOKiS Kąty Wrocławskie 28:26. Brawo dla drużyny oraz dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem ponieśli zespół do zwycięstwa!

Trener Dawid Nowak: „Zagraliśmy rewelacyjny mecz, no może poza ostatnimi 5 minutami. Można to jednak wybaczyć chłopakom. Szkoda tylko, że ta “wytyrana” przez cały mecz 7-bramkowa przewaga roztrwoniona została przez ostatnie 5 min. Chłopacy zagrali koncert w obronie, gdzie brylował Dawid Wesołek, za co został wyróżniony. W ataku zagraliśmy szybko i konsekwentnie w razie potrzeby zwalniając. Pomogliśmy sobie też przyzwoitą skutecznością. W bramce jak zawsze dobrze, choć czasami brakowało odrobinę szczęścia. Właściwie każdy włożył w to zwycięstwo swoją cegiełkę. Tak dobra gra i pewne zwycięstwo z wiceliderem rozgrywek nastawia pozytywnie do pracy w przyszłym tygodniu i na starcie z kolejną mocną drużyną z Dzierżoniowa”

Kolejny mecz Kościańska drużyna rozegra za tydzień dziewiątego lutego. Przeciwnikiem Tęczy będzie zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Żagiew Dzierżoniów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w hali widowiskowo-sportowej w Kościanie.

MKS Tęcza Kościan – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 28:26 (13:10)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Napierkowski (5), Weiss (5), Olejnik (4), Gessner (3), Napieralski (3), Piątek (3), Graf (2), Krystkowiak (2), Wesołek (1), Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander
Nieobecni: Idziak, Żurek.

Najwięcej dla Kątów Wrocławskich: Pasieczny (7).