Pod pełną kontrolą

W sobotnie wczesne popołudnie świetne zawody rozegrali szczypiorniści Tęczy, w zasadzie całe spotkanie mieli pod pełną kontrolą i pewnie pokonali gości z Nowej Soli. Dobrą passę strzelecką kontynuuje Eryk Napieralski.

Wynik meczu w 2. minucie otworzył Tomasz Piątek. Obrona razem z Adamem Noskowiakiem w bramce fantastycznie weszła w mecz. Dość powiedzieć, że UKS Trójka swoją pierwszą bramkę zdobyła w 11. minucie. Gospodarze nie uniknęli jednak kilku błędów w ataku, ale i tak prowadzili 4:1. Tęcza nadal grała świetnie w obronie, w ofensywie było zadowalająco. Po 25. minutach było 9:2. Przy stanie 11:3 za sprawą naszego byłego zawodnika -Artura Dymkowskiego przyjezdni w końcówce trafili dwa razy do siatki. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 11:5. Po zmianie stron podopieczni Kamila Hanuszczaka nadal kontrolowali to, co działo się na parkiecie. Co prawda w 37. minucie goście zbliżyli się na cztery trafienia, 12:8. Później było jeszcze 13:9 i 15:11, ale to wszystko na co tego dnia pozwolili kościaniacy. Na kwadrans przed końcem, po bramce wspomnianego Eryka Napieralskiego, gracze Kamila Hanuszczaka prowadzili 18:12. Dziesięć minut później, gdy na 23:16 do siatki trafił Michał Przekwas. Stało się jasne, że Tęcza wygra pierwsze spotkanie u siebie w tym sezonie. Ostatecznie miejscowi wygrali pewnie i zasłużenie 25:18. MVP meczu – Dawid Wesołek, w drużynie gości wyróżnienie dostał Artur Dymkowski 😉

Pełna kontrola

Dla mnie osobiście był to nasz najlepszy mecz. Na pewno w tym sezonie, a może i pod wodzą trenera Kamila Hanuszczaka. ” Chodziło wszystko ” dosłownie! Oczywiście, kilka razy w ataku można było rozwiązać coś lepiej, ale to nie zmienia faktu tego, co zrobiliśmy. I to na tle rywala, który do tej pory prezentował się całkiem dobrze. Defensywa w tym spotkaniu, to było to na co chyba wszyscy czekaliśmy i jeśli tak będzie grać w obronie, to ja jestem spokojny o wyniki. W bramce bardzo dobre zawody Noska. Do tego Amir dobrze przy siódemkach i ostatniej kontrze gości. Nie ma, co tu dużo opowiadać, gratulacje dla całego zespołu! A już w niedzielę derby w Lesznie…

Bramki dla Tęczy zdobyli: Napieralski 6, Wesołek 6, Przekwas 4, Krystkowiak 2, Graf 2, Meissner 2, Nowak 1, Piątek 1, Zaremba 1

Bramki dla Trójki zdobyli: Dymkowski 4, Orliński 3, Kowalski 2, Hajnysz 2, Florczak 2, Jaskółka 1, Janecki 1, Paszkiewicz 1, Chomenko 1, Brychcy 1

tekst: Paweł Stelmaszyk