Obóz szkoleniowy dla zawodników MKS Tęcza Kościan

W dniach 19-26.sierpnia 2017 roku Międzyszkolny Klub Sportowy Tęcza Kościan zorganizował dla 40 osobowej grupy zawodników z 3 opiekunami obóz sportowy w Zespole Szkół w Krzywiniu w powiecie kościańskim. Młodzież zakwaterowana w szkole miała do dyspozycji bardzo dobre warunki do treningu – pełnowymiarowa hala sportową z zapleczem socjalnym oraz zespół odkrytych boisk. Zawodnicy grup młodzieżowych w przedziale wiekowym 12-17 lat trenujący piłkę ręczną realizowali program szkolenia przygotowawczego do rozgrywek ligowych.

Zawodnicy codziennie w dwóch blokach treningowych, porannym 9.00-12.00 i popołudniowym 15.30-18.00 uczestniczyli w treningu siłowym, wytrzymałościowym lub ogólnorozwojowym, przyswajając założenia taktyczne poszczególnych formacji.

W przerwach między treningami chłopcy mogli wypoczywać. Pokoje były dobrze wyposażone, a cały obiekt posiadał dostęp do internetu. Smaczne wyżywienie przygotowywano w pobliskim lokalu gastronomicznym „Parkowa” serwowane w postaci 3 posiłków. Młodzież korzystała z czystego i bezpiecznego kąpieliska na jeziorze pod okiem ratownika. Zapewniono również opiekę medyczną.

Obóz był ważnym elementem pracy z młodzieżą w klubie, a dla wielu jedynym zorganizowanym wyjazdem wypoczynkowym w letnie wakacje. Dzięki pomocy i dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kościanie mogliśmy zorganizować obóz dla 43 osób.

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *