Briefing przed sezonem

Zarząd Klubu MKS Tęcza Folplast zaprosił dziś (tj. 04.09) lokalne media na briefing przedsezonowy. Nasz zespół medialny również miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu. Gospodarzem spotkania był Pan Romuald Pawlik – Prezes Zarządu Spółki FOLPLAST, nowego sponsora tytularnego naszego zespołu. Po raz pierwszy w historii przeprowadziliśmy relację “na żywo” na naszej facebookowej stronie – co prawda nie obyło się drobnych problemów technicznych, ale liczba obserwujących świadczy o dużym zainteresowaniu filmami “live”!

Prezes Klubu Karol Kaniewski po przywitaniu gości opowiedział m.in. o nowych sponsorach oraz o zbliżającym się meczu inauguracyjnym. Następnie Romuald Pawlik opowiedział o szczegółach kontraktu sponsorskiego.
– Właśnie poprzez sport chcielibyśmy wypromować naszą firmę w mieście oraz w okolicy – to wpłynie na naszą rozpoznawalność oraz wiarygodność – mówił Pawlik. – Pracujemy tutaj już ponad 30 lat, zajmujemy ponad 8ha w centrum miasta, zatrudniamy ponad 200 osób, możemy się pochwalić nowoczesnym parkiem maszynowym. Głównym celem podpisanej umowy jest szersze pokazanie się jako lider w sprzedaży folii i artykułów foliowych.
Prezes FOLPLAST opowiedział również, że sam jest związany z piłką ręczna od 5 klasy szkoły podstawowej – najpierw jako zawodnik, później jako członek Zarządu, a obecnie również udziela się sportowo w drużynie starszaków – oldboy’ów! Dziękujemy w tym miejscy Firmie FOLPLAST i Prezesowi Pawlikowi za zaufanie i za wsparcie!

Następnie Vice Prezes Klubu Konrad Tadeusz przedstawił partnerów i sponsorów – zarówno tych nowych, jak i będących z nami już od lat! Wszystkim, w imieniu Zarządu oraz zawodników, serdecznie dziękujemy za to, że z nami jesteście! Bez Was nie byłoby szczypiorniaka w Kościanie!

Kolejnym tematem były spawy organizacyjne, a dokładniej – organizacja imprezy masowej.
– Jesteśmy jedyną drużyną sportową w powiecie kościańskim, która organizuje cyklicznie imprezę masową w hali – mówił Prezes Kaniewski. – Jako Zarząd nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, gdy wyłączane były sektory na hali oraz ograniczana była liczba kibiców. Zmiany obejmą: obecność służb porządkowych, dodatkowy patrol medyczny oraz karetka pogotowia, regulamin wejścia na obiekt hali sportowej (zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu, zakaz poruszania się po miejscach nieprzeznaczonych – boisko, korytarz do szatni i sama szatnia zawodników itd) oraz inne. Przedsięwzięcie to pochłonie dużą część środków finansowych, dlatego decydujemy się na wprowadzenie biletów w kwocie 10 złotych – utrzymujemy jednak darmowe wejście dla dzieci i młodzieży oraz dodatkowo wprowadzimy karnet na cały sezon w kwocie 100 złotych, szczegóły udostępnimy niebawem. Będzie przede wszystkim bezpiecznie, co dla nas jako Zarządu jest wartością nadrzędną. – kontynuował Kaniewski.

– W nadchodzącą 20 rocznicę wywalczenia przez Tęczę awansu do I ligi możemy pochwalić się aż 5 drużynami młodzieżowymi – zauważył Kaniewski. – We wszystkich kategoriach wiekowych mamy ponad 100 zawodników – wyliczył Konrad Tadeusz. – Jako Zarząd chcielibyśmy w kolejnym sezonie (2020/21 – przyp. red.) powołać drugą drużynę, która występowałaby w III lidze. Zespół składałby się z zawodników kończących wiek juniora – jest to spowodowane szybkim końcem sezonu dla tej kategorii wiekowej, która kończy rozgrywki już w grudniu. W ten sposób zbudowalibyśmy fajne zaplecze dla pierwszej drużyny, a młodzi adepci nie byliby poza grą. – opowiadał Tadeusz.

Prezes Kaniewski zaprosił do dyskusji również trenera I drużyny – Dawida Nowaka.
– Okres przygotowawczy do sezonu zaczęliśmy już 1 sierpnia. Praca była skierowana na budowanie motoryki, a dzięki CrossFit Kościan i Przemkowi Dankowskiemu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani pod kątem fizycznym. Do dnia dzisiejszego rozegraliśmy już 5 gier kontrolnych, z różnymi rezultatami wynikającymi z intensywności treningów. Wczoraj wygrany sparing z Wolsztyniakiem w Wolsztynie 36:22 i gra, zarówno w obronie jak i w ataku, wyglądała już o wiele lepiej. Bardzo jestem zadowolony z gry naszych chłopaków, również tych którzy dołączyli do nas – Artura Dymkowskiego oraz Mateusza Napierały i tych “nowych-starych” – Marcina Haryka i Jakuba Kąkolewskiego – chwalił trener Nowak.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również bohaterów naszej Kościańskiej Tęczy, czyli zawodników: Adama Noskowiaka i Artura Dymkowskiego. Noskowiak podsumował okres przygotowawczy oraz pokreślił bardzo dobrą atmosferę panującą w drużynie. Jak każdy z przedmówców wspomniał o Kościańskiej Hałastrze – naszych najwierniejszych kibicach, którym podziękował za poprzedni sezon i zaprosił na rozpoczęcie kolejnego meczem z Oławą 14.09 o godzinie 19:45. Dymkowski przywitał się z kibicami, opowiedział kilka słów o sobie i zaznaczył, że współpraca na linii “starzy-nowi” zaczyna się zazębiać i będzie lepsza z każdym kolejnym meczem. Podziękował również kolegom z szatni za miłe przyjęcie i wspomniał, że nie może się doczekać pierwszego meczu i możliwości pokazania się przed kościańską publicznością, o której słyszał już bardzo wiele dobrego!

Do rozpoczęcia rozgrywek zostały jeszcze dwa mecze kontrolne: w piątek jedziemy do Leszna na mecz z pierwszoligowym Real-Astromal Leszno, a we wtorek o godz. 19 zapraszamy na mecz kontrolny z naszymi juniorami, oczywiście na Rataju!

Fot i red. Wojciech Szymkowiak

burst

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *