Wywiad przedmeczowy V

Kolejna część wywiadów przed nami – dzisiaj na pytania odpowiada Dawid Graf!

Redakcja: W ostatnim meczu przegraliście w Kątach Wrocławskich, wcześniej z Forzą i Świebodzinem – czy kibice powinni zacząć się martwić, czy to tylko lekki przestój w drużynie?

Dawid Graf: Ostatni przegrane mecze to wypadek przy pracy, poczuliśmy się zbyt pewnie siebie po początku sezonu i wyszło jak wyszło. A z Kątami zagraliśmy chyba najgorszą drugą połowę w tym sezonie…

Red: W sobotę gracie z Astrą Nowa Sól. W zeszłym sezonie u siebie wygraliście jedną bramką, a w Nowej Soli – przegraliście aż ośmioma. Jakie wskazówki przekazuje trener przed spotkaniem?

DG: Rok temu zaskoczyła nas obrona 3-3 i nie umieliśmy sobie z nią poradzić. Teraz jesteśmy przygotowani na nią i będzie lepiej niż rok temu 🙂

Red: Wiadomo nie od dziś, że jesteś dyrygentem obrony. Trener w wywiadach podkreśla szczególną wagę gry defensywnej, czego efekty widać po statystykach – w zeszłym sezonie po 10 kolejkach mieliście 325 straconych bramek, w tym – 279. Zauważasz progres w Waszych szeregach?

DG: Na treningach większość czasu poświęcamy na obronę i powoli przynosi to rezultaty, w drugiej rundzie zapewne to zaowocuje.

Red: Na tę chwilę jesteś najstarszym zawodnikiem w szeregach Tęczy – czy w związku z tym młodzi zawodnicy widzą w Tobie autorytet? Spotykasz się ze wsparciem z trybun?

DG: Nie czuję się najstarszy w zespole – cały czasu czuje się młody duchem, może ciałem już trochę mniej 😉 A czy młodzi zawodnicy widzą we mnie autorytet – to musisz sam ich się zapytać 🙂

Red: Do końca pierwszej rundy jeszcze 3 mecze (z Nową Solą, Grodkowem i Śląskiem) – na którym miejscu w tabeli uplasowałbyś Tęczę?

DG: Powoli zaczyna się robić ciasno w górnej części tabeli, ale po pierwszej rundzie na 6 miejscu powinniśmy skończyć jak wygramy mecze u siebie!

Red: Dziękuję za rozmowę! Powodzenia w sobotę!

DG: Dzięki!

Rozmawiał: Wojciech Szymkowiak

One comment

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *