Juniorzy młodsi ze zmiennym szczęściem

Drużyna juniorów młodszych trenera Frąckowiaka ma bardzo napięty terminarz – w tym tygodniu rozegrali już dwa mecze!
W dniu 11.12.2017 na kościańskim “Rataju” odbył się mecz ligowy piłki ręcznej między juniorem młodszym MKS Tęczą Kościan a liderem grupy KPR Ostrowią Ostrów Wlkp. Kościański szczypiorniak podszedł do meczu bardzo zmobilizowany. Mimo mocnej walki w obronie i szybkich kontrataków nie udało się pokonać gości. Nie był to mecz do jednej bramki, a drużyna z Ostrowa musiała się nieźle natrudzić, żeby utrzymać zwycięski jednopunktowy wynik.

MKS Tęcza Kościan – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 25:26 (14:15)

TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br), Kaniewski (8), Grzesiak (5), Szczepaniak (5), Krupka (4), Bartkowiak (4), Jackowski F. (1), Andrzejewski, Michalak.
Trener: Tomasz Frąckowiak
Kontuzjowani: Pieśniak, Kozica, Frąckowiak

To, co nie udało się w poniedziałek, chłopacy odrobili w środę 13.12 – podejmując na własnym parkiecie drużynę Startu Konin. Już początek spotkania pokazał, kto jest faworytem tego spotkania – po 9 minutach tablica pokazywała 5:0 dla Tęczy! Cała pierwsza połowa pod dyktando kościaniaków zakończyła się wynikiem 16:7. Druga połowa nie przyniosła wielkich zmian – Tęcza utrzymywała wypracowaną przewagę, raz po raz trafiając z kontrataków. Warto tutaj wspomnieć o bardzo dobrej postawie między słupkami Ćwiertni, który pod nieobecność Kuby Jackowskiego rozgrywał cały mecz – obronił 3 z 4 rzutów karnych i dodatkowo w 40 minucie sam trafił bramkę z 7 metrów! Końcowy wynik spotkania to 31:16! Brawo dla całej drużyny!

MKS Tęcza Kościan – SSRiR Start Konin 31:16 (16:7)

TĘCZA: Ćwiertnia (1)(br), Grzesiak (8), Andrzejewski (5), Bartkowiak (5), Kaniewski (5), Michalak (3), Krupka (2), Jackowski F. (1), Szczepaniak (1),
Trener: Tomasz Frąckowiak
Kontuzje: Pieśniak, Kozica, Frąckowiak, Jackowski J.

Poniżej zdjęcia z obu meczów dzięki uprzejmości Karola Kaniewskiego

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *