Niedzielna porażka seniorów

Po premierowym spotkaniu nowego sezonu zawodnicy Tęczy rozpalili apetyty kibiców na kolejne wygrane, jednak już w drugiej kolejce musieli uznać wyższość przeciwnika. Nie mają szczęścia do niedzielnych meczów na wyjeździe zawodnicy Tęczy – ostatnie 4 mecze to 4 porażki… Tym razem Kościaniacy musieli uznać wyższość Kątów Wrocławskich.

Początek spotkania pokazał, że będzie to mecz typu “wojna” – obie drużyny skupione były przede wszystkim na grze obronnej, a pierwsza bramka padła dopiero w 3 minucie z rzutu karnego! Szybko wyrównał Graf, ale kolejne bramki zdobywali gospodarze i w 9 minucie zrobiło się 5:1! Trener Nowak poprosił o czas, ale niestety niewiele to dawało. Gospodarze na każdą bramkę mieli odpowiedź, a naszym zawodnikom jakby brakowało czegoś… Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 13:6.
Druga połowa mogła i powinna przynieść przebudzenie w szeregach Tęczy, jednak tego dnia było to za mało na świetne dysponowaną drużynę GOKIS-u. Na dobrej skuteczności zagrał Krystkowiak, zdobywca 6 bramek. Końcowy wynik to 24:16 dla Kątów. Pomimo porażki trener ma dwa tygodnie na przygotowanie drużyny do kolejnego spotkania – ze względu na wycofanie się z rozgrywek Komprachcic tuż przed rozpoczęciem sezonu. Kibice na pewno czekają na kolejny mecz domowy – okazja do dopingu będzie 12.10 kiedy do Kościana przyjedzie drużyna Żagwi Dzierżoniów.

Trener Nowak po meczu: “Ciężko coś powiedzieć po tak słabym meczu. Jedyne pozytywy to walka do końca pomimo, że nie wychodziło prawie nic. No i “zimny prysznic” na dalsze granie. Pierwsza połowa kompletnie przespana, bez mocy i bez głowy. Na dodatek świetnie dysponowani gospodarze od początku postawili mocną obronę. Po naszych mizernych rzutach wyprowadzali skuteczne kontry. Druga polowa to już walka. Choć nadal nie graliśmy tego, co potrafimy, to było widać zaangażowanie. Wystarczyło to na odrobienie 4 bramek, jednak strata z pierwszej połowy była zbyt duża, aby ją zniwelować. Końcówka to już kilka ryzykownych posunięć w ataku i obronie celem gonienia wyniku. Jednak to przyniosło odwrotny skutek i wysoka porażka stała się faktem.”

W najbliższej kolejce zespół Tęczy pauzuje (ze względu na wycofanie się z rozgrywek Komprachcic). Kolejne spotkanie Tęcza Kościan rozegra na wyjeździe z beniaminkiem obecnego sezonu II ligi – SPR Oleśnica.

UKS GOKIS Kąty Wrocławskie – MKS Tęcza Kościan 24:16 (13:6)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Krystkowiak (6), Wesołek (3), Dymkowski (2), Weiss (2), Graf (1), Olejnik (1), Piątek (1), Gessner, Haryk, Napierała, Ryba, Babiarczyk, Idziak, Kąkolewski.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Kątów: Wróblewski (6).