Briefing prasowy przed rozpoczęciem sezonu

W miniony czwartek 17 września Zarząd Klubu zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów na briefing prasowy przed rozpoczęciem sezonu. Gospodarzami spotkania byli Karol Kaniewski, Prezes Klubu MKS Tęcza Folplast Kościan oraz Romuald Pawlik, Prezes Zarządu Folplast Sp. z o.o. Sp. K. Spotkanie odbyło się w siedzibie sponsora tytularnego naszego Klubu – Spółki FOLPAST. Oprócz wyżej wspomnianych, obecni byli także: Konrad Tadeusz – Vice Prezes Klubu, Dawid Nowak – trener drużyny seniorów oraz Michał Przekwas i Dawid Grzesiak – przedstawiciele nowych zawodników.

Jako pierwszy głos zabrał Prezes Kaniewski, który po przywitaniu zebranych przybliżył wszystkim bieżącą sytuację w klubie, a zwłaszcza “pandemiczną rzeczywistość”. Zwrócił uwagę na nietypową końcówkę poprzedniego sezonu, by płynnie przejść do planów odnośnie nowego sezonu. Prezes Kaniewski nie krył, że głównym zadaniem jakie stawia przed drużyną seniorów jest upragniony w Kościanie awans do pierwszej ligi. Następnie pokrótce przybliżył obostrzenia sanitarne, obowiązujące w nadchodzącym sezonie (więcej o nowych zasadach TUTAJ).

Następnie głos zabrał Prezes Pawlik, zapewniając o utrzymaniu dotychczasowego wsparcia dla Klubu. Przypomniał również o planie współpracy na przestrzeni najbliższych 4 lat oraz o celach stawianych przed zespołem trenera Nowaka. Po Prezesie Pawliku do mikrofonu poproszony został Vce Prezes Tadeusz. W kilku zdaniach wymienił sponsorów Tęczy oraz przypomniał ich wizytówki. Przedstawił również drużyny młodzieżowe, które zostały zgłoszone do rozgrywek sezonu 2020/21 oraz sztab szkoleniowy powiększony o nowego “coacha” – Tomka Tomaszewskiego.

Trener Nowak opisał zainteresowanym, jak wyglądał okresy przygotowawczy. Wspomniał o indywidualnych planach treningowych, które realizowane były dzięki uprzejmości Darka Musiała, właściciela Siłowni Explozja oraz Przemka Dankowskiego z CrossFit Kościan. Trener przypomniał również o rozegranych sparingach, planach na pierwsze tygodnie rozgrywek oraz o zmianach kadrowych. Przypomnijmy w tym miejscu, że drużynę po sezonie opuścili Kamil Gessner (przeszedł do Zewu Świebodzin) oraz Daniel Olejnik (będzie kontynuował karierę za granicą). Nowe twarze w pierwszym zespole to połączenie doświadczenia z młodością. Dołączyli: Michał Przekwas (poprzednio MKS Real-Astromal Leszno, wychowanek Tęczy), Krzysztof Misiaczyk (MKS Real-Astromal Leszno, wychowanek Tęczy), Filip Jackowski, Adam Kustosz, Damian Michalak oraz Łukasz Pieśniak (wszyscy z II zespołu, junior). Większą rolę mają odgrywać zawodnicy młodego pokolenia, którzy już zaliczyli swoje debiuty w seniorach – Adam Babiarczyk, Dawid Grzesiak oraz Jędrzej Kaniewski.

Obecni na briefingu zawodnicy – Przekwas i Grzesiak – wspomnieli o pierwszych chwilach w drużynie, o ciepłym przyjęciu i doskonałej atmosferze w szatni oraz o oczekiwaniach na nowy sezon. Obaj rozgrywający nadmienili również o wizytówce kościańskiego szczypiorniaka – Kościańskiej Hałastrze, w której dopingu upatrują swojej motywacji i dodatkowego “powera”!

Na zakończenie spotkania Prezes Kaniewski jeszcze raz zaprosił wszystkich na mecz inaugurujący  z SKS Orlik Brzeg – już w najbliższą sobotę 19 września o godzinie 19:00! My również zapraszamy!

 

Red. Wojciech Szymkowiak

Fot. Aleksander Cierniewski

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *