Juniorzy młodsi wygrywają!

W dniu 21.10.2017 na sali ZSZ przy ul Wielichowskiej odbył się mecz 5 kolejki Juniora Młodszego pomiędzy MKS Tęczą Kościan I a drużyną SPR Włoszakowice. Po ostatniej porażce Tęczy z drużyna Ostrovii Ostrów Wlkp. przyszedł czas na zdobycie cennych 3 punktów. Pierwsza połowa meczu pokazała dużą mobilizacje w obu drużynach i chęć wygrania tego spotkania. Praktycznie od początku pierwszej minuty aż do ostatnich sekund pierwszej połowy wynik oscylował w granicy remisu. Jednak to drużyna z Kościana zeszła do szatni z jednobramkową przewagą kończąc wynikiem 18:17.

Druga połowa od 33 min należała już do gospodarzy, gdzie z minuty na minutę powiększali przewagę bramkową nad drużyną gości szybką grą w ataku. Cały mecz zakończył się wygraną Tęczy 37:24.

Kierownik drużyny Karol Kaniewski: “Myślę, że oba zespoły zafundowały nam piękne widowisko. Jednak to zespół gości musiał uznać wyższość zespołu z Kościana, mimo słabej naszej gry w obronie w pierwszej połowie. Nasza drużyna jednak nie pokazała jeszcze pełni swoich możliwości. Większa praca w obronie, chłodne głowy w trakcie meczu oraz powrót kontuzjowanych zawodników poprawi siłę drużyn , bo jest potencjał w tych chłopakach!

TĘCZA: Ćwiertnia, J. Jackowski (obaj br), Kaniewski 12, Frąckowiak 9, Grzesiak 7, Szczepaniak 3, Bartkowiak 2, Andrzejewski 2, Kozica 1, F.Jackowski 1
Kontuzjowani: Michalak, Pieśniak, Krupka