Spotkanie po sezonie

We wtorek 1 czerwca Zarząd Klubu z Prezesem Karolem Kaniewskim na czele zaprosił drużynę seniorów na spotkanie po sezonie 2020/2021. Tradycyjnie już zespół gościł w progach Restauracji Dolce Vita. Jako pierwszy głos zabrał Prezes Kaniewski:

Zakończyliśmy rozgrywki na 2 miejscu w II lidze – jest to bardzo duży sukces biorąc pod uwagę ostatnie parę lat! Jednak pewien niedosyt pozostał, a było to widać zwłaszcza po ostatnim meczu. Założeniem było aby awansować z pierwszego miejsca; nie udało się utrzymać lidera, lecz cel na sezon został osiągnięty. Podsumowując pierwsza runda można powiedzieć, że była koncertowa w Waszym wykonaniu – ręce same składały się do oklasków, czego nie można powiedzieć o rundzie drugiej.

W przyszłym sezonie będziemy pisać nowy scenariusz, mam nadzieje że z Waszą obsadą. W 99% mamy awans do I ligi, lecz brakuje oficjalnego komunikatu ze strony ZPRP i postawienia „kropki nad i”. Zaznaczam również, że nasz skromny budżet nie ulegnie drastycznemu wzrostowi, więc bardziej spójrzmy na swoje chęci, ambicje, pozostawienie swoich nazwisk i zapisanie się trwale w karty historii naszego Klubu i Miasta. Wiem dobrze i widzę, ile zdrowia, czasu oraz serca zostawiacie na treningach oraz meczach – z tego miejsca jako Prezes bardzo Wam za to dziękuję! Dziękuje naszym najmłodszym zawodnikom, którzy nie zawsze mogli pokazać się na „pierwszej linii frontu”. Jesteście bardzo ważnym ogniwem w zespole, wielkie brawa dla was wszystkich oraz sztabu szkoleniowego.

Następnie głos zabrał Pan Romuald Pawlik – Prezes Spółki FOLPAST, sponsora tytularnego naszego klubu. W kilku zdaniach podziękował za sezon oraz nadmienił, że Spółka nadal będzie wspierała kościańską piłkę ręczną! Trener Dawid Nowak oraz Kierownik Antoni Mądry przedstawili statystyki meczowe drużyny oraz każdego z zawodników. Sztab podziękował zawodnikom za dobry sezon oraz Zarządowi za wsparcie i zaufanie. Na koniec głos zabrał Adam Noskowiak, który w imieniu zespołu złożył podziękowania zebranym.

Zarząd wspomniał także o roszadach personalnych, które nastąpiły w ostatnim czasie:
– z drużyną pożegnał się Artur Dymkowski. Popularny Arczi występował u nas przez ostatnie dwa sezony, rozegrał 39 meczów i zdobył w nich 138 bramek. Dzięki za walkę Arczi!
– do drużyny dołączył Filip Stachowiak. Nominalny lewy rozgrywający, rocznik 2000. Rundę jesienną w 1-ligowym WKS Grunwald Poznań (8 meczów, 10 bramek), a wiosenną w KS Polonia Środa Wlkp. (10 meczów, 85 bramek). Umowa została podpisana na 2 lata. Witamy na pokładzie!
– po rocznej przygodzie w Niemczech powraca do Kościana Daniel Olejnik. Ciachan – liczymy na Ciebie!
– Tęcze wzmocni także powracający ze Świebodzina Kamil Gessner. Gesiu – dobrze że jesteś!

 

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *