Sytuacja kadrowa w seniorach

Ostatnie wyniki drużyny seniorskiej mocno zaniepokoiły środowisko handballowe w Kościanie. Dwie z rzędu porażki, i to z zespołami dolnej połówki tabeli nie świadczą może jeszcze o równi pochyłej, ale na pewno dają dużo do myślenia trenerom. Pojawiają się głosy, że Tęcza gra tylko jedną “siódemką” przez całe mecze, dlatego przygotowaliśmy dla naszych kibiców krótką notkę o tym, co w szatni “piszczy”.

Zakończyła się przygoda Mateusza Pacały w Kościanie – młody, ambitny i wszechstronny zawodnik, jeszcze w trakcie okresu wypożyczenia musiał na wezwanie wrócić do swojego klubu macierzystego – MKS Nielba Wągrowiec. Sportowo Mateusz na pewno zyska, bowiem drużyna z Wągrowca zajmuje obecnie drugą pozycję w I lidze gr. A. Mateusz wystąpił w ostatnim meczu z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, jednak występu nie przypieczętował zdobyczą bramkową. Jeszcze raz przesyłamy Mateuszowi pozdrowienia i podziękowania za 15 spotkań w naszych barwach i zdobyte 59 bramek!

Dużym osłabieniem jest także kontuzja Wojtka Weissa – nasz rozgrywający doznał urazu obojczyka (zerwany więzozrost barkowo-obojczykowy) w trakcie treningu. Niefortunnie zdarzenie okazało się bardzo brzemienne w skutkach – Wojtek może pauzować nawet 8 tygodni! Życzymy jak najwięcej zdrowia i szybkiego powrotu na parkiet!

Na uraz kolana narzeka z kolei Kamil Gessner – w trakcie spotkania w Brzegu odnowiła sie dawna kontuzja, która jednak nie okazała się tak groźna, jak w przypadku Weissa. W ostatnim spotkaniu z Legnicą grał już prawie na pełnych obrotach, dlatego trzymamy kciuki i życzymy zdrowia!

Duet trenerski Nowak-Szatkowski ma w tej chwili do dyspozycji cały zespół juniorski, który po szalonym i pełnym dziwnych zwrotów akcji sezonie, jest już wypoczęty i gotowy do zbierania doświadczenia na parkietach drugiej ligi. Liczymy w tym miejscu przede wszystkim na Huberta Landzwojczaka, Adama Rybę oraz Jacka Idziaka!

Ciekawym wzmocnieniem może być także nowo pozyskany zawodnik – Wołodymir Kostiuk z Ukrainy. “Wowa” urodził się 03.02.1993, pochodzi z Wołoczyskiej, a ostatnio występował w 1 lidze ukraińskiej. Może występować zarówno na kole, jak i lewym rozegraniu. Może pochwalić się 190cm wzrostu i 100kg wagi. Życzymy mu jak najwięcej sukcesów w klubie i miłego pobytu w Kościanie!

One comment

  1. Brawa dla trenejra Bartolomea z OISR-u za wynik i 17 bram w meczu z Tęczą – co na 2 połowy daje po 8,5 na 1, a to daje 1 bramę na 3 minuty z hakiem, a to daje 1 bramę na 4 akcje = 25%. Więcej siły na siłowni, mniej fusballu, a chłopakom z OSIRU rzut się wzmocni, bo cały czas w gałę grają na treningach zamiast trenować.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *