Weekend ze zmiennym szczęściem

Obie drużyny MKS Tęczy Folplast rozgrywały w ubiegły weekend swoje spotkania, niestety ze zmiennym szczęściem. Pierwsza drużyna nie dała rady Orlikowi Brzeg, natomiast rezerwy w dobrym stylu wygrały ze Stalą II Gorzów.

W dziesiątej kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi drużyna trenera Nowaka udała się w daleki wyjazd do Brzegu (ponad 200km). Niestety tym razem zespół gospodarzy był poza zasięgiem Tęczy i od początku narzucił wysokie tempo gry. W 10 minucie było już 5:1 dla gospodarzy. Zdobywanie bramek naszym zawodnikom przychodziło tego dnia bardzo ciężko. Wynik po pierwszej połowie na pewno mógł być gorszy, ale na szczęście przy podwójnym osłabieniu w 22 minucie udało się wybronić, a nawet rzucić jedną bramkę! Po pierwszych 30 minutach na tablicy wynik 14:10. Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła bardzo ambitnie – bramki zdobyli kolejno: Wesołek, dwukrotnie Graf, Dymkowski oraz Napierała! Wychodzimy na prowadzenie 14:15, ale jak się później okazało było to jedyne prowadzenie Tęczy w tym meczu. Między 40 a 47 minutą tracimy 5 bramek z rzędu i niestety tracimy szansę na wygraną w tym meczu. Co prawda w 52 minucie dochodzimy jeszcze na 2 bramki, ale na więcej Orlik tego dnia już nie pozwolił. Wynik po 60 minutach 28:25.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra na wyjeździe z 7 drużyną II ligi – zespołem SKF KPR Sparta Oborniki.

SKS Orlik Brzeg – MKS Tęcza Folplast Kościan 28:25 (14:10)

TĘCZA: Noskowiak, Omar (obaj br) – Graf (7), Krystkowiak (6), Dymkowski (3), Napierała (3), Olejnik (3), Wesołek (3), Gessner, Haryk, Piątek, Weiss, Babiarczyk.
Trener: Nowak Dawid
Kierownik drużyny: Mądry Antoni
Koordynator zespołu seniorów: Cierniewski Aleksander

Najwięcej dla Brzegu: Piech (7).

Kary:
ORLIK: 14 min
TĘCZA: 14 min

Karne:
ORLIK: 5/6
TĘCZA: 4/6

Sędziowali: PAZUR Mirosław i SCHWON Grzegorz

Widzów 150

Szósta kolejka rozgrywek III ligi skojarzyła ze sobą rezerwy Tęczy i gorzowskiej Stali. Początek meczu to wyrównana gra, bramka za bramkę. Dopiero pod sam koniec pierwszej połowy zespół gości uzyskał nieznaczną przewagę i po pierwszych 30 minutach na tablicy wynik 12:14. Druga połowa to kopia pierwszych minut – bardzo zacięta gra, w której żadna z drużyn nie mogła zdobyć dominacji nad drugą. Jednak sama końcówka to wspaniała gra naszego zespołu – 5 bramek z rzędu wobec 1 bramki Stali i to podopieczni trenera Frąckowiaka mogli się cieszyć z kompletu punktów! Końcowy wynik to 30:24! Brawa dla naszej drużyny, wierzymy że takie zwycięstwa są dobrym doświadczeniem na przyszłość!

Wyniki oraz tabela III ligi – TUTAJ

MKS Tęcza Folplast II Kościan – KS Stal II Gorzów 30:24 (12:14)

TĘCZA: Jackowski J., Kustosz (1) (obaj br.), Dziubała (7), Idziak (7), Szczepaniak (5), Grzesiak (4), Kaniewski (2), Pieśniak (2), Frąckowiak (1), Jackowski F. (1), Kąkolewski, Krupka, Michalak, Owczarczak, Ryba.
Trener: Frąckowiak Tomasz
Kierownik drużyny: Kaniewski Karol

Najwięcej dla Gorzowa: Kolasa i Renicki (po 7).

Kary:
TĘCZA: 12 min
STAL: 14 min

Karne:
TĘCZA: 5/6
STAL: 3/3

Sędziowali: KOWALAK i MARCINIAK

Widzów 100

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *