Derby Kościana vol. 2

W środę 20.12 na Hali ZSP im Ratajczaka przy ul. Wielichowskiej odbyły się rewanżowe Derby Miasta Kościana w piłce ręcznej Juniora Młodszego między podopiecznymi trenera Tomasza Frąckowiaka oraz Rafała Szatkowskiego. Drużyna MKS Tęcza I rocznik 2001, po ostatnich przegranych derbach z MKS Tęcza II rocznik 2002, na parkiet wyszła bardzo zmotywowana.

Pierwsze 10 minut to bardzo wyrównana gra, widać było, że żadna z drużyn tanio skóry nie sprzeda! Od 11 minuty zaczęła się totalna dominacja starszego zespołu! Do końca pierwszej połowy trafiają aż 14 razy, tracąc zaledwie 4! Pierwsza połowa kończy się wynikiem 7:18. Druga połowa nie przynosi większych zmian, Tęcza I spokojnie utrzymywała wynik, raz po raz trafiając cenne bramki z kontrataków. Młodszym zawodnikom zdarzają się przestoje w grze, przez co tracą dystans i końcowo przegrywają mecz 20:39. Warto zaznaczyć, że zawodnicy obu zespołów zasługują na pochwałę za walkę i świetne widowisko.

MKS Tęcza II Kościan – MKS Tęcza I Kościan 20:39 (7:18)

TĘCZA II: Witkowski (br), Dziubała (8), Owczarczak (4), Michalik (4), Nowak (2), Kędziora (1), Stężycki (1), Kociemba, Świca, Spyrka, Olejniczak, Guciński.
Trener: Rafał Szatkowski.

TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br), Frąckowiak (12), Grzesiak (9), Kaniewski (6), Andrzejewski (5), Krupka (4), Michalak (3), Szczepaniak, Jackowski F.
Trener: Tomasz Frąckowiak