Mecz bez historii

W miniony piątek na spotkanie z Siódemką Legnica wybrali się zawodnicy Tęczy. Niestety, wicelider dość szybko pozbawił nas nadziei na korzystny rezultat.

W 7. minucie było 6:1. Przez kolejne, niespełna dwie minuty nasi zagrali trochę lepiej. Kościaniacy doszli na 6:4, a była jeszcze szansa zdobyć bramkę kontaktową. Po 14. minutach Damian Krystkowiak trafił na 8:5, ale następne siedem trafień z rzędu dołożyli miejscowi i było 15:5. Do przerwy gospodarze prowadzili 18:10. I jeżeli ktoś jeszcze w głębi serca wierzył w odwrócenie losów spotkania, to na początku drugiej części miejscowi pozbawili go złudzeń. W 35. minucie było 22:10. Na kwadrans przed końcem 28:14. Najwyższe prowadzenie Siódemka osiągnęła w 55. minucie. Tablica wyników wskazywała 31:17. Ostatecznie podopieczni Tomasza Górecznego wygrali 35:21.

W tym spotkaniu nie zagraliśmy, ani w obronie, ani w ataku. W zasadzie z wyjątkiem dwóch/ trzech minut gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Kilka dobrych interewencji zanotowali Adam i Amir.

Wypowiedź trenera kamila Hanuszczaka po meczu:

Rywal był i jest mocny to nie ulega , ale moim zdaniem nie, aż tak mocny, żeby przegrać w takim stylu. Ewidentnie nie weszliśmy w mecz i robiliśmy dokładnie to czego mieliśmy nie robić. Rzucaliśmy przez środek obrony, gdzie był wysoki blok. Nie graliśmy konsekwentnie i długo w ataku co powodowało szybkie kontry i to ustawiło mecz. Osobnym aspektem są sędziowie, a właściwie sędziny. Ok, przegraliśmy mecz, bo tego dnia byliśmy słabsi, ale jeśli delegatowi zabrakło kartek do zapisywania uwag to chyba o czymś świadczy. Mecz jest nagrany to można zobaczyć jakie tam cyrki odchodziły. Pozytywem na pewno jest to, że mogli w tym meczu zagrać w większym wymiarze czasowym Borys Naglik i Łukasz Pieśniak. Te minuty są naprawdę ważne dla tych zawodników. Kolejny mecz będzie na pewno trudny i wymagający, ale musimy go wygrać za 3 punkty, aby zakończyć z pozytywnym aspektem w tym roku i zakończyć rundę (mecz z Wolsztyniakiem z ostatniej kolejki rozegrany awansem).

Bramki dla Siódemki zdobyli: Kochlewski 6, Pacek 6, Kuliński 4, Łukawski 4, Grozdek 4, Kruszelnicki 3, Słowikowski 3, Pacuła 2, Klimaszewski 1, Stańko 1, Szporko 1,

Bramki dla Tęczy zdobyli: Przekwas 5, Napieralski 4, Krystkowiak 3, Naglik 2, Wesołek 2, Pieśniak 2, Graf 1, Piątek 1, Olejnik 1

tekst: Paweł Stelmaszyk