Bezproblemowo i zgodnie z planem

W sobotnim meczu rozgrywanym w ramach 20 kolejki I ligi grupy B, kościańska Tęcza Folplast pokonała “na Rataju” DIOZ SPR Gorzyce Wielkie 36:25. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza zmiennicy, którzy mieli tego dnia więcej minut dzięki wypracowanej w pierwszej połowie przewadze.

280 kibiców zgromadzonych tego dnia na hali sportowej przy zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Ratajczaka w Kościanie oglądało jednostronne spotkanie. Pomimo nieobecności Meissnera oraz Naglika w szeregach Tęczy, goście tylko do 11 minuty dotrzymywali kroku naszej drużynie. Między 13 a 20 minutą Tęcza zaliczyła 6 bramek z rzędu, wynik 14:5 i właściwie odebrało to chęci drużynie spod Ostrowa na nawiązanie walki w tym meczu. Pierwsza połowa, po dobrej grze w obronie i bramce, kilku szybkich kontratakach i zespołowej grze skończyła się wynikiem 19:8.

W drugiej połowie trener Hanuszczak dał pograć zmiennikom – dobre zawody rozegrał zwłaszcza Amirjan Omar w bramce, odbił kilka ważnych piłek, a przede wszystkim dobrze podawał na kontrę do Olejnika i Napieralskiego. Kolejne minuty na pierwszoligowych parkietach odnotowali Grzesiak, Idziak i Pieśniak. Ciekawym było też rozegranie kilku akcji z Wesołkiem na skrzydle – widać Dawid nie zapomniał jeszcze, jak się gra na tej pozycji 🙂 Druga połowa to gra bramka za bramkę, dzięki czemu 11-bramkowa przewaga zostaje dowieziona do końcowej syreny. 36:25 i trzy punkty zostają w Kościanie!

Przed meczem można było mieć obawy o koncentrację przez pełne 60 minut, gdyż drużyna gości jest głodna zwycięstw. Jednak po pierwszym gwizdku nie oczekiwaliśmy innego wyniku, jak tylko okazałego zwycięstwa – goście cały mecz rozgrywali jedną “siódemką”, gdyż… zaledwie tylu zawodników tego dnia pojawiło się w protokole. Nas cieszy to, że drużyna pomimo ostatniej porażki w Świebodzinie stanęła na wysokości zadania! Brawo Panowie, gratulacje i jedziemy dalej! W najbliższą sobotę trudne spotkanie w Nowej Soli!

Bramki dla Tęczy zdobyli: Napieralski 10, Grzesiak 7, Olejnik 7, Wesołek 5, Przekwas 3, Graf 2, Krystkowiak 1, Pieśniak 1.

Bramki dla SPR DIOZ zdobyli: Mazurek 8, Grzegorczyk 7, Galewski 3, Salamon 3, Kryszczak 2, Szabliński 2.

tekst: Wojciech Szymkowiak