Bór rozbity!!

Zespół Tęczy Kościan podejmował w siódmej kolejce rozgrywek zespół SPR Bór z Obornik Śląskich. Po ubiegłotygodniowej porażce wszyscy, a przede wszystkim zawodnicy, chcieli zdobyć w tym spotkaniu komplet punktów. Zadanie zostało wykonane, i to w jakim stylu!

Przez pierwsze 20 minut Tęcza rządziła w obronie! Drużyna gości zdobyła w tym czasie zaledwie 3 bramki, Tęcza natomiast rzuciła 10 bramek, z czego aż 6 zdobył najskuteczniejszy tego wieczoru Aleksander Cierniewski! Zaznaczyć trzeba efektywne wyłączenie z gry lidera zespołu gości – Artura Szabata. Po przypadkowym choć niebezpiecznym zagraniu Wojciech Weiss zobaczył czerwoną kartkę i od 21 minuty drużyna musiała zmienić styl gry. Nieco zdezorganizowało to poczynania naszego zespołu, ale na przerwę schodzimy z wynikiem 17:11.

Druga połowa rozpoczyna się co prawda od bramki gości, ale kolejne 7 minut to popis gry kościaniaków! Napieralski i Gessner skutecznie wykańczali kontrataki, obrona stanęła mocno i przewaga wzrosła do 8 bramek! Taka sytuacja na parkiecie pozwoliła duetowi trenerskiemu Nowak-Szatkowski na rotowanie składem i rozgrywanie ćwiczonych na treningach akcji. Swoją debiutancką bramkę na drugoligowych parkietach zdobył młody Hubert Landzwojczak! Ostatnie 10 minut drużyna przyjezdnych spoglądała już na zegar, a w zespole Tęczy bramki zdobywał Pacała, a ostatnie trafienie w meczu zaliczył Alek Cierniewski, który decyzją trenerów został wyróżniony statuetką najlepszego zawodnika spotkania! Jednocześnie była to 40 bramka w meczu, więc jak tradycja nakazuje, po meczu zdobywca bramki funduje drużynie “złocisty trunek” 🙂 Wynik 40:26 doskonale odzwierciedla wydarzenia na parkiecie i daje motywację do kolejnych spotkań!

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Nowaczyk (wszyscy br) – Cierniewski (10), Napieralski (7), Gessner (6), Graf (5), Pacała (5), Musielak (3), Weiss (2), Landzwojczak (1), Piątek (1), Napierkowski.
Kontuzjowany: Nowakowski
Pauzował: Olejnik

Najwięcej dla Obornik Śląskich: Sawicki (9)