Wolsztyniak lepszy. Porażka juniorów

Nie sprawili mikołajkowego prezentu swoim kibicom juniorzy Tęczy, którzy mecz z Wolsztyniakiem Wolsztyn rozgrywali właśnie 06.12.

Mecz był wyrównany do 16 minuty, wtedy to Wolsztyniak wrzucił 5 bieg i w ciągu kilku minut osiągnął 6 bramkową przewagę. Na bramkę Idziaka w 21 minucie odpowiedzieli kolejnymi 5 trafieniami i było 9:19. Dzięki czterem trafieniom Idziaka i jednej bramce Wasielewskiego do przerwy wynik był 14:20. W drugiej połowie Wolsztyniak już tylko pilnował wyniku, ale gospodarz nie chcieli łatwo się poddać – kolejna seria Idziaka w 49 minucie zbliżyła Tęczę na 3 bramki (28:31). Jednak tego dnia to przyjezdni mieli więcej szczęścia i ostatecznie wygrali 32:36.

Rozgrywki juniorów są na ostatniej prostej, w przyszłym tygodniu poznamy ostateczną kolejność w tabeli oraz losowanie zespołów do 1/8 Mistrzostw Polski.

MKS Tęcza Kościan – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 32:36 (14:20)
TĘCZA: Zaremba (br), Idziak (18), Szyguła (5), Olejnik (4), Ryba (3), Wasielewski (2), Babiarczyk, Dobraś.
Trener: Radosław Maćkowski. Kierownik drużyny: Stanisław Wujec
Nieobecni: Gorlas, Grobelny, Chróst