Lider wygrywa doświadczeniem

Nie udał się piłkarzom ręcznym Tęczy rewanż na liderze rozgrywek II ligi – zarówno w I jak i w II rundzie komplet punktów inkasował Bór Oborniki Śląskie. Chociaż w ostatnią sobotę sensacja była blisko…

Pierwsi bramkę tego dnia zdobyli goście. Wynik otworzył Wojciech Weisskopf. Tęcza momentalnie odpowiedziała trafieniem Tomasza Piątka. Do ósmej minuty i stanu 4:4 gra toczyła się bramka za bramkę, jednak od tego momentu agresywna gra w obronie Tęczy Kościan przyniosła efekty. Drużyna przyjezdna zarówno w ataku jak i w obronie wyglądała bardzo słabo, co przekładało się na kolejne zdobycze bramkowe Tęczy i konsekwentne budowanie przewagi. W dziewiętnastej minucie meczu po bramce Kamila Napierkowskiego Tęcza prowadziła już różnicą pięciu bramek. Zawodnicy Boru, próbowali odrabiać straty, jednak skuteczna gra w ataku Tęczy nie pozwoliła na zmniejszenie dystansu i ostatecznie po trzydziestu minutach drużyna prowadzona przez Dawida Nowaka prowadziła 14:9.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do tego, co widzieliśmy w pierwszych minutach meczu. Pierwsi bramkę zdobyli goście, ale Tęcza bardzo szybko odpowiedziała bramkami Daniela Olejnika oraz Dawida Wesołka. Tęcza cały czas kontrolowała to, co działo się na boisku i skutecznie nie pozwalała zbliżyć się rywalom na choćby dwie bramki. W czterdziestej czwartej minucie meczu za sprawą bramki Dawida Grafa Tęcza prowadziła dziewiętnaście do czternastu. W tym momencie wydarzyła się kluczowa sytuacja dla losów meczu. Trzecią dwuminutową karę otrzymał najskuteczniejszy tego dnia Dawid Graf a co za tym idzie sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Od tego momentu zawodnicy z Obornik Śląskich jakby poczuli, że mogą wygrać to spotkanie, a zespół Tęczy przestał trafiać do bramki przeciwnika. Rzutu karnego dla Tęczy nie wykorzystał Eryk Napieralski, a drużyna gości pomiędzy czterdziestą szóstą a pięćdziesiątą trzecią minutą zdobyła siedem bramek z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Na siedem minut przed końcem spotkania zespół Boru prowadził 21:20. Tęcza cały czas próbowała odrobić starty. Dwie bramki zdobył Dawid Wesołek, jednak chwilę później z linii siedmiu metrów pomylił się Daniel Olejnik i na dwie minuty przed końcem spotkania Tęcza Kościan przegrywała dwiema bramkami. Bramka Kamila Napierkowskiego dawała jeszcze nadzieję choćby na remis, jednak trafienie Kamila Ramiączka minutę przed końcem zapewniło gościom zwycięstwo. Wynik kilka sekund przed ostatnią syreną ustalił Tomasz Piątek. Tęcza Kościan przegrała z Borem Oborniki Śląskie 23:24. Dzięki zwycięstwu Bór Oborniki Śląskie zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na własnym parkiecie z 9 zespołem II ligi – UKS Trójka Nowa Sól. W pierwszym meczu w Nowej Soli padł wynik 23:25 na korzyść Naszej drużyny. Kibice na pewno liczą na 3 punkty – serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę 23.03 o godzinie 17:00 na “Rataja”!

Trener Dawid Nowak po meczu: “Gratuluje Obornikom wygranej, awansu do 1 ligi i znakomitego sezonu. W tym meczu zagrali do końca z wiarą w końcowy wynik. My zagraliśmy bardzo dobre zawody niestety tylko przez 45 min. W mecz weszliśmy bardzo zmotywowani. Defensywa stanowiła monolit. Nie pozwalaliśmy rozgrywającym Boru na oddawanie rzutów z łatwych pozycji, a skrzydła łapał Nosek. W ataku także mieliśmy całkiem niezłą skuteczność i choć nie graliśmy kontry bezpośredniej to bardzo dobrze goniliśmy w 2 i 3 tempo. Wyrobiliśmy sobie 4/5 bramkową przewagę. Początek drugiej połowy też nie zwiastował zapaści przewaga dwukrotnie wzrosła do 6 bramek. Przyszła 45 minuta i czerwona kartka Dawida. Przez 10 minut – choć mieliśmy dogodne pozycje bramkowe – nie potrafiliśmy pokonać bramkarza przyjezdnych. Przeciwnik w tym czasie rzucił 7 bramek. Niestety w tym okresie zagraliśmy także słabo w środku obrony. Końcówka to już gonienie wyniku, a Bór to zbyt doświadczony zespół żeby wypuścić wygraną”

MKS Tęcza Kościan – SPR Bór Oborniki Śląskie 23:24 (14:9)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (6), Wesołek (5), Piątek (4), Napierkowski (3), Krystkowiak (2), Napieralski (1), Olejnik (1), Weiss (1), Idziak, Kaniewski, Babiarczyk, Gessner, Ryba.
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Obornik Śl.: Szabat (9).