Grodków zdobyty! Historyczne karne!

Niedzielne popołudnie na długo zapadnie w pamięć fanom kościańskiego szczypiorniaka – po raz pierwszy w historii drużyna seniorów wygrała mecz po konkursie rzutów karnych, i to z nie byle kim, a spadkowiczem z I ligi – Olimpem Grodków! Dwa punkty przywiezione z Grodkowa napawają optymizmem i pokazują, że Tęcza może rywalizować z każdym!

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego wejścia gości – w 7 minucie wygrywamy 4:0, a gospodarze nie trafiają nawet rzutu karnego! Szybko wzięty czas przez trenera Olimpu pozwolił im doprowadzić do remisu, jednak nie na długo. W 19 minucie Tęcza znowu wrzuciła 6 bieg i dzięki bramkom Piątka, Weissa, Grafa oraz Olejnika wychodzi na prowadzenie 12:9! Wspaniała dyspozycja trwa w najlepsze do końca pierwszej połowy! W 24 minucie kolejna seria 3 bramek z rzędu, gospodarze nie składają jednak broni i pierwsza połowa kończy się wynikiem 14:17 dla Tęczy! Warto zaznaczyć w tym miejscu fantastyczną postawę w bramce Adama Noskowiaka, który rozegrał pierwszorzędne zawody!

Druga połowa przynosi tyle zwrotów akcji, że można nimi obdzielić kilka spotkań! Sytuacja na parkiecie potrafiła zmienić się w ciągu 2 minut! Początek ewidentnie na korzyść gospodarzy – Pacała nie trafia karnego, mocna gra w obronie i Olimp doprowadza do remisu. W 40 minucie na tablicy 19:18, ale kolejny raz Tęcza trafia serią – tym razem bramki rzucają Napieralski, Weiss i Piątek! Wynik cały czas około remisu, w 50 minucie to Grodków rzuca 2 bramki z rzędu i wychodzi na prowadzenie. Jednak najskuteczniejsi tego dnia Weiss i Piątek biorą ciężar rzucania bramek na siebie i w 56 minucie wygrywamy 27:26! W 57 minucie Napierkowski trafia na 27:28 i zaczynają się szachy! Dużo nerwów po stronie gospodarzy, mocna obrona Tęczy ale w ostatnich sekundach trafia najlepszy strzelec Olimpu – Żubrowski – i sędziowie kończą spotkanie! Zgodnie z obowiązującym od tego sezonu regulaminem rozgrywek sędziowie zapraszają obie drużyny do konkursu rzutów karnych, który wyłoni zwycięzcę tego meczu!

Serię rzutów karnych rozpoczynają gospodarze – z 7 metrów nie myli się Chmiel. Następnie trafiają: Pacała, Świerczyński, Napieralski, Prokop, Weiss, Ogorzelec i Gessner. W 5 kolejce rzutów myli się jednak Żubrowski! A z Tęczy do linii 7 metrów podchodzi Graf, czeka na gwizdek sędziego i ze stoickim spokojem trafia!! Szał radości wśród sztabu i zawodników Tęczy! Emocje były niesamowite, mamy nadzieję, że media z Grodkowa przygotują dobre materiały wideo 🙂

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Nowaczyk (wszyscy br) – Piątek (8), Weiss (8), Napieralski (5), Gessner (2), Graf (2), Olejnik (2), Napierkowski (1), Pacała, Landzwojczak, Cierniewski, Kąkolewski.
Kontuzjowany: Nowakowski

Najwięcej dla Grodkowa: Żubrowski (8)