Okazały rewanż seniorów!

W sobotnie popołudnie wyjątkowo na Sali Szkoły Podstawowej nr 4 (wobec Mistrzostw Polski Mażoretek na “Rataju”) Tęcza podejmowała drużynę Startu Konin. Mając w pamięci wynik pierwszego meczu (30:28 dla Konina) zawodnicy podeszli do meczu niezwykle zmotywowani. Grający już o pietruszkę Konin przyjechał na mecz w mocno młodzieżowym składzie.

Od początku meczu widać było różnicę klas, która dzieli oba zespoły. Tęcza Kościan grała bardzo pewnie zarówno w obronie jak i ataku. Pierwsze osiem bramek w tym meczu zdobyli zawodnicy kościańskiej drużyny. W dziewiątej minucie podopieczni Dawida Nowaka prowadzili 8-0. Start Konin pierwszą bramkę zdobył dopiero w dziewiątej minucie. Kościańskiego bramkarza pokonał Adrian Grzelka. Tęcza Kościan przez kolejne minuty kontrolowała przebieg gry i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem kościańskiej Tęczy 22-8.
Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień zawodników Startu Konin. Najpierw do Kościńskiej bramki trafił Grzelka, a chwilę później bramkę zdobył Arkadiusz Pawlak. Tęcza bardzo szybko odpowiedziała trafieniem Adama Ryby i w trzydziestej piątej minucie meczu na tablicy widniał wynik 23-10. Druga połowa była bardziej wyrównana niż pierwsze trzydzieści minut, jednak Tęcza Kościan była zespołem skuteczniejszym. Pomiędzy czterdziestą piątą a czterdziestą szóstą minutą Tęcza zdobyła trzy bramki pod rząd, nie tracąc przy tym żadnej. Do bramki Startu dwukrotnie trafił Adam Babiarczyk, a jedno trafienie dołożył Eryk Napieralski. Podopieczni Dawida Nowaka do końca kontrolowali przebieg spotkania i utrzymywali bezpieczną przewagę, jaką wypracowali sobie w pierwszych trzydziestu minutach. Ostatecznie Tęcza Kościan pokonała Start Konin 43-24 i tym samym skutecznie zrewanżowała się za porażkę, jakiej kościański zespół doznał w pierwszej rundzie w Koninie.

Trener Dawid Nowak po meczu: “Na pewno na ten mecz nie trzeba było się mobilizować. Chcieliśmy się srodze zrewanżować za blamaż z pierwszej rundy. Niestety Start na mecz przyjechał w bardzo okrojonym składzie. Pierwsze minuty pokazały różnice między drużynami. Później nastąpiło niepotrzebne rozluźnienie. Praktycznie każda nasza akcja w ataku nie trwała dłużej niż 10 sekund. Stworzyła się okazja, żeby mogli zagrać na większym dystansie czasowym zawodnicy, którzy jeszcze w tym roku grali jako juniorzy. Zagrali zresztą bardzo dobrze. Właściwie tylko dzięki naszym wspaniałym kibicom można było stwierdzić, że to mecz ligowy, a nie sparing. W przyszłym tygodniu zapowiada się mecz o 4 lokatę w lidze. Liczymy na pełna halę i wspaniały doping.”

Ostatnie spotkanie tego sezonu Tęcza Kościan rozegra u siebie z 5 zespołem II ligi – SKS Orlik Brzeg. W pierwszym meczu w Brzegu Tęcza przegrała 30:27. Tęcza nadal pozostaje w walce o 2 miejsce – kibice wierzą w pozytywne zakończenie, ale do tego potrzebne będą 3 punkty i potknięcia drużyn z Dzierżoniowa i Kątów Wrockławskich!
Mecze drużyn walczących o 2 miejsce w tabeli:
MKS Żagiew Dzierżoniów (2 miejsce w tabeli) – LKPR Moto-Jelcz Oława (11) – pierwszy mecz: 31:25
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (3) – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica (7) pierwszy mecz: 29:22

MKS Tęcza Kościan – SSRiR Start Konin 43:24 (22:8)

TĘCZA: Noskowiak, Omar, Zaremba (wszyscy br) – Graf (8), Krystkowiak (6), Weiss (6), Napierkowski (5),
Idziak (4), Napieralski (4), Babiarczyk (3), Gessner (3), Ryba (2), Olejnik (1), Wesołek (1).
Trenerzy: Nowak Dawid i Szatkowski Rafał
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Konina: Grzelka i Urbański (po 7).